Засоби захисту інформації

Засоби захисту інформації

Технічний захист інформації (ТЗІ) - це сукупність спеціальних органів, технічних засобів і заходів щодо їх використання з метою захисту конфіденційної інформації.

Стан ТЗІ в Україні обумовлено:

  • недосконалістю правового регулювання інформаційної сфери, зокрема, захисту таємниць, конфіденційної інформації;
  • недостатністю правових актів з питань досліджень ТЗІ;
  • незавершеністю сертифікації ТЗІ;
  • неузгодженістю правових актів ТЗІ з міжнародними угодами.

Засоби захисту інформації - це сукупність інженерно-технічних, електричних, електронних, оптичних та інших пристроїв і пристосувань, приладів та технічних систем, а також інших речових елементів, які використовуються для вирішення різних завдань із захисту інформації, у тому числі попередження витоку і забезпечення безпеки захищається інформації.

В цілому засоби забезпечення захисту інформації в частині запобігання навмисних дій залежно від способу реалізації можна поділити на групи:

  1. Технічні (апаратні) засоби. Це різні за типом пристрою (механічні, електромеханічні, електронні та ін.), Які апаратними засобами вирішують завдання захисту інформації. Вони або перешкоджають фізичній проникненню, або, якщо проникнення все ж таки відбулося, перешкоджають доступу до інформації, у тому числі за допомогою засобів маскування. Першу частину завдання вирішують запірні пристрої, грати на вікнах, захисна сигналізація. Другу - мережеві фільтри, генератори шуму, скануючі радіоприймачі і безліч інших пристроїв, «перекривають» потенційні канали витоку інформації. Переваги технічних засобів пов'язані з їх надійністю, незалежністю від суб'єктивних факторів. Слабкі сторони підходу-недостатня гнучкість, відносно великі обсяг і маса, висока вартість.
  2. Програмні засоби включають програми для ідентифікації користувачів, контролю доступу, шифрування інформації, видалення залишкової інформації типу тимчасових файлів, тестового контролю системи захисту та ін. Переваги програмних засобів - універсальність, гнучкість, надійність, простота установки, здатність до модифікації і розвитку. Недоліки групи - обмежена функціональність мережі, використання частини ресурсів файл-сервера і робочих станцій, висока чутливість до випадкових або навмисним змінам, можлива залежність від типів комп'ютерів.
  3. Змішані апаратно-програмні засоби реалізують ті ж функції, що апаратні і програмні засоби окремо, і мають проміжні властивості.
  4. Організаційні кошти складаються з організаційно-технічних (підготовка приміщень з комп'ютерами, прокладка кабельної системи з урахуванням вимог обмеження доступу) та організаційно-правових (національні законодавства і правила роботи, встановлені керівництвом конкретного підприємства). Переваги організаційних засобів полягають у тому, що вони дозволяють вирішувати безліч різнорідних проблем, прості в реалізації, швидко реагують на небажані дії в мережі, мають широкі можливості модифікації і розвитку. Недоліки організаційних засобів - висока залежність від суб'єктивних факторів, у тому числі від загальної організації роботи із захисту інформації.

Лицензия-1Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв (пошук «жучків»). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини