Класи системи контролю доступу

Класи системи контролю доступу

 

До системи контролю доступу 1-го класу відносяться малофункціональні системи малої ємності, що працюють в автономному режимі. Такі системи застосовуються у разі, якщо замовнику необхідно забезпечити контрольований доступ співробітників і відвідувачів, що мають відповідний ідентифікатор. При цьому не ставиться завдання контролю доступу і виходу з приміщення, реєстрація проходів, передача даних на центральний комп'ютер. Робота СКУД не контролюється. Зазвичай адміністратор (або особа відповідальна за пропускний режим) має майстер-карту (міні-комп'ютер), за допомогою якої він може вносити до списку системи коди ідентифікаторів співробітників і відвідувачів або виключати їх зі списку, а також зчитувати інформацію з буфера системи.

Автономна система складається з контролера зазвичай об'єднаного зі зчитувачем і виконавчого елемента. Як правило, використовуються магнітні (рідше безконтактні) картки, електронні ключі "TouchMemory". Залежно від типу контролера або замку кількість осіб у списках може сягати від 60 до 2800 чоловік. Автономні системи забезпечуються резервним живленням і мають механічний ключ для відкривання замка в аварійних ситуаціях.

Системи контролю доступу 2-го класу також монофункціональні системи, але у них вже є можливість розширення і включення їх або їх складових частин у загальну лінію зв'язку (мережевий режим). Дані системи мають ряд додаткових функцій. На об'єктах, обладнаних засобами і системами охоронно-пожежної сигналізації, СКУД 2-го класу застосовуються як самостійні системи, і вони часто розглядаються лише як засоби посилення режиму забезпечення безпеки об'єкта.

Системи контролю доступу третіх і 4-го класів зазвичай називаються мережевими, так як контролери об'єднані в локальну мережу, що працюють в реальному часі і провідні безперервний діалог з периферійними пристроями, з ведучим контролером або з керуючим комп'ютером, розташованим у пункті охорони. Системи цих класів це великі і багаторівневі системи, розраховані на велику кількість користувачів (1500 осіб і більше).

Подібні системи застосовуються у разі, коли необхідно контролювати час проходу співробітників і відвідувачів на об'єкт і в приміщення. При цьому застосовуються більш складні електронні ідентифікатори (Proxmity картки, біометричний контроль або їх поєднання). Час проходу на кожен день тижня і для кожного власника електронної картки задається адміністратором системи.

Зазвичай при побудові мережевих СКУД використовуються чотири рівня мережевої взаємодії.

Перший (вищий) рівень являє собою комп'ютерну мережу типу клієнт / сервер на основі мережі ETHERNET, з протоколом обміну TCP / IP і з використанням мережевих операційних систем Windows або Unix. Цей рівень забезпечує зв'язок між сервером і робочими комп'ютерами підсистем.

Другий рівень - зв'язок між контролерами і комп'ютерами підсистем. На цьому рівні використовується інтерфейс RS 232.

Третій рівень - зв'язок між контролерами та зчитувальними пристроями. Тут застосовується інтерфейс RS-485 або, що стали вже стандартом, інтерфейси зчитувачів Віганд або магнітних карт.

Четвертий рівень - рівень сповіщувачів охоронно-пожежних сигналізацій і ланцюгів управління збалансовані і незбалансовані радіальні та адресні шлейфи, релейні вихідні ланцюга керування. Тут, як правило, застосовуються нестандартні спеціалізовані інтерфейси і протоколи обміну інформацією.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування та монтажу системи контролю та управлінням доступом будь-якої складності для Вашого офісу, виробництва, складу, торгового центру і т.д. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять технічне обслуговування встановленої системи, нададуть безкоштовну консультацію та навчання операторів системи. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини