Що таке СКУД?

Що таке СКУД?

Системи контролю й керування доступом, частіше іменовані СКУД, набули широкого поширення на різних об'єктах, де необхідно забезпечити санкціонований вхід / вихід людей і в'їзд / виїзд транспорту в охоронювані зони.

Система контролю і управління доступом являє собою складний комплекс технічних пристроїв, програмного забезпечення та певних заходів, який дозволяє отримувати, обробляти і зберігати інформацію про кожному проходженні точки доступу та забезпечити строго санкціонований доступ в приміщення / на територію відповідно до рівня доступу кожного співробітника. Крім того, встановлення СКУД дозволяє контролювати приміщення кожного працівника по території об'єкта, вести облік робочого часу.

Кожна професійна система контролю і управління доступом має підключення через Ethernet або через Wi-Fi, надаючи кожній точці проходу (турнікету, хвіртки, двері) свій мережевий адресу (IP).

Основні характеристики професійної СКУД:

• ідентифікація співробітника передбачає два входи: для карт і для магнітних ключів; • пам'ять керуючого пристрою в діапазоні 4-32 Гб; • є дві кнопки виходу і входу; • кожен контролер здатний ідентифікувати 1-16 млн. співробітників; • програма процесора оновлюється віддалено. Кожен об'єкт, на якому встановлена або планується встановлення системи контролю та управління доступом можна умовно розділити на зони доступу і точки доступу.

Точка доступу оснащена зчитувачем, контролером і перепиняють пристроєм (замком, турнікетом, шлагбаумом і т.п.). Усі контролери підключені до сервера, на якому зберігається інформація, і об'єднані в одну загальну систему. Встановленої сервері ПЗ, дозволяє реєструвати пропуску (після зчитування їх контролером), призначати власникам пава допуску (забороняти чи дозволяти вхід на об'єкт), формувати необхідну базу даних.

В даний час розроблені готові рішення СКУД, які призначені для різних сфер господарства, і забезпечують необхідний рівень контролю і розмежування доступу.

Що може професійна СКУД?

1. Двері управляються віддалено, через центральний ПК. 2. Регулювання часу відкриття і зчитування; можливість відключення звукового сигналу. 3. Віддалене управління точками доступу: термінова блокування / розблокування з центрального ПК і з інтегрованою міні АТС через пароль або код картки. 4. Встановлення індивідуального графіка входу / виходу для кожного співробітника (відвідувача). Таким чином, кожен співробітник має чітко вказаний відрізок часу, протягом якого він має право перебувати на даному об'єкті. 5. Регулювання графіків доступу на об'єкт в залежності від поточної ситуації. Наприклад, якщо доведеться працювати у вихідні / святкові дні, якщо встановлено скорочений робочий день, якщо комусь із співробітників належить понаднормова робота. 6. Контроль за кількістю людей, одночасно знаходяться в приміщенні. Професійна система контролю і управління доступом виробляє постійний моніторинг, перевіряючи відповідність числа людей встановленому мінімуму і максимуму. 7. Формування груп співробітників / користувачів. Кожна з груп має свій рівень доступу, і право входу в певне приміщення. Можливо заборона входу без керівника, тобто, співробітник може зайти в кімнату тільки тоді, коли там перебуває особа з відповідною картою доступу (права керівника). 8. Можливість встановити кількість відвідин даного приміщення конкретним співробітником, наприклад, годин на день або днів на тиждень. Після того, як ліміт досягнутий, картка буде заблокована.

Найпростішою системою контролю і управління доступом (СКУД) є всім нам відома система електронних ключів. Практично в даний час в door-access-cheshireкожному житловому будинку встановлена така система і, якщо людина не має електронного ключа, то доступ в під'їзд йому неможливий. Тут варто відзначити і необхідну пильність мешканців, так як частенько самі ж мешканці пропускають людей у під'їзд, яким там робити нічого.

Особливо важлива система контролю і управління доступом (СКУД) на тих об'єктах, які в силу виробничого процесу відвідує дуже велика кількість людей. Достатньо простого рукописного журналу. А от якщо ми маємо справу з великим підприємством, яке кожен день відвідують кілька сот чи навіть тисяч чоловік, то тут варто задуматися про якісно і надійної системи. Вона може бути багатоступеневою і багатофункціональною. Все залежить від замовника. Що в кінцевому підсумку він хоче отримати. Ще варто зауважити, що система контролю і управління доступом (СКУД) не тільки надійний ваш захисник, але і що важливо абсолютно безстороння. Вся інформація і з камер відеоспостереження і з інших пристроїв зводиться в один центр і при необхідності в будь-який момент може бути переглянута компетентними людьми. Це дуже спрощує завдання підтримки порядку на об'єкті, що охороняється. Тривалість збереження отриманої інформації з різних пристроїв також залежить від побажання Замовника. Якщо необхідно, то отримана інформація може бути збережена протягом трьох місяців і більше. За цей час, навіть, якщо щось сталося на охоронюваному об'єкті, інформація може бути проаналізована і зроблені висновки.

Як бачите, можливості професійних систем контролю і управління доступом дуже широкі. Тому встановлення СКУД професійного типу стає все більш затребуваною.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування та монтажу системи контролю та управлінням доступом будь-якої складності для Вашого офісу, виробництва, складу, торгового центру і т.д. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять технічне обслуговування встановленої системи, нададуть безкоштовну консультацію та навчання операторів системи. У разі виникнення питань телефонуйте за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини