Методи обліку робочого часу співробітників

Методи обліку робочого часу співробітників

 

Раціональне використання співробітниками ресурсу робочого часу вважається одним з важливих факторів, що забезпечують успішну діяльність підприємства. До організації робочого часу трудового колективу потрібно особливо уважний підхід. Грамотна система обліку робочого часу (Сурва) створює передумови для підвищення зібраності і дисциплінованості співробітників. Облік робочого часу буває

  • щоденним,
  • щотижневим,
  • підсумованим.

Щоденний облік передбачає підрахунок робочого часу (РВ) на протязі дня, забезпечуючи реалізацію, законної тривалості робочого дня графіком роботи без відхилень.

Щотижневий облік РВ передбачає реалізацію норми робочих годин протягом повного робочого тижня. У тривалості щоденної роботи допускаються відхилення. Перевищення часу роботи в окремі д ні вважається роботою, виконаною понаднормово.
Підсумований УРВ передбачає реалізацію встановленої тривалості робочого дня і тижня графіком за підсумковий період. Відхилення в тривалості робочого дня і робочого тижня повинні збалансовуватися в рамках облікового періоду. За обліковий період приймають тиждень, меЯц, квартал. Застосування підсумованого обліку затребуване на підприємствах з безперервним графіком роботи, коли умови виробництва не забезпечують дотримання щотижневого нормативу робочого часу.

Облік робочого часу є моніторингом роботи кожного співробітника в рамках встановленого розпорядку праці на підприємстві. Це необхідно для того, щоб виключити можливість зловживання співробітниками довірою керівництва підприємства.

З метою підвищення трудової дисципліни використовую різні методи обліку РВ

  1. Час приходу і відходу працівників фіксується ответсничих особою в журналі і відомості у вигляді звітів надаються керівництву.
  2. Ведення контролю за процесом роботи покладається на співробітника, що знаходиться в одному приміщенні з працівниками, тривалість роботи яких контролюється. Метод дозволяє досягти більш раціонального використання робочого часу, максимально зменшити кількість несанкціонованих поїздок працівників в процесі роботи.
  3. При контролі роботи самими працівниками, звіти для керівництва про використання робочого часу вони формують самостійно. У звітах відображається інформація про виконаней за одиницю часу роботі.
  4. Для контрольованого допуску на місця роботи використовують спеціальні картки або виробляють сканування відбитків пальців. У спеціальному файлі ведеться запис кожного входу і виходу в кабінет співробітника. Керівництво автоматично отримує цю інформацію.
  5. Найнадійнішим способом обліку РВ є відеоспостереження. Але цей метод є і найдорожчим. Крім установки камер для ведення спостереження, потрібен співробітник, щоб вести спостереження, фіксувати порушення графіка роботи. В основному метод застосовують в магазинах самообслуговування, на товарних складах і базах.
  6. Використання програмного забезпечення, що записує дії працівника протягом робочого дня може бути застосовано для офісних співробітників і працівників IT - сфери.

Компанія «Сучасні Системи Безпеки Бізнесу» виконує роботи з проектування, монтажу і налаштування систем УРВ. Якщо замовник вирішив організувати систему обліку РВ на сучасному рівні, фахівці компанії ССББ допоможуть впоратися з цим завданням: допоможуть у створенні і заповненні бази даних працівників підприємства, проведуть навчання операторів, забезпечать технічну підтримку. Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини