IP-відеоспостереження: характеристика системи

IP-відеоспостереження: характеристика системи

 

Аналогові системи відеоспостереження відходять в історію. Завдяки своїм багатофункціональним можливостям їх все більше заміщає IP-відеоспостереження. Це обумовлюється тим, що стало доступно якісне обладнання, яке дешевшає з кожним днем. Найбільші зміни отримали самі камери відеоспостереження. Тепер це маленькі комп'ютери зі своїм вбудованим процесором і оперативною пам'яттю. Сигнал від камери відеоспостереження йде цифровий, тому їх ще називають цифровими. Для віддаленого перегляду камеру підключають безпосередньо в інтернет, без будь-яких додаткових електронних пристроїв. У порівнянні з аналоговим відеоспостереженням IP-камери дають дуже якісне зображення з великою роздільною здатністю - 3 мегапікселі і вище, що дає можливість при збільшенні зображення не втрачати якості.

IP-відеоспостереження застосовується на самих різноманітних об'єктах. Їх застосовують там, де потрібен якісний детальний аналіз предмета або події (аеропорти, залізниці вокзали, розпізнавання автомобільних номерів на стоянках і автотрасах, дорожніх пригод, аварій, порушень правил дорожнього руху). Однією з переваг є перегляд потрібних відео файлів в будь-який час доби, при цьому подивитися необхідне відео можна з будь-якого куточка світу, лише б у Вас був доступ в інтернет.

Навіщо Вам саме IP-відеоспостереження? Розберемо основні переваги IP-камер:

1. Якість зображення. Це напевно найголовніше, тому саме для того що б «бачити» Ви хочете встановити відеоспостереження, а «бачити» хочеться якомога краще. У наш час з розвитком технологій вже HD (1920 × 1080, 2 мегапікселя) дозволом нікого не здивуєш, все доступнішими стають телевізори та монітори з роздільною здатністю 4К (а це дозвіл від 8 до 12 мегапікселів, 4096 × 3112) і навіть деякі смартфони здатні знімати відео з таким дозволом. Аналогові камери мають максимально можливий дозвіл картинки 704х576 пікселів (всього 0,4 мегапікселя), цього обмеження позбавлені IP-камери. Наприклад, в аеропортах стоять камери з 16 мегапіксельними матрицями.

Хоча існує технологія передачі відео високої роздільної здатності по коаксіальному кабелю - HD-SDI, яка має свої плюси і мінуси.

2. Кабельна система. Необхідно прокладати менше кабелів або в ряді випадків без кабелів взагалі. IP-відеоспостереження передає відео, аудіо та команди управління PTZ-пристроїв по одному UTP кабелю. Для порівняння: кожній аналогової камері необхідний свій окремий кабель. Камери можу бути підключені до вже наявної мережевої інфраструктури або працювати по бездротовому стандарту IEEE 802.11 (Wi-Fi камери). Так як в IP-мережах всі потоки проходять по одному кабелю, то можна встановлювати нові камери не змінюючи СКС - це називається «розширюваність». 3. Складна відеоаналітіка. За допомогою спеціального програмного забезпечення та IP-камер можливо організувати складну відеоаналітіка, такі як детектор залишених предметів, спостереження за об'єктами, класифікація об'єктів, розпізнавання осіб і номерних знаків, підрахунок людей або транспорту. 4. Зберігання даних. Можливо використовувати як і звичний відеореєстратор (тільки спеціальний цифровий), так і використовувати ПК, встановлювати відеосервер, проводити запис в хмарне сховище або навіть на вбудовану флеш-карту. Ці параметри в основному відрізняють IP-відеоспостереження. Вибору місця зберігання відеопотоку залежить від поставленого завдання перед системою відеоспостереження. Це визначається кількістю камер, вимогами до функціоналу і надійності. Розглянемо основні варіанти і наведемо плюси і мінуси на користь кожного способу, наведемо практичні приклади.

5. Запис на флеш-карту. Дану функцію мають майже всі сучасні камери, необхідно тільки вставити «флешку» в саму камеру і через веб-інтерфейс налаштувати параметри запису. У такому випадку сама IP-камера виступає в ролі камери і відеореєстратора. При необхідності можна отримати записані файли через браузер.

Це самий менш витратний спосіб організації відеоспостереження, але використовувати його можна в тому випадку якщо немає необхідності в тривалому зберіганні даних. Адже обсяг флеш-карт поки не такий високий, як традиційних магнітних дисків. Ще один мінус цього рішення, у випадку крадіжки самої камери, ви втрачаєте архів.

Приклад використання: стеження за власним автомобілем, встановлюємо камеру на стовпі або балконі (головне, що б вона була не доступна). У випадку події з автомобілем, підключаєтеся до камери через wi-fi або lan завантажуєте відео, з доказами йдете в міліцію або до сусіда який не вміє паркуватися.

6. Запис на відеореєстратор. Відеореєстратор це спеціалізований пристрій для запису відеопотоків з камер, він має достатній функціонал для простих операцій із записами. Простий в установці і не примхливий у використанні, дуже надійний (слабка ланка жорсткі диски, але сучасні накопичувачі досить безвідмовні). Закрита операційна система робить його безпечніше і надійніше, ніж ПК. Обмежені функціональні можливості в організації комплексної системи безпеки, а саме його інтеграція в охоронний комплекс. Відмінно підходить для будь-яких об'єктів, де немає необхідності великій кількості камер і не потрібна складна відеоаналітіка.TSifrovyie-kameryi-videonablyudeniya-300x249

7. Запис на ПК з спеціалізованим ПО. Величезний вибір програмного забезпечення для використання комп'ютера як устройтва обробки та зберігання відеопотоків, з різним функціоналом і наявність безкоштовних пакетів робить комп'ютер вельми потужним інструментом у системі відеоспостереження. Існує маса програмних пакетів, які безкоштовно распотраняются і мають широкий функціонал.

Комп'ютер дозволяє провести інтеграцію відеоспостереження з іншими охоронними системами, тим самим організовується єдиний пульт управління всіма технічними засобами безпеки на об'єкті.

ПК через недосконалість ПЗ, часто страждає збоями, зокрема операційна система не так стабільна, як хотілося б на пристрої, що відповідає за безпеку всього об'єкта. Присутність в мережі величезної кількості вірусів, вони можуть бути занесені оператором, який можливо стане використовувати ПК у своїх особистих цілях. Комп'ютер це не спеціальний пристрій для відеоспостереження, тому можливі проблеми із сумісністю його апаратної частини з програмною. Тому для використання ПК, для побудови на його базі системи відеоспостереження, установників необхідно мати великі знання в галузі інформаційних технологій.

8. Сервер для відеозапису. Сервер - найбільш дороге рішення, що представляє із себе високопродуктивний, спеціалізований комп'ютер. Дане рішення надає високий рівень надійності, величезний обсяг пам'яті для зберігання даних, з можливістю її розширення і дублювання даних, високу швидкість запису та зчитування, високу мережеву пропускну здатність. Використання виправдано матеріально в тому випадку, якщо необхідні кілька з перерахованих властивостей, наприклад величезна кількість камер з високою роздільною здатністю і дуже важлива збереження даних.

Прочитавши цю інформацію, я думаю, що у Вас не залишилося сумнівів, якому виду відеоспостереження віддати перевагу. Нові технології швидкими темпами біжать вперед, для IP-камер (цифрового відеоспостереження) все тільки починається.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження на об'єктах будь-якої складності (будинок, квартира, офіс, дача, магазин, склад і т.д.). Залежно від Ваших потреб і технічних умов приміщення, ми можемо запропонувати Вам велику різноманітність обладнання: від бюджетних аналогових камер до дорогих IP-систем. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини