Принцип роботи системи контролю доступу

Принцип роботи системи контролю доступу

Системою контролю доступом (СКД) називається сукупність програмно-технічних засобів і організаційних заходів на об'єкті, за допомогою яких вирішується завдання контролю і управління відвідуванням окремих приміщень, а також оперативний контроль переміщення персоналу і часу його перебування на території об'єкта.

Система контролю доступу - це не тільки апаратура і програмне забезпечення, це продумана система управління рухом персоналу. СКД дозволяє в будь-який час забезпечити контроль за ситуацією, порядок, безпеку персоналу і відвідувачів, збереження матеріальних цінностей та інформації. Всі відмінності існуючих систем полягають в тому, наскільки надійно, якісно зроблений монтаж систем контролю доступу , і чи зручно для користувача здійснюються функції системи контролю доступу.

Принцип роботи системи контролю доступу досить простий. Кожен співробітник, клієнт, відвідувач фірми одержує ідентифікатор (електронний ключ) - пластикову картку або брелок з вмісту в ній індивідуальним кодом. «Електронні ключі» видаються в результаті реєстрації перерахованийих осіб за допомогою засобів системи. Паспортні дані, фото (відеозображення) і інші відомості про власника «електронного ключа» заносяться в персональну «електронну картку». Персональна «електронна картка» власника і код його «електронного ключа» зв'язуються один з одним і заносяться в спеціально організовані комп'ютерні бази даних.

Біля входу в будівлю або в підлягає контролю приміщення встановлюються зчитувачі, що зчитують з карток їх код та інформацію про права доступу власника карти і передають цю інформацію в контролер системи.

У системі кожному коду поставлена у відповідність інформація про права власника картки. На основі зіставлення цієї інформації та ситуації, при якій була пред'явлена картка, система приймає рішення: контролер відкриває або блокує двері (замки, турнікети), переводить приміщення в режим охорони, включає сигнал тривоги і т.д.

Всі факти пред'явлення карток і пов'язані з ними дії (проходи, тривоги і т.д.) фіксуються в контролері і зберігаються в комп'ютері. Інформація про події, викликаних пред'явленням карток, може бути використана в подальшому для отримання звітів по обліку робочого часу, порушень трудової дисципліни та ін.

на підприємствах можна виділити чотири характерні точки контролю доступу: прохідні, офісні приміщення, приміщення особливої важливості, і в'їзди / виїзди автотранспорту. Залежно від що стоїть перед Вами завдання Ви можете вибрати відповідну систему контролю і управління доступом.

Невелика система контролю доступу дозволить запобігти доступ небажаних осіб, а співробітникам точно вказати ті приміщення, в які вони мають право доступу.

Складніша система дозволить, крім обмеження доступу, призначити кожному співробітнику індивідуальний часовий графік роботи, зберегти і потім переглянути інформацію про події за день. Системи можуть працювати в автономному режимі і під управлінням комп'ютера.

Комплексні СКД дозволяють вирішити питання безпеки і дисципліни, автоматизувати кадровий та бухгалтерський облік, створити автоматизоване робоче місце охоронця. Набір функцій, які виконуються комплексними системами, дає можливість використовувати систему контролю для виконання конкретних завдань саме на Вашому підприємстві або об'єкті.

Монтаж систем контролю доступу є одним з найбільш важливих елементів забезпечення безпеки на об'єкті. Установка даного виду обладнання дозволить Вам контролювати пересення персоналу і відвідувачів Вашої компанії.

Системи контролю доступу, що працюють самостійно або як частина системи безпеки будівлі або споруди, мають цілий ряд переваг в порівнянні з традиційними способами контролю і забезпечення безпеки:

  • надійність роботи;
  • автономність і незалежність від людського фактора;
  • простота установки і обслуговування;
  • можливість вбудовування в готівкову систему безпеки;
  • точність у визначенні загроз, швидкість реагування виконавчих пристроїв;
  • універсальність (система СКД забезпечує оцінку і облік десятків чинників - від кількості проходять до створення знімків або запису).

Принцип роботи системи контролю доступу Система управління доступом складається з серверів - комп'ютерів, які керують підключеними до них контроллерами. Контролер (контрольна панель) - це спеціалізований високо надійний комп'ютер. У ньому зберігається інформація про конфігурацію, режими роботи системи, список людей, які мають право входити в приміщення, а також їх права доступу в ціприміщення (коли і куди саме можна ходити). У великих системах контролерів може бути кілька. У простих випадках мінімальний варіант контролера може бути вбудований в зчитувач. Наступним важливим ланкою в СКД є такі пристрої, як зчитувачі, які можна підключити до панелі. Зчитувач являє собою пристрій, який дозволяє зчитувати інформацію, записану на ідентифікатор (картка, брелок). Цю інформацію він передає в панель, яка і приймає рішення про допуск людини в приміщення.

Кожен ідентифікатор має свій унікальний номер, якого приписаний деякий рівень доступу, відповідно до якої користувач має право проходу через ту чи іншу автоматичні двері або турнікет в певні проміжки часу. Якщо в якості ідентифікатора використовується карта, її одночасно можна використовувати як пропуск з фотографією (нанести фотографію можна за допомогою спеціального принтера).

В даний час застосовуються різноманітні зчитувачі і ідентифікатори самих різних технологій. Найбільш широкого поширення набули безконтактні радіочастотні зчитувачі і карти. Зчитувач генерує магнітне випромінювання певної частоти і при внесенні карти в зону дії зчитувача це випромінювання черевбудовану в карті антену живить ЧІП карти. Отримавши необхідну енергію для роботи, карта пересилає на зчитувач свій ідентифікаційний номер.

Система контролю доступу розробляється з урахуванням індивідуальних вимог замовника, пов'язаних зі створенням, впровадженням і експлуатацією системи на об'єкті, а так же майбутніх перспектив розвитку.

Установка системи контролю доступу може значно скоротити витрати на утримання охоронців і час, що витрачається на контроль співробітників. Система контролю доступу може бути інтегрована з будь-якою базою даних підприємства і може автоматично вносити корективи в розмір заробітної плати, що виплачується співробітникам.

Монтаж систем контролю доступу проводиться кваліфікованими фахівцями компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу» високого рівня в максимально стислі терміни.

Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини