Захист інформації від витоку акустичним каналам

Захист інформації від витоку акустичним каналам

Захист інформації від витоку по акустичних каналах - це комплекс заходів, що виключають або зменшують можливість виходу конфіденційної інформації за межі контрольованої зони за рахунок акустичних полів.

Основними заходами в цьому виді захисту виступають організаційні та організаційно-технічні заходи.

Організаційні заходи передбачають проведення архітектурно-планувальних, просторових і режимних заходів, а організаційно-технічні - пасивних (звукоізоляція, звукопоглинання) і активних (Звукоподавленіе) заходів. Не виключається проведення і технічних заходів за рахунок застосування спеціальних захищених засобів ведення конфіденційних переговорів.

Архітектурно-планувальні заходи передбачають пред'явлення певних вимог на етапі проектування будівель і приміщень або їх реконструкцію і пристосування з метою виключення або послаблення неконтрольованого поширення звукових полів безпосередньо в повітряному просторі або в будівельних конструкціях у вигляді структурного звуку. Ці вимоги можуть передбачати як вибір розташування приміщень в просторовому плані, так і їх обладнання необхідними для акустичної безпеки елементами, що виключають пряме або відбите в сторону можливого розташування зловмисника поширення звуку. З цією метою двері обладнуються тамбурами, вікна орієнтуються в сторону охороняється (контрольованої) від присутності сторонніх осіб території та ін.

Режимні заходи передбачають суворий контроль перебування в контрольованій зоні співробітників і відвідувачів.

Організаційно-технічні заходи передбачаютьвикористання звукопоглинальних засобів. Пористі і м'які матеріали типу вати, ворсисті килими, пінобетон, пориста суха штукатурка є хорошими звукоізоляційні та звукопоглинальні матеріалами - в них дуже багато поверхонь розділу між повітрям і твердим тілом, що призводить до багаторазового відбиття і поглинання звукових коливань.

Для визначення ефективності захисту звукоізоляції використовуються шумоміри. Шумомір - це вимірювальний прилад, який перетворює коливання звукового тиску в свідчення, що відповідають рівню звукового тиску. У сфері акустичної захисту мови використовуються аналогові шумоміри. за точн сті показань шумоміри поділяються на чотири класи. Шумоміри нульового класу служать для лабораторних вимірювань, першого - для натурних вимірювань, другого - для загальних цілей; шумоміри третього класу використовуються для орієнтованих вимірювань. На практиці для оцінки ступеня захищеності акустичних каналів використовуються шумоміри другого класу, рідше - першого. Вимірювання акустичної захищеності реалізуються методом зразкового джерела звуку. Зразковим називається джерело з заздалегідь відомим рівнем потужності на певній частоті (частотах).

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв ( пошук «жучків» ) і технічного захисту інформації. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини