Захист інформації від витоку по візуально-оптичним каналам

Захист інформації від витоку по візуально-оптичним каналам

Захист інформації від витоку по візуально-оптичним каналам - це комплекс заходів, що виключають або зменшують можливість виходу конфіденційної інформації за межі контрольованої зони за рахунок поширення світлової енергії.

Людина бачить навколишній світ і предмети за рахунок відбитого від них світла або за рахунок їх власного випромінювання. Найбільш звичним для людини носієм інформації про об'єкти його інтересів є видиме чолоеческім оком випромінювання. За допомогою зорової системи людина отримує найбільший (до 90%) обсяг інформації з зовнішнього світу. Сусідні ділянки видимого спектру - інфрачервоний і ультрафіолетовий - також несуть істотну інформацію про навколишні предмети, але вона не може бути сприйнята людським оком безпосередньо. Для цих цілей використовуються різного роду перетворювачі невидимого зображення у видиме - візуалізація невидимих зображень.

З метою захисту інформації від витоку по візуально-оптичному каналу рекомендується:

  • розташовувати об'єкти захисту так, щоб виключити відображення світла в сторони можливого розташування зловмисника (просторові огорожі);
  • зменшити відбивні властивості об'єкта захисту;
  • зменшити освітленість об'єкта захисту (енергетичні обмеження);
  • використовувати кошти преграждения або значного ослаблення відбитого світла: ширми, екрани, штори, віконниці, темні скла і інші перегороджують середовища, перешкоди;
  • застосовувати засоби маскування, імітації та інші з метою захисту і введення в оману злоумишленика;
  • використовувати засоби пасивного та активного захисту джерела від неконтрольованого поширення відбивної або излученного світла і інших випромінювань;
  • здійснювати маскування об'єктів захисту, варіюючи відбивними властивостями і контрастом фону;
  • застосовувати засоби, що маскують приховування об'єктів можна у вигляді аерозольних завіс і маскують сіток, фарб, укриттів.

 

Як оперативних засобів приховування знаходять широке застосування аерозольні завіси. Це зважені в газоподібному середовищі дрібні частки різних веречовин, які в залежності від розмірів і агрегатного поєднання утворюють дим, кіптява, туман. Вони перекривають поширення відбитого від об'єкта захисту світла. Добрими светопоглощающими властивостями володіють димоутворювальну речовини. Аерозольні освіти у вигляді маскують завіс забезпечують індивідуальну або групову захист об'єктів і техніки, в тому числі і продукцію, що випускається.

Ліцензія-1 Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» пошук «жучків» ) і технічного захисту інформації. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини