Основні терміни СКУД

Основні терміни СКУД

Під абревіатурою СКУД мається на увазі система контролю і управління доступом. Завдання системи - забезпечити відбір відвідувачів за принципом: чи мають вони право доступу на дану територію чи ні. Як правило, така потреба виникає при вході на підприємства або в установи, тому установка СКУД на них є необхідним заходом.

Тобто, система контролю і управління доступом - це не тільки замки і турнікети . Повний значення СКУД - це комплекс заходів і технічних засобів (програмного забезпечення), який управляє доступом в окреміомещенія і веде їх контроль. За допомогою СКУД ведеться оперативний контроль переміщень співробітників, тривалість часу перебування на об'єкті і т.д. Система - це не апаратура і програмне забезпечення, а заздалегідь прорахована оптимальна система управління переміщенням персоналу підприємства / установи. Тому вартість   професійно розробленої та впровадженої СКУД досить висока.

Основні пристрої, що входять в систему контролю і управління доступом

Установка СКУД на підприємстві включає в себе розробку схеми розташування пристроїв, що входять в систему. До основних пристрої, потрібні для експлуатації системи, належать такі:

  • ідентифікатор польователя (карта, наприклад);
  • зчитувач;
  • точка проходу з виконавчим пристроєм;
  • контролер.

Під ідентифікатором мається на увазі пристрій або фізичний ознака, за якою СКУД визначає (ідентифікує) людини. Найчастіше ідентифікаторами служать карти різних видів - проксимити, магнітні, брелоки, або біологічні ознаки (відбитки пальців, візерунок райдужної оболонки, голос і т.п.).

Зчитувачем називається пристрій, який отримує (зчитує) інформацію з карти і передає отримані відомості на контролер.

Точкою проходу з виконавчим устрійством) називають будь-яку перешкоду, яка відкривається / закривається за сигналом контролера. Це може бути турнікет з блокуванням проходу, двері з електричним замком і т.д. Точка може контролюватися або тільки на вхід, або і на вхід, і на вихід. У першому випадку вона оснащується кнопкою RTE, що відкриває прохід зсередини.

Контролери є найбільш складними пристроями в системі, обробними інформацію, що надійшла зі зчитувача, і приймають рішення про дію відкрити / заблокувати прохід. Контролери можуть бути автономними, мережевими (централізованими) або комбінованими. Автономні моделі обслуговують одну точку проходу, мережеві об'єднані в одну мережу, яка управляється одним або декількома комп'ютерами. комбіноваЦі вимоги контролери зазвичай працюють в мережі, але прекрасно виконують свої функції і в автономному режимі (на відміну від мережевих).

В багатьох випадках вони не піклуються про те, яким чином буде здійснюватися доступ до записаних зображень - а існуючі обмеження і недоробки спливають лише вході експлуатації систем. Тобто в реальних (найчастіше екстрених) ситуаціях, коли конче необхідно отримати відеозапис якогось конкретного події. Типовий набір технічних проблем, "спливаючих" в подібних випадках, має відношення до зберігання інформації в цифрових архівах - а найбільш суттєво впливають на якість зображень, які належить оперативно переглянути і оцінити, дозвіл і спотворення, викликані компресією відеосигналу.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування та монтажу системи контролю та управлінням доступом будь-якої складності для Вашого офісу, виробництва, складу, торгового центру і т.д. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять технічне обслуговування встановленої системи, нададуть безкоштовну консультацію і навчання операторів системи. У разі виникнення питань телефонуйте за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини