Облік робочого часу - система контролю співробітників

Облік робочого часу - система контролю співробітників

 

Робочий час співробітників - це один з найважливіших ресурсів для будь-якої компанії, що працює в сучасних ринкових умовах. Жоден робочий процес не буде налагодженим і продуктивним, якщо не приділити достатньо уваги організації робочого часу співробітників. Тим більше, що така організація необхідна як роботодавцю, так і самим працівникам, які при грамотній системі обліку свого робочого часу в цілому стають більш зібраними і дисциплінованими. Правильний облік робочого часу співробітників є саме тим фактором, який може значно підвищити конкурентоспроможність підприємства.

Розрізняють такі види обліку робочого часу:

  • щоденний;
  • щотижневий;
  • підсумований.

при щоденномуобліку   підраховується робочий час протягом кожного дня. Він полягає в тому, що встановлена законом тривалість щоденної роботи реалізується розпорядком або графіком без відхилень в кожен робочий день.

Щотижневий облік робочого часу означає, що норма робочого часу реалізується в рамках одного тижня з повною кількістю робочих днів, в той же час тривалість щоденної роботи може мати відхилення в окремі дні тижня. В такому випадку переробка годин вважається понаднормової роботою.

Підсумований облік робочого часу означає, що встановлена законом тривалість робочого дня і робочого тижня реалізується графіком в середньому за обліковий період. При цьому тривалість робочого дня і робочого тижня може відхилятися від нормальної. Недоробка або переробка робочого часу баланіруется в рамках облікового періоду, з тим, щоб були дотримані норми. Обліковим періодом може бути тиждень, місяць, квартал. Підсумований облік робочого часу запроваджується на безперервних виробництвах, коли за умовами виробництва не може бути збережено щотижневу норму робочого часу.

Існує кілька методів обліку робочого часу, які необхідні для підвищення трудової дисципліни:

1) Контроль часу прибуття на роботу і відходу додому силами відповідальної особи, наприклад, вахтера, який фіксує в спеціальному журналі цей час і здає звіти керівництву.

2) Контроль робочого процесу з боку спеціально призначеного працівника. Зазвичай він проводить свій робочий час в одному приміщенні з іншими співробітниками, за якими проводиться нагляд. Даний метод забезпечує більш раціональне использование робочого часу і зведення до мінімуму несанкціонованих поїздок співробітників від робочого процесу.

3) Звітність з боку самих працівників. При цьому методі контролю працівники самі фіксують і здають керівництву у вигляді звітів інформацію про використання свого робочого часу. Такі звіти відображають кількість виконаної роботи за одиницю часу і мотивують працівників до старанності.

4) Контрольований допуск на робочі місця. Такий контроль може здійснюватися за допомогою спеціальних карток або навіть шляхом сканування відбитків пальців. Кожен вихід і вхід співробітника в робочий кабінет записується в спеціальний файл і автоматично передається керівництву.

5) Відеоспостереження. Мабуть, самий надійний з усіх способів обліку робочого часу, а й самий витратний. Крім установки камер відеоспостереження, потрібен ще й окремий співробітник, постійно спостерігає все, що відбувається в організації і фіксує порушення графіка роботи. До того ж цей спосіб викликає у багатьох співробітників відчуття психологічного дискомфорту, тому застосовується дуже обмежено і в основному там, де це необхідно (склади, бази, магазини самообслуговування).

6) Спеціальне програмне забезпечення, записуючий всі дії працівника протягом дня. Стосується в основному тих, хто працює в офісі і за комп'ютером.

Облік робочого часу - це моніторинг діяльності співробітників відповідно до встановленого розпорядком праці в конкретній організації. Він необхідний для підтримання трудової дисципліни, так як в противному випадку з боку працівників можливо злоупспоживання довірою роботодавця.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає повний спектр послуг зі створення комплексної системи безпеки на об'єкті. В тому числі, наші фахівці мають величезний досвід в проектування, встановлення та налаштування систем обліку робочого часу. Обладнання, що поставляється перевірено часом і має повну гарантію. Додатково допоможемо в створенні бази даних співробітників і її заповненням (за бажанням замовника), навчимо операторів роботі з системою обліку робочого часу, надамо цілодобову технічну підтримку по телефону і виїзд фахівця на об'єкт при необхідності. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини