Причини витоку інформації

Причини витоку інформації

Захист інформації від витоку технічними каналами - це комплекс організаційних, організаційно-технічних і технічних заходів, що виключають або послаблюють безконтрольний вихід конфіденційної інформації за межі контрольованої зони.

В основі витоку лежить неконтрольоване перенесення конфіденційної інформації за допомогою акустичних , світлових, електромагнітних , радіаційних та інших полів і матеріальних об'єктів.

Причини витоку інформації пов'язані, як правило, з недосконалістю норм щодо збереження інформації, а також порушенням цих норм (в тому числі і недосконалих), відступом від правил поводження з відповідними документами, технічними засобами, зразками продукції та іншими матеріалами, що містять конфіденційну інформацію. До таких факторів і обставин можуть, наприклад, ставитися:

  • недостатнє знання працівниками підприємства правил захисту інформації та нерозуміння (або недорозуміння) необхідності їх ретельного дотримання;
  • використання неатестованих технічних засобів обробки конфіденційної інформації;
  • слабкийй контроль за дотриманням правил захисту інформації правовими, організаційними та інженерно-технічними заходами;
  • плинність кадрів, в тому числі володіють відомостями конфіденційного характеру.

Таким чином, більша частина причин і умов, що створюють передумови і можливість витоку конфіденційної інформації , виникає через недоробки керівників підприємств і їх співробітників.

Крім того, витік інформації сприяють:

  • стихійні лиха (шторм, ураган, смерч, землетрус, повінь);
  • несприятлива зовня середовище (гроза, дощ, сніг);
  • катастрофи (пожежа, вибухи);
  • несправності, відмови, аварії технічних засобів і обладнання.

Метою шпигунства не завжди є отримання комерційної інформації має певну цінність, також можуть полювати за компроматом, за допомогою якого в перспективі отримують потрібну інформацію або іншу вигоду. Для того, що б убезпечити себе і свій бізнес від даного виду загроз, необхідно:

  1. перевірити всі об'єкти на предмет уже встановлених «жучків» , шпигунського устаткування, підслуховуючих у стройств, прослушки телефону і т.д .;
  2. створити комплексну систему захисту інформації для протидії встановленню «жучків», шпигунського устаткування, підслуховуючих пристроїв, прослуховування телефону , і захисту від зняття інформації з пасивним каналах витоку (вікна, стіни, батареї і т.д.).

Захист від прослуховування , профілактична перевірка приміщень на наявність прихованих технічних пристроїв - це фундамент безпеки Вашого бізнесу, а також гарантія безпеки Вашої родини.

Компанія« Сучасні системи безпеки бізнесу » надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв ( пошук «жучків» ) і технічного захисту інформації. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини