Що таке підсумований облік робочого часу?

Що таке підсумований облік робочого часу?

Підсумований облік робочого часу - це спеціальний порядок розподілу та обліку робочого часу. Введення даного виду обліку дозволяє коригувати тривалість відпрацьованого часу в рамках облікового періоду (місяця, кварталу або року), якщо воно відхиляється від встановленої норми. Підсумований облік застосовується, коли не представляється можливим дотримати тижневу норму робочого часу. Іншими словами, по зрівнянийю з іншими видами обліку робочого часу (поденний і тижневий) період, за який підраховується робочий час, подовжується, а фактично відпрацьований час перерозподіляється всередині даного періоду.

Обліковий період - це період часу, який може дорівнювати місяця, кварталу або іншого періоду, але не може бути більше одного року. Саме за цей період часу працівник повинен відпрацювати нормальне число робочих годин, а якщо фактично працівник відпрацював більше, то це, буде понаднормова робота.

введення сумрованного обліку робочого часу в організації передбачає встановлення:

  • тривалості облікового періоду (місяць, квартал, рік);
  • норми робочих годин за обліковий період;
  • графіків роботи.

На практиці підсумований облік робочого часу запроваджується і використовується в організаціях, в яких інші режими роботи не дозволяють дотриматися встановлену тривалість робочого часу в зв'язку з чим виникає величезна кількість переробок і робіт у вихідні тдние дні.

Обов'язок за дотриманням порядку ведення підсумованого обліку робочого часу, яке відпрацював фактично кожен співробітник, покладено, як правило, на керівника підприємства. Для цього вводяться спеціальні форми документів. Складається так само і табель, в якому ведеться облік фактичного робочого часу . Причому табель обліку робочого часу складається в єдиному екземплярі. Заповнює його співробітник, якому ця робота доручена. Табель необхідно здавшить в бухгалтерію підприємства. Він є документом для розрахунків і нарахування працівникам підприємства зарплати.

Форми оплати праці при підсумованому обліку робочого часу різняться тим, яка одиниця виміру кількості праці прийнята за основу. Можна виділити 2 основні форми розрахунку заробітної плати працівників: погодинну і відрядну. Погодинна оплата праці передбачає вимір праці в одиницях часу: в фактично відпрацьовані години, дні, тижні, місяці. При відрядній - вимірюють час роботи, а кількість виготовленоїпродукції.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» може надати Вам всі перераховані вище функції підсумованого обліку робочого часу, а також надати послуги по створенню бази даних співробітників і її заповненні. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини