Як працює система пожежної сигналізації?

pojarnaia

Система пожежної сигналізації призначена для раннього виявлення пожеж, управління інженерними системами будівель (включення систем димовидалення, відключення вентиляції та ін.), І своєчасного оповіщення знаходяться в приміщенні людей.

Система пожежної сигналізації складається з:

  • пожежних датчиків;
  • пожежних приймально-контрольних приладів;
  • оповещателей;
  • джерел безперебійного живлення.

По всій будівлі встановлюються спеціальні датчики реагування на дим, які подають звуковий сигнал для евакуації людей. При цьому автоматично включають системи пожежогасіння. Як правило, в систему пожежної сигналізації включається декілька автоматичних програм: розпізнавання диму, включення звукового сигналу, передача тривоги на пульт охорони, гасіння осередку пожежі. Дані датчики формують сигнал «Пожежа» при виявленні вогнища загоряння за ознаками задимленості, швидкості збільшення температури та / або перевищення температури вище порогового значення. Основні види датчиків: димові, теплові, ручні.

Пожежні приймально-контрольні прилади приймають сигнали від пожежних сповіщувачів, а також подають сигнали тривоги та попередження на пульт охорони.

Оповещатели сповіщають людей у разі виникнення пожежі. До оповіщувачі відносяться: аварійне освітлення, сирени (звукові оповіщувачі), покажчики евакуації і т.д.

Джерела безперебійного живлення служать для забезпечення безперервної роботи сигналізації, навіть за відсутності електроживлення.

Система пожежної сигналізації повинна забезпечувати:

  • цілодобовий контроль обстановки та стану пожежних шлейфів в приміщеннях;
  • видачу сигналу “Пожежа” при спрацьовуванні пожежних сповіщувачів в шлейфі;
  • забезпечення оповіщення людей про пожежу;
  • забезпечення висновків сигналів “Пожежа” при спрацьовуванні пожежних сповіщувачів та несправність при обриві шлейфа.

Встановлення пожежної сигналізації більш виправдана тільки вкупі з охоронною системою і системою відеоспостереження. Це дає додатковий захист споруди в нічний час, коли в будівлі крім охорони нікого немає. Багато власників оцінили переваги такої сигналізації. Завдяки їй, запобігається велике число пожеж ще на стадії загоряння. Тим самим все рідше зустрічаються масштабні пожежі.

Перше що робиться при встановленні пожежної сигналізації це проект сигналізації. Цей етап необхідний, оскільки без проекту неможлива здача об’єкта. При проведенні проектування пожежної сигналізації розставляються обладнання, прокладаються кабельні траси, проводяться розрахунки енергоспоживання і часу автономної роботи пожежної сигналізації. На цьому етапі здійснюється підбір обладнання і матеріалів, а так само складаються специфікації. На підставі цих специфікацій випускаються кошторису.

Пожежна сигналізація – це базовий елемент у системі безпеки будь-якого підприємства. Система пожежної сигналізації постійно вдосконалюється, винаходяться нові способи виявлення пожежі, знижується відсоток помилкових тривог. На будь-якому підприємстві, в кожному офісі необхідно мати таку систему. Це продиктовано як бажанням власника убезпечити своє майно, життя і здоров’я співробітників, так і державними стандартами. В цілому пожежна сигналізація призначена для виявлення пожежі на початковій стадії загоряння і передачі сигналу тривоги на пульт охорони.

Лицензия-2Будь-які роботи з монтажу та обслуговування пожежних сигналізацій вимагають ліцензії, тому їх проведенням повинні займатися професіонали. Таких досвідчених фахівців може надати компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу». Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 227-90-21

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: