Лазерний з'їм акустичної інформації з вікон

Лазерний з'їм акустичної інформації з вікон

Електронні стетоскопи застосовують для зняття акустичної інформації через стіни, стелю, підлогу, труби опалення, вікна контрольованого приміщення. Інший схожий спосіб розвідки - застосування ефекту віддзеркалення тонко сфокусованого променя лазерного випромінювача, наведеного на вікно контрольованого приміщення. В даному випадку віконне скло виступає в ролі мембрани великої площі, на яку діє енергія звукової хвилі і приводить її в рух. Промінь лазера досягає пповерхні скла і відбивається. Фотоприймач, входить до складу приладу для зняття інформації, реєструє відбитий промінь і перетворює світлову енергію в електричний сигнал, підсилює цей сигнал і відтворює за допомогою гучномовця або навушника. Так як скло коливається під впливом звуку, лазерний промінь буде відображатися під різним кутом, відповідно фотоприймач буде реєструвати і перетворювати світлову енергію відбитого променя в електричні коливання з різною амплітудою. В кінцевому рахунку, гучномовець приладу відтворює звукову інформацію контрольованого приміщення. Звичайно, сеійние вироби більш складні. У них, як правило, лазерний промінь формується з певною частотою, є системи компенсації «тремтіння», аналог антишоку автомобільного CD програвача і т. Д. Застосування таких установок не так часто, як показують у фільмах. По-перше, вони досить дорогі, по-друге, за часів СРСР скло було «кривим» і нормально зафіксувати відбитий промінь було проблематично. Зараз із застосуванням євровікон, скло «готове» до застосування даної апаратури, але конструктивні особливості склопакета сильно послаблюють можливість прослуховування . Однак на якість прийнятої інормаціі, крім параметрів системи впливають такі чинники:

  • параметри атмосфери (розсіювання, поглинання, турбулентність, рівень фону);
  • якість обробки зондіруемой поверхні (шорсткості і нерівності, зумовлені як технологічними причинами, так і впливом середовища - бруд, подряпини і ін.);
  • рівень фонових акустичних шумів;
  • рівень перехопленого мовного сигналу.

Крім того, застосування подібних засобів вимагає великих витрат не тільки на саму систему, а й на обладнання з обробки отриманої інформації. Застосування такої складної системи вимагає високої кваліфікації і серйозної підготовки операторів. з всепро цього можна зробити висновок, що застосування лазерного знімання мовної інформації дороге задоволення і досить складне, тому треба оцінити необхідність захисту інформації від цього виду розвідки. Як захиститися від можливого зняття інформації з допомогою стетоскопа і лазерної установки? Необхідно повідомляти вібраційні коливання елементів будівельної конструкції, труб опалення та повітропроводів, стеклам за допомогою генератора білого шуму і рівномірно розподілити їх по поверхнях зашумлять елементів. Досягається це жорстким встановленням вібровипромінювач на стіни, стелю, підлогу, труби, сткла приміщення, що підлягає і подачею на них потужного шумового сигналу. Ліцензія-1 Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв ( пошук «жучків» ). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини