Правильний вибір камер відеоспостереження

Правильний вибір камер відеоспостереження

Охоронна система відеоспостереження - це не данина моді, це не віяння часу, це необхідність, це незамінний технічний засіб системи Вашої безпеки. Жодна система відеоспостереження не обходиться без відеокамер. Якщо відеореєстратор - це мозок системи відеоспостереження, то відеокамери - це її очі. Саме вони «показують» нам те, що відбувається на об'єкті, що охороняється.

Однак при самостійному побудові охоронної системи відеоспостереження у новачка розбігаються очі, а які камери відеоспостереження вибрати? Зараз в Інтернеті дуже багато можна знайти інформації на цю тему, але часом вона незрозуміла звичайній людині, що не проходив спеціальне навчання за цим профілем. У цій статті ми спробуємо це пояснити на доступному рівні, уникаючи складних наукових термінів.

Насамперед, потрібно усвідомити, що відеокамери бувають аналогові і цифрові, або їх ще називають IP-камери. Сигнал з аналоговою відеокамери подібний тому, який видавав раніше відеомагнітофон, а зараз DVD програвач або побутова відеокамера, якщо ви їх підключаєте до AV входу телевізора. Це звичайний телевізійний сигнал PAL (рідше NTSC) з шириною спектра 6,5 МГц. Передається він по звичайному коаксіальному (антенного) кабелю. Максимальна дистанція передачі відеосигналу - 400 метрів, звичайно за умови, що Ви використовуєте якісний кабель, наприклад РК-75-4, зроблений за Держстандартом. Аналогову камеру відеоспостереження ви можете також підключити до телевізора, але в системах відеоспостереження камери підключаються до спеціального записуючого пристрою - відеореєстратора (DVR), який уміє зберігати аналоговий сигнал в цифровому вигляді на жорсткому диску, а потім відтворювати його або на телевізорі, або на комп'ютерному моніторі . Благо зараз всі сучасні відеореєстратори мають вихід VGA.

На відміну від аналогових, IP-камери видають цифровий сигнал, який просто так до телевізора або Відеорекордер не підключений. Для цього його потрібно спочатку декодувати. IP-камеру підключають зазвичай до комп'ютера мережевим кабелем. Таким же, за допомогою якого будуються комп'ютерні мережі, яким підведений Інтернет до вашого комп'ютера або роутера. Останнім часом з'явилися спеціальні IP-реєстратори (NVR) до яких підключаються IP-камери, але вони поки не отримали широкого розповсюдження. По-перше, через високу ціни, по друге через питання сумісності. До IP-видеорегистратор будь-яку IP-камеру ще підключиш. Перш ніж купити NVR, потрібно спочатку подивитися список підтримуваних IP-камер, або хоча б протоколів. Вообщем не все так просто поки з IP-відеоспостереженням.

Аналогові камери відеоспостереження позбавлені такого недоліку. Можна купити будь-яку відеокамеру і будь відеореєстратор і можна бути впевненим, що вони підійдуть один одному. Єдине що потрібно, щоб камера і рекордер відповідали один одному за якістю. Смішно іноді буває дивитися, як люди ретельно вибирають відеокамеру, купують хорошу, дорогу і при цьому беруть найдешевший відеореєстратор. Таких невідповідностей бажано уникати.

Однак потрібно враховувати той факт, що якщо аналогові відеокамери в своєму дозволі обмежені відеостандартами PAL (720x576), що в грубому наближенні можна вважати як 0,4 мегапікселя, то IP камери не мають такого обмеження і можуть видавати картинку в 1, 2, 3 і більше мегапікселів.

Камеры видеонаблюдения 2Камери відеоспостереження бувають внутрішні і вуличні. Якщо раніше вуличні відеокамери збирали самі - встановлювали модульну або корпусні відеокамеру з об'єктивом в гермокожух, то сьогодні рідко хто йде таким шляхом. В основному використовують готові вуличні відеокамери, які в переважній більшості зараз випускаються з інфрачервоним підсвічуванням. ІЧ-підсвічування, практично невидима для людського ока, дозволяє камері відеоспостереження бачити в темний час доби там, де немає штучного освітлення.

Внутрішні відеокамери не захищені від різних погодних умов і розміщуються всередині приміщень. Останнім часом дуже популярними стали купольні відеокамери, які добре вписуються в будь-який інтер'єр і не кидаються в очі.

Камери відеоспостереження бувають чорно-білі і кольорові, проте останнім часом ч / б відеокамери використовуються все рідше і рідше, тому кольорові наздогнали своїх чернобледних побратимів як за якістю так і за ціною. По першому пункту знизу, а по другому зверху. Мало того, сьогодні ч / б відеокамери, через малі тиражів виробництва, вже коштують дорожче кольорових. IP-камери взагалі не бувають чорно-білими, тільки кольоровими.

Про які параметрах ще потрібно знати при виборі відеокамер?

Кут огляду. У стандартних відеокамерах з фіксованим об'єктивом з фокусною відстанню в 3,6 мм кут огляду по горизонталі близько 75 градусів. Якщо потрібно отримати кут огляду ширше або вже, то можна замовити відеокамеру з іншим фіксованим об'єктивом, або купити камеру відеоспостереження з варіфокальним об'єктивом, який дозволяє настроювати кут огляду прямо на місці. Більш докладно читайте про етомтут. Потрібно пам'ятати одну важливу річ - чим ширше кут огляду, тим гірше ми бачимо віддалені предмети. Звужуючи кут огляду, ми покращуємо видимість вдалині. Тому не можна за допомогою однієї відеокамери з широким кутом огляду отримати і високу деталізацію, і повний огляд території, тут завжди потрібно шукати компроміс. Краще поставити кілька камер з вузьким кутом огляду, ніж одну з широким.

Ще 2 дуже важливих параметри відеокамер - здатність і чутливість. У аналогових камер разрешеніеізмеряется в телевізійних лініях (стандартне - 420 ТВЛ, підвищений - 520-700 ТВЛ) у IP-камер в мегапикселях. Чим вище дозвіл, тим краще буде деталізація картинки, тим більша ймовірність того, що згодом переглядаючи запис з камер відеоспостереження, ви зможете розрізнити риси обличчя проходить людини або номер проїжджаючого автомобіля.

Чутливість визначає здатність відеокамери бачити в темряві, вимірюється в люксах. Стандартна чутливість - 0,1 лк, чим менше це число в характеристиках відеокамери, тим краще вона бачить в темноті. Проте в даний час високої чутливості домагаються не за допомогою більш дорогих матриць, а за допомогою інфрачервоного підсвічування. Так дешевше. У IP-камер чутливість нижче, ніж в аналогових. І взагалі потрібно пам'ятати, що чим вище дозвіл відеокамери (якщо ми говоримо про IP камерах), тим нижче її чутливість, тим гірше вона бачить в темноті. Ось, мабуть, і все, що потрібно знати на першому етапі при виборі відеокамер.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження на об'єктах будь-якої складності (будинок, квартира, офіс, дача, магазин, склад і т.д.). Залежно від Ваших потреб і технічних умов приміщення, ми можемо запропонувати Вам велику різноманітність обладнання: від бюджетних аналогових камер до дорогих IP-систем. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Монтаж відеоспостереження зі знижкою до 23% *

* за умови заключення договору на технічне обслуговування

Індивідуальний підбір систем з вигідним рішенням під Ваш об'єкт

Віддалена допомога при самостійному монтажі або налаштуванню

Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини

Калькулятор

Розрахуємо за 1 хвилину вартість відеоспостереження

Параметри

Площа об'єкта:

Кількість камер:

Вид об'єкту:

Офіc / магазин
Виробництво / склад
Будинок
Бізнес центр

Контактні дані: