Захист інформації від витоку по електромагнітним каналах

Захист інформації від витоку по електромагнітним каналах

Захист інформації від витоку по електромагнітним каналах - це комплекс заходів, що виключають або послаблюють можливість неконтрольованого виходу конфіденційної інформації за межі контрольованої зони за рахунок електромагнітних полів побічного характеру і наведень.

Відомі такі електромагнітні канали витоку інформації:

  • мікрофонний ефект елементів електронних схем;
  • електромагнітне випромінювання низької і високої частоти;
  • виникнення паразитної генерації підсилювачів різного призначення;
  • ланцюги харчування і кола заземлення електронних схем;
  • взаємний вплив проводів і ліній зв'язку;
  • високочастотне нав'язування;
  • волоконно-оптичні системи.

Конструкторсько-технологічні заходи щодо локалізації можливості освіти умов виникнення каналів витоку інформації за рахунок побічних електромагнітних випромінювань і наведень в технічних засобах обробки і передачі інформації зводяться до раціональних донструкторско-технологічним рішенням, до числа яких відносяться:

  • екранування елементів і вузлів апаратури;
  • ослаблення електромагнітної, ємнісний, індуктивного зв'язку між елементами і струмопровідних проводів.

Екранування дозволяє захистити їх від небажаних впливів акустичних і електромагнітних сигналів і випромінювань власних електромагнітних полів, а також послабити (або виключити) паразитное вплив зовнішніх випромінювань. Екранування буває електростатичне, магнитостатическое і електромагнітне.

Електростатичне екранування полягає в замиканні силових ліній електростатичного поля джерела на поверхню екрану і відведення наведених зарядів на масу і на землю. Таке екранування ефективно для усунення ємнісних паразитних зв'язків. Екранує ефект максіален на постійному струмі і з підвищенням частоти знижується.

Магнитостатическое екранування грунтується на замиканні силових ліній магнітного поля джерела в товщі екрану, що володіє малим магнітним опором для постійного струму і в області низьких частот. З підвищенням частоти сигналу застосовується виключно електромагнітне екранування. Дія електромагнітного екрану засноване на тому, що високочастотне електромагнітне поле послаблюється їм же створеним (завдяки утворюється в товщі екрану вихровим струмам) полем зворотного напрямку. Якщо відстань між екранують ланцюгами, проводами, приладами становить 10% від чверті довжини хвилі, то можна вважати, що електромагнітні зв'язку цих ланцюгів здійснюються за рахунок звичайних електричних і магнітних полів, а не в результаті перенесення енергії в просторі за допомогою електромагнітних віл. Це дає можливість окремо розглядати екранування електричних і магнітних полів, що дуже важливо, так як на практиці переважає якийсь один з полів і пригнічувати інше немає необхідності.

Заземлення та металлизация апаратури і її елементів служать надійним засобом відведення наведених сигналів на землю, ослаблення паразитних зв'язків і наводок між окремими ланцюгами. Фільтри різного призначення служать для придушення або ослаблення сигналів при їх виникненні або поширенні, а також для захисту систем живлення апаратури обробки інформації. Для цих же цілей можуть застосовуватися і інші технологічні рішення.

Експлуатаційні заходи спрямовані на вибір місць установки технічних засобів з урахуванням особливостей їх електромагнітних полів з таким розрахунком, щоб виключити їх вихід за межі контролюєтьсяемой зони. З цією метою можливо здійснювати екранування приміщень, в яких знаходяться кошти з великим рівнем побічних електромагнітних випромінювань.

Ліцензія-1 Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв ( пошук «жучків» ). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини