Об'єктиви камер відеоспостереження: переваги, недоліки

Об'єктиви камер відеоспостереження: переваги, недоліки

Основним компонентом систем відеоспостереження є відеокамери, тому їх підбір має проводитися ретельно, відповідно до поставлених завдань. Установка камер відеоспостереження передбачає використання чорно-білих або кольорових відеокамер, а також пристроїв, що працюють в режимі «день-ніч».

Всі типи об'єктивів камер відеоспостереження підбирається в залежності від умов, в яких вона буде працювати. Так, для вуличних пристроїв необхідний термокожух і вандалостійкий виконання, для камер прихованого спостереження набагато важливіше компактні розміри.

Крім того, при установці системи відеоспостереження фахівці звертають увагу на те, щоб не було «сліпих зон», тобто, місць, недоступних для спостереження. При цьому важливим є правильний підбір об'єктива відеокамери.

Об'єктив камери відеоспостереження здійснює збір інформації (світла) про оточуючих об'єктах. Ця інформація передається крізь об'єктив до точки фокуса, де відбувається фокусіовка світла на матриці камери. Матриця перетворює світло в електричний сигнал для електроніки камери, що здійснює формування зображення.

Кут огляду об'єктива безпосередньо пов'язаний з фокусною відстанню об'єктива. Коротке фокусна відстань дає широкий кут огляду. У міру збільшення фокусної відстані кут огляду камери звужується. У науці існує таке поняття як нормальний кут зору. Такий кут становить близько 35 гр., Що відповідає куту огляду людського ока.

Фокусна відстань, яке вимірюється в міліметрах, - це відстань від оптичного центру об'єктива до поверхні матриці.

Класифікація об'єктивів камер віденаблюденія

За типом діафрагми об'єктиви діляться на дві основні групи: з ручною і автоматичною діафрагмою.

Об'єктиви з ручною діафрагмою застосовуються, наприклад, в тому випадку, якщо в приміщенні, в якому встановлено систему відеоспостереження, є постійне освітлення. Це може бути цілодобово працює супермаркет. Налаштуванням діафрагми ми регулюємо кількість світла, яке проходить через об'єктив нматрицю відеокамери, і таким чином отримуємо оптимальну картинку по освітленості.

Автоматична діафрагма об'єктива управляється сигналом, який надходить з камери. Тобто, камера сама обробляє сигнал, що надходить з матриці, оцінює кількість світла і посилає на об'єктив команду, відповідно до якої встановлюється необхідна ступінь відкритості діафрагми.

Об'єктиви з автоматичною діафрагмою, в свою чергу, діляться ще на два види: з прямим приводом (DC drive) і відеопріводом (Video drive). І ті, і інші автоматично налаштовуються на мінливі умови освітленості, тому переважно використовуються поза приміщеннями.

У першому випадку мотором діафрагми управляє безпосередньо напруга, яке йде з камери. Залежно від цього сигналу мотор працює на відкриття або закриття діафрагми. Тобто, управління кількістю світла, що передаються через об'єктив, здійснює камера. Саме вона повідомляє об'єктиву, скільки світла їй потрібно. Популярність об'єктивів з прямим приводом автодіафрагми обумовлена тим, що вони майже не вимагають настройки. Деякі виробники постачають таке об'єктиви з попередньо розпаяним роз'ємом приводу автодіафрагми.

У другому випадку модуль обробки сигналу знаходиться в самому об'єктиві. На об'єктив приходить відеосигнал від камери, а модуль оцінює цей сигнал і приймає рішення на відповідні дії щодо закриття або відкриття діафрагми.

Ще дві великі групи: з фіксованою фокусною відстанню і змінною фокусною відстанню.

Типи об'єктивів камер відеоспостереження Об'єктиви з фіксованою фокусною відстанню дешевше, але при їх використанні потрібно точно розрахувати необхідний кут зору, тобто, той кут, під яким об'єктив буде дивитися. Від цього залежить, який простір буде захоплювати камера, і що оператор буде бачити на моніторі. В цьому разі наближення об'єкта спостереження неможливо, єдино доступна функція - настройка фокусування. Спектр застосування таких об'єктивів обмежений, - зазвичай їх використовують в камерах, що спостерігають за входами на об'єкти.

Об'єктиви зі змінною фокусною расстояним або варіфокальние об'єктиви можна підлаштовувати на місці в залежності від якихось нюансів. Крім того, якщо змінюється напрямок, в якому дивиться камера, можна, не змінюючи сам об'єктив, змінити тільки його налаштування.

Основні види об'єктивів

Об'єктиви можуть бути нормальні, ширококутні, варіофокальним і довгофокусні.

  1. Нормальні об'єктиви є найбільш поширеними. Фокусна відстань в них можна порівняти з розміром діагоналі кадру. Вони мають кут зору в межах 400-500, і хороші при установці декількох відеокамер, які мають перекриваються поля спостереження.
  2. Ширококутні об'єктиви мають більший кут огляду, від 800 і більше. Об'єктив типу "риб'яче око" має кут огляду в 1800, однак має свій недолік: зображення занадто спотворюється. Тому ширококутні об'єктиви доцільні тоді, коли необхідно виявити об'єкт, що рухається в полі зору, без його точної ідентифікації.
  3. Варіофокальним об'єктиви найчастіше застосовуються в установці відеоспостереження, хоча вартість їх трохи вище. Такий об'єктив може змінювати фокусну відстань плавно або через ряд визнаОлену значень; перший тип носить назву трансфокатора, другий - варіооб'ектів. До їх основних переваг відносяться: використання одного і того ж об'єктива для різної відстані; плавна зміна фокусної відстані; висока якість отриманого зображення.
  1. Четвертий тип - довгофокусні об'єктиви, з кутом зору менше 390. Як правило, їх застосовують тоді, коли необхідно мати високу точність зображення того, що відбувається на далекій відстані, наприклад, за ігровим столом в казино.

Слід мати на увазі, що фокусна відстань - не єдиний параметр вибору оптимального об'єктива. Наприклад, спостереження при яскравому світлі вимагає, щоб отримано зображення не засвічує, а якщо передбачається контролювати територію в умовах повної темряви, може знадобитися спеціальна інфрачервона підсвічування.

Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 227-90-21

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Цiкавi записи Останні новини