Турнікет: особливості та види

Турнікет: особливості та види
Проектуючи систему безпеки на підприємстві необхідно потурбуватися і про систему контролю та управління доступом на його територію. Турнікет - це електронно-механічний пристрій, призначений для обмеження проходження людей в заданий приміщення. Турнікет служить для управління і контролю доступу, а також для організації системи обліку робочого часу співробітників.
Турнікет може мати як ручне управління оператором, так і автоматичне за допомогою різних ідентифікаторів - карток, ключів або брелоків доступу. Останнім часом стали розвиватися біометричні системи доступу , в яких система визначає людину пого біологічними ознаками - відбитку пальця, сітківці ока і т.п.
У наш час турнікети використовуються в основному для організації прохідний на підприємствах різного рівня. Однак турнікет також можуть використовувати і в банках, готелях, аеропортах і ЖД вокзалах, на стадіонах, а також в інших місцях, де потрібно не тільки обмежити доступ людей, але зробити його контрольованим і керованим.

Турнікет буває наступних видів:

  • триподи
  • роторні
  • шлюзи
  • стулчасті
  • Оптичні
Найбільшу популярність отримали турнікети триподи. Як видно з назви, подібний турнікет має три штанги, які можуть обертатися навколо перпендикулярної осі самого турнікета. Триподи в свою чергу діляться на дві категорії - механічні, в яких людина штовхаєштангу до середини траєкторії, а потім механічний доводчик плавно продовжує рух штанги до кінцевої точки, пропускаючи тим самим людину вперед. Другий тип турнікета тріпода - приводний або моторний. У такій системі людині достатньо лише трохи посунути планку і електрична система автоматично зробить траєкторію руху до самого кінця.
Механічні турнікети триподи через більш низьку ціну і високу надійність набули більшого поширення. Крім того, турнікет трипод може бути настінними або підлоговими, перші мають меншу вартість за рахунок скорочення витрат на виготовлення важкої металевої тумби. Односторонніми і двосторонніми, в двох сторонньому турнікеті до однієї тумбі кріпляться обертаються планки з обох сторін, така система виходить більш економною, тому що ми практично отримуємо два турнікети з однією тумбою
Через вимог правил пожежної безпеки на турнікетах часто встановлюються планки «антипаніка», які можна швидко скласти, забезпечивши тим самим велику пропускну здатність проходу в екстрених ситуаціях
Роторні турнікети перекривають шлях за допомогою ряду горизонтальних планок або стулок, які можуть обертатися навколо самого турнікета. Роторний турнікет буває полноростового і напівростового. Перші більш надійно запобігають несанкціонованому доступу, другі - більш економічні. Якщо організувати доступ за допомогою роторного турнікета таким чином, що людина буде потрапляти в якесь замкнутий простір, в якому може знадобитися додаткова ідентифікація особистості, наприклад по відбитку пальця, то ми отримуємо систему під назвою шлюз.
У стулчастих турнікетах управління доступом здійснюється за допомогою стулок, які можуть бути як орні, так і зсувні, як наприклад це зроблено на турнікетах у метро і ЖД вокзалах. Такий турнікет зазвичай оснащений датчиками проходу, а стулки можуть бути як постійно закритими, так і постійно відкритими. У першому випадку надійність системи багаторазово зростає, завдяки більш рідкісного спрацьовування механізму.
Оптичні турнікети не є системою управління доступом, тому що не мають механічного бар'єру. Замість повернення планок або стулок в ньому використовуються інфрачервоні промені, при перетині яких система ідентифікує прохід і в разі організації автоматичного доступу, може подати сигнал, есі прохід вчинила особа, що не має на те право. Оптичний турнікет використовується там, де, потрібно вести облік за відвідувачами а також візуальний контроль за прохідний.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає послуги по монтажу та технічного обслуговування систем контролю доступу будь-якої складності. Ми індивідуально підходимо до кожного замовника, намагаючись запропонувати оптимальний варіант, з огляду на поставлені завдання, особливості об'єкта і фінансову вигоду клієнта. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини