Захист від прослуховування

DSC_1017На сьогоднішній день, несанкціоноване отримання і передача акустичної інформації (мовні повідомлення) є найбільш ефективним способом отримання конфіденційних даних. Прослуховування приміщення дозволяє зловмисникам отримати доступ до інформації, що носить конфіденційний характер, для подальшого її корисливого використання. Надійним способом забезпечити інформаційну безпеку буде організація захисту від прослуховування. Якщо на підприємстві відбувається витік інформації, одним із перших кроків після встановлення характеру витоку інформації та складання каналів можливого витоку інформації, будуть саме заходи з технічного захисту інформації на об’єкті. Витік інформації являє собою прихований витік закритих відомостей за кордон контрольованої зони. Технічний канал витоку інформації – це комплекс засобів розвідки, із застосуванням спеціальних технічних пристроїв для отримання, синхронізації і передачі інформації.

Слід зазначити, що захист від прослуховування – сучасний спосіб забезпечення схоронності конфіденційних даних із застосуванням технічних засобів, що блокують деякі канали витоку інформації або виявляють електронні пристрої.

ВИЯВЛЕННЯ ТА ЗАХИСТ ВІД ПРОСЛУХОВУВАННЯ

Пошук жучків

Пошук підслуховуючих пристроїв (пошук жучків) – це актуальне завдання, яке вирішується за допомогою детекторів жучків.

Пристрої для пошуку жучків або, як ще їх називають, детектори жучків або індикатори поля, дозволяють виявляти будь-які радіопередавачі: мобільні телефони, радіотелефони і, звичайно ж, жучки різних типів.

При пошуку жучків важливо відрізняти сигнали домашніх та мобільних телефонів від сигналів підслуховуючих пристроїв, з чим легко справляються наші пристрої для виявлення жучків. Детектори (індикатори поля) дозволяють виявляти будь-які жучки, в тому числі акустичні пристрої для підслуховування із вбудованим живленням, закладні передавачі з мережним живленням, телефонні жучки та відеопередавачі.

Перевірка на прослуховування

Перевірка на прослуховування – це комплексна міра, націлена на усунення електронних пристроїв і пристосувань, що ведуть приховану аудіо і відео реєстраційну діяльність.

Перевірка приміщень на наявність прослуховуючих пристроїв для фахівців – це звичайна справа. Якщо Ви публічна людина, і у Вас є хатній персонал, проводьте подібну процедуру регулярно. Жучок легко встановити під час прибирання кімнати чи ремонту. Сучасні пристрої для підслуховування досить компактні, їх не визначиш неозброєним оком. Чи Вам можуть просто подарувати предмет з уже вбудованим жучком.

Перевірка приміщення на наявність прослуховуючих пристроїв повинна здійснюватися за допомогою спеціальних пристроїв. Самостійно виявити ворожий предмет Ви не зможете. Фахівці знайдуть його на будь-якій глибині і на будь-якій відстані.

Антижучок

Антижучок – це професійний пристрій для виявлення прихованих радіокамер, глушилок, жучків, прослуховующих пристроїв і подібних засобів для крадіжки інформації. Антижучок, забезпечений надчутливою широкодіапазонною антеною, яка з легкістю виявляє пристрої передачі інформації.

Приховані камери, мікрофони («жучки») встановлюються приховано або камуфлюються в предмети. Один непомітний рух прибиральниці, електрика чи охоронця – і підслуховуючий пристрій встановлено у Вашому приміщенні. Дані пристрої здатні завдати шкоди, як при важливих переговорах, так і приватним особам, втручаючись в особисте життя. Антижучки дозволяють обстежувати приміщення на предмет виявлення спеціальних пристроїв, що працюють по радіоканалу – підслуховуючих і підглядаючих пристроїв, бездротових відеокамер і жучків. Новітні антижучки мають компактні розміри і не притягують зайвої уваги. Десятки виявлених жучків, підслуховуючих пристроїв і бездротових камер відеоспостереження, підтверджують їх ефективність, що становить не менше 99%.

Детектор прихованих камер

Детектор прихованих камер – це компактний прилад, призначений для пошуку і виявлення будь-яких камер, в тому числі закамуфльованих. Детектор прихованих камер дозволяє виявляти провідні та бездротові типи камер, як працюючі, так і непрацюючі в даний момент. Виявлення прихованих камер відбувається по відблискам від лінз їх об’єктивів.

Детектор прихованих камер обладнаний потужними світлодіодами, які випромінюють світлові яскраві спалахи в простір. Світло спалахів, безумовно, відбивається від всіх типів поверхонь, однак найяскравіше він відбивається від об’єктивів камер.

Детектор прихованої проводки

Якщо кабель прихований всередині стіни, то детектору прихованої проводки дуже легко виявити місце прокладки. Завдяки цьому приладу, зберігається цілісність кабеля від ударів дриля або перфоратора. Так само забезпечується і збереження інструментів, які могли б бути пошкоджені при контакті з не знеструмленим кабелем.

Найпростіші детектори здійснюють лише пошук прихованих кабелів з певною точністю. Сучасні моделі, істотно розширені в своїх можливостях. Вони без перешкод відрізняють знеструмлену проводку від тієї, яка знаходиться під напругою. А так же виявляють інші матеріали (наприклад, дерево або пластик в цегляній ніші).

Детектор жучків

Пошук радіопередавальних підслуховуючих пристроїв здійснюється за допомогою детекторів жучків.

Як правило, жучки – це відео- і радіопередавачі, що працюють в діапазонах частот від 70 МГц до 2,4 ГГц. Відповідно, детектор жучків – це портативний пристрій, що є широкосмуговим приймачем, здатним виявляти радіочастотні сигнали частотою від десятків мегагерц до декількох гігагерц.

Детектори жучків поділяються на два основні класи: детектори, що визначають жучки по радіосигналу (gsm-жучки, радіомікрофони тощо) і детектори, які виявляють навіть автономні закладні пристрої (приховані диктофони, жучки в телефонній лінії).

Індикатор поля

Індикатор поля – це прилад, що дозволяє виявляти підслуховуючі пристрої – радіомікрофони. Це широкосмуговий підсилювач, який реагує на будь-який електромагнітний сигнал.

Принцип використання приладу простий: виставляється поріг чутливості залежно від досліджуваного приміщення, виявляються місця з підвищеним рівнем електромагнітного поля, за допомогою підвищення порога чутливості локалізується джерело електромагнітного випромінювання в межах 0,5 м і методом візуального огляду виявляється підслуховуючий пристрій.

Індикатори поля можуть відрізнятися по ряду характеристик, таких як: чутливість; діапазон частот; наявність/відсутність режиму «акустозав’язки»; конструктивне виконання; види індикації; наявність/відсутність можливості вимірювання частоти випромінювання.

Надаючи висококваліфіковані послуги з виявлення та захисту від прослуховування, компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» гарантує повну конфіденційність, оперативність і надійність. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 227-90-21

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: