Як виявити жучки для прослуховування?

Як виявити жучки для прослуховування?

На сьогоднішній день існує величезна кількість всілякої . Одна частина його спрямована на зняття відеоматеріалу, інша - аудіозаписи. І якщо мікрокамери ще можна спробувати виявити самостійно, то знайти прослушку без спеціальних знань, належного досвіду і оснащення практично нереально. Фахівці служби безпеки проходять серйозну підготовку, завдяки якій вони в точності знають, як саме влаштована та чи інша прослушка і як її виявити.

Кілька слів про те, як функціонують пристрої виявлення підслуховуючих пристроїв . Захист в цьому випадку може бути пасивною і активною. Активний захист позиціонується як найбільш ефективна. Вся справа в тому, що при пасивному захисті пошук прослушки проводиться вже після того, як у вас виникли підозри в її присутності. Це означає, що, швидше за все, зловмисник вже встиг отримати деякі цінні відомості. Завдання активного захисту - забезпечити повне блокірованіеработи жучків з самого початку їх установки. Пристрій дозволить Вам отримати впевненоть в тому, що ваші розмови не стануть надбанням третіх осіб. Хоча безпосередньо перед установкою активного захисту все одно буде потрібно додатково просканувати територію.

Існують портативні пристрої, призначені для пошуку різних джерел радіовипромінювання, такі як, скажімо, жучки для прослуховування, радіозакладки. У тому ж числі перебувають радіомікрофони, радіоретранслятори, що встановлюються в телефон, радіостетоскопи, приховані камери відеоспостереження з передачею інформації за допомогою радіохвиль. Крім цього, існує цілий перелік радіомаяків і різноманітних систем стеження, чужорідних радіостанцій, налаштованих на певну частоту.

Детектор жучків здатний дивно точно і оперативно здійснити перевірку приміщення на наявність вищеописаних пристроїв. Вони високочутливі по відношенню до всіх частотах в заявленому діапазоні.

Перш ніж почати здійснювати процес перевірки на прослушку , рекомендується створити певні умови, так як багато радіозакладки мають функцію дистанційного відключення, якої зловмисник негайно скористається при першому ж підозрі. Створіть природний робочий шум, включите побутову радіоелектроніку, уникайте розмов на цю тему і демаскирующих звукових сигналів пошуку.

Далі оператор пристрою стає по центру аналізованого приміщення або в іншому місці, що передбачає гарантію повної відсутності радиозакладок, включає детектор радиозакладок і виробляє фіксацію рівня електромагнітного поля, а потім ретельно оглядає всі потенційні точки розміщення шкідливих пристроїв. Це може бути меблі, оргтехніка, елементи конструкції стелі або стін.

Фіксуючи зміни в показаннях, яку вказують приладом, виробляють ретельну перевірку. Рекомендується міняти орієнтацію антени пристрою, щоб не упустити ятати з конкретною поляризацією. У разі знаходження місць, в яких показники приладу вище, слід змінити чутливість детектора і проводити більш детальний пошук радиозакладок.

Працюючи з детекторами радиозакладок, потрібно врахувати, що виявлення більшої кількості закладок проводиться на відстані близько 10 сантиметрів. Тому ретельне обстеження є необхідним. На відстані вже 40 сантиметрів існує висока ймовірність пропустити закладку, не знайшовши її.

Для того, щоб виявити жучки для прослуховування найбільш точно і оперативно, слід також застосувати спеціальні детектори поля. Від« антіжучкі », що широко поширені останнім часом, вони відрізняються тим, що останні можуть спрацювати при наявності різних як зовнішніх (на кшталт FM-станції або вишки мобільного зв'язку), так і внутрішніх (мобільний телефон, WI-FI) радиоизлучений. shpion-big

Індикатор напруженості поля виключає всі сторонні зовнішні випромінювання радіохвиль, але разом з тим не вказує частоту сигналу пристрою, виявленого в даному приміщенні. Ця особливість досить суттєво обмежує процес пошуку, тому що неясно, на що конкретно вказує індикатор напруженості електромагнітного поля в даний момент. Перемикання ідентифікації з одного пристрою на інший також слабо помітно.

В яких випадках буде досить використовувати звичайний індикатор поля, а коли варто залучити фахівців зі складною апаратурою?

Звичайні індикатори електромагнітного поля (детектори жучків, по суті) застосовуютьдля пошуку і виявлення функціонуючих відеопередавачі, різних радіомікрофонів і багатьох інших пристроїв, що передають радіосигнал: бездротові мережі на кшталт WI-FI або bluetooth.

Професійні прилади для точного позиціонування шпигунського устаткування використовуються в основному стаціонарно, для знаходження шуканих приладів відразу в тридцяти з гаком приміщеннях.

Якщо Вами використовується індикатор електромагнітного поля, що володіє частотоміром, або якщо Ви просто застосовуєте частотомер, це ще й можливість переконатися, якого походження виявлений джерело випромінювання.

Хороший результат дає виявлення радиозакладок за допомогою частотоміра і детектора жучків , який до нього підключений. Таким чином, частотомір дає команду фіксації певної частоти, а приймаючий пристрій тут же починає перебудовуватися на задану частоту, тим самим даючи можливість прослуховувати шуканий сигнал в звичайних навушниках. Це може бути корисно для обчислення сигналу, порівнюючи його з акустичним фоном приміщення.

Індикатори поля також придатні для здійснення планомірного контролю радіосигналів в конкретному приміщенні. Наприклад, якщо даний кабінет належить рукоОдітел компанії або мова йде про кімнату, призначеної для переговорів, доцільно використовувати стаціонарні комплекси з декількох рівних індикаторів рівня поля, що попередньо розміщуються в свідомо «привабливих» місцях для впровадження шкідливих радиозакладок. Сигнали, що надходять зводяться на єдиний блок, який можна таємно розмістити там, де це зручно власнику. Таким чином, регулярне підвищення рівня поля в певний момент може свідчити про те, що були встановлені жучки для прослуховування. Короткочасні перепади в показаннях зазвичай говорять про роботу поблизу мобільного пристрою.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв ( пошук «жучків» ). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини