Класифікація СКУД

Класифікація СКУД

Найважливішою складовою в загальній системі забезпечення безпеки організації або підприємства є система контролю і управління доступом (СКУД). Установка СКУД здатна забезпечити необхідний рівень безпеки і на великих об'єктах з десятками тисяч користувачів і тисячами точок доступу, і в невеликих організаціях з однією точкою доступу. СКУД часто є основою інтегрованої системи безпеки, в яку входить і система відеоспостереження , і пожежно-охоронна сигналізація.

По виду управління замикаючими пристроями (турнікетами, тамбур-шлюзами, дверима, інфрачервоними бар'єрами і т.д.) СКУД підрозділяються на наступні класи:

  1. Автономні або локальні СКУД. Вони керують одним або декількома замикаючими пристроями, залишають поза передачею отриманихю інформацію в центральний пункт безпеки, і не можуть контролюватися оператором. Автономна система доступу забезпечує доступ і контроль в окреме приміщення (одне або декілька). Основним складовим елементом такої системи є автономний (не пов'язаний з іншими) контролер, який зберігає в собі всю базу ідентифікаторів і керує роботою інших елементів контролю. Виконавчим пристроєм в даному випадку є електронна засувка або електронний замок. Ідентифікація відбувається завдяки різним типам карт і відповідним зчитувачів (штрих, магнітним, проксимити). Контролер автономної СКУД працює переважно тільки при вході, так як при виході досить скористатися спеціальною кнопкою або датчиком двіженія.Автономние СКУД, мають функцію збору даних, призначаються для тих же цілей, що і попередні. Відмінністю є те, що система контролю доступу збирає всю інформацію про проходження через дану точкудоступу - дата і час проходження, номер карти або брелка. Ця ж інформація записується і в пам'ять брелока або карти. Завдяки таким функціям СКУД оператор має можливість відстежувати пересування працівників по території організації, здійснювати облік робочого часу і т.п.
  2. Мережеві або централізовані СКУД, які контролює оператор; отримана в точках доступу інформація надходить в центр безпеки. Мережеві СКУД встановлюються на великих об'єктах, де працюють тисячі співробітників. Вартість їх набагато вище, ніж вартість автономних СКУД, проте це себе цілком виправдовує. Точки доступу - це, як правило, прохідні, де виконавчими елементами є шлюзи і турнікети. У деяких випадках, щоб забезпечити більшу пропускну здатність, застосовуються дистанційні зчитувачі, тому співробітникам не доводиться виймати картки з кишені.
  3. універсальніе СКУД. Такі системи поєднують в собі функції мережевих і автономних СКУД. Коли ними керує центральний пристрій, вони працюють як мережеві СКУД, при втраті зв'язку з центром універсальні СКУД переходять в автономний режим роботи.

За кількістю точок доступу і загального числа користувачів система контролю і управління доступом поділяються на такі класи: man-with-access-entry-card

  1. Локалізовані системи контролю та управління доступом. Такі СКУД мають поодинокі точки доступу, наприклад, в офісах або на складах;
  2. Розподілені системи мають кілька десятків точок доступу. На об'єкті, що охороняється працює кілька тисяч чоловік. Це держустанови, готелі, невеликі підприємства, лікарні і т.п .;
  3. У великих СКУД встановлені сотні точок доступу, якими користуються десятки тисяч людей. Такі системи встановлюються нарупних підприємствах, міжнародних аеропортах і т.п.

Автономні системи контролю та управління доступом діляться на два великі класи.

Перший вид локальних систем забезпечують контроль за доступом в окреме приміщення. У локальну СКУД входить а втономно контролер, який зберігає в собі всі дані про ідентифікатори. Завдяки цьому він може самостійно працювати, керуючи перегороджують і периферійними елементами. В якості ідентифікатора конкретної особи використовуються різного роду картки. Щоб така система працювала правильно, необхідно виконання наступних умов: датчик двері, що відзначає її положення; доводчик на двері; обов'язкове резервне живлення контролера.

Другий тип автономних систем, на відміну від першого, здатний накопичувати інформацію про події проходу через точку доступу. Ця інформація може вилучатись з пам'яті контролера для аналізу і обробки. прогаммное забезпечення дозволяє оператору системи візуально перевіряти відповідність особистості і власника картки, контролювати переміщення і місцезнаходження співробітників на території об'єкта; вести облік робочого часу співробітників.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування та монтажу системи контролю та управлінням доступом будь-якої складності для Вашого офісу, виробництва, складу, торгового центру і т.д. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять технічне обслуговування встановленої системи, нададуть безкоштовну консультацію і навчання операторів системи. У разі виникнення питань телефонуйте за вказаним номером телефону:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини