Що таке СКУД?

Що таке СКУД?

Системи контролю і управління доступом, частіше іменовані СКУД, набули широкого поширення на різних об'єктах, де необхідно забезпечити санкціонований вхід / вихід людей і в'їзд / виїзд транспорту в охоронювані зони.

Система контролю і управління доступом являє собою складний комплекс технічних пристроїв, програмного забезпечення і певних заходів, який дозволяє отримувати, обробляти і зберігати інформацію про кожному проходженні точки доступу і забезпечити строго санкціонований доступ в приміщення / на територію відповідно до рівня доступу кожного співробітника. Крім того, установка СКУД дозволяє контролювати приміщення кожного працівника по території об'єкта, вести облік робочого часу.

Кожна професійна система контролю і управління доступом має підключення через Ethernet або через Wi-Fi, надаючи кожній точці проходу (турнікету, хвіртки, двері) свій мережеву адресу (IP).

Основні характеристики професійнональної СКУД:

 • ідентифікація співробітника передбачає два входи: для карт і для магнітних ключів;
 • пам'ять пристрою, що управляє в діапазоні 4-32 Гб;
 • є дві кнопки виходу і входу;
 • кожен контролер здатний ідентифікувати 1-16 млн. співробітників;
 • програма процесора оновлюється віддалено.

Кожен об'єкт, на якому встановлена або планується установка системи контролю та управління доступом можна умовно розділити на зони доступу і точки доступу.

Точка доступу оснащена зчитувачем, контролером і перепиняють пристроєм (замком, турнікетом , шлагбаумом і т.п.). Всі контролери підключені до сервера, на якому зберігається інформація, і об'єднані в одну загальну систему. Встановлене на серверах ПО, дозволяє реєструвати пропуску (після зчитування їх контролером), призначати власникам пава допуску (забороняти або дозволяти вхід на об'єкт), формувати необхідну базу даних.

В даний час розроблені готові рішення СКУД, которПерші призначені для різних сфер господарства, і забезпечують необхідний рівень контролю і розмежування доступу.

Що може професійна СКУД?

 1. Двері управляються віддалено, через центральний ПК.
 2. Регулювання часу відкриття і зчитування; можливість відключення звукового сигналу.
 3. Віддалене управління точками доступу: термінова блокування / розблокування з центрального ПК і з інтегрованою міні АТС через пароль або код картки.
 4. Встановлення індивідуального графіка входу / виходу для кожного співробітника (відвідувача). Таким чином, кожен співробітник має чітко вказаний відрізок часу, протягом якого він має право перебувати на даному об'єкті.
 5. Регулювання графіків доступу на об'єкт в залежності від поточної ситуації. Наприклад, якщо треба буде працювати у вихідні / святкові дні, якщо встановлено скорочений робочий день, якщо комусь із співробітників має бути понаднормова робота.
 6. Контроль за кількістю людей, які одночасно перебувають у приміщенні. Професійна система контролю і управління доступом виробляє постоянний моніторинг, перевіряючи відповідність числа людей встановленому мінімуму і максимуму.
 7. Формування груп співробітників / користувачів. Кожна з груп має свій рівень доступу, і право входу в певне приміщення. Можливо заборона входу без керівника, тобто, співробітник може зайти в кімнату тільки тоді, коли там знаходиться особа з відповідної картою доступу (права керівника).
 8. Можливість встановити кількість відвідин даного приміщення конкретним співробітником, наприклад, годин в день або днів на тиждень. Після того, як ліміт досягнутий, картка буде заблокована.

Найпростішою системою контролю і управління доступом (СКУД) є всім нам відома система електронних ключів. практично в door-access-cheshire Нині в кожному житловому будинку встановлена така система і, якщо людина не має електронного ключа, то доступ в під'їзд йому неможливий. Тут варто відзначити і необхідну пильність мешканців, так як частенько самі ж мешканці пропускають людей в під'їзд, яким там длать нічого.

Особливо важлива система контролю і управління доступом (СКУД) на тих об'єктах, які в силу виробничого процесу відвідує дуже велика кількість людей. Досить простого рукописного журналу. А ось якщо ми маємо справу з великим підприємством, яке кожен день відвідують кілька сот чи навіть тисяч чоловік, то тут варто задуматися про якісно і надійної системи. Вона може бути багатоступінчастої і багатофункціональною. Все залежить від замовника. Що в кінцевому підсумку він хоче отримати. Ще варто зауважити, що система контролю і управління доступом (СКУД) не тільки надійний ваш захисник, але і що важливо абсолютно безстороння. Вся інформація і з камер відеоспостереження і з інших пристроїв зводиться в один центр і при необхідності в будь-який момент може бути переглянута компетентними людьми. Це дуже спрощує завдання підтримки порядку на об'єкті, що охороняється. Тривалість збереження отриманої інформації з різних пристроїв також залежить від побажання Замовника. Якщо необхідно, то отримана інформація може бить збережена протягом трьох місяців і більше. За цей час, навіть, якщо щось сталося на об'єкті, що охороняється, інформація може бути проаналізована і зроблені висновки.

Як бачите, можливості професійних систем контролю і управління доступом дуже широкі. Тому установка СКУД професійного типу стає все більш затребуваною.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування та монтажу системи контролю та управлінням доступом будь-якої складності для Вашого офісу, виробництва, складу, торгового центру і т.д. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять технічне обслуговування встановленої системи, нададуть безкоштовну консультацію і навчання операторів системи. У разі виникнення питань телефонуйте за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини