акустичні канали

акустичні канали

Для людини слух є другим по інформативності після зору. Тому одним з досить поширених каналів витоку інформації є акустичний канал.

В акустичному каналі переносником інформації виступає звук, що лежить в смузі ультра (більше 20 000 Гц), чутного і инфразвукового діапазонів. Діапазон звукових частот, чутних людиною, лежить в межах від 16 до 20 000 Гц, і що містяться в людській мові - від 100 до 6000 Гц. Коли в повітрі поширюється акустична хвиля, частки вздуха набувають коливальні рухи, передаючи колебательную енергію один одному. Якщо на шляху звуку немає перешкоди, він поширюється рівномірно на всі боки. Якщо ж на шляху звукової хвилі виникають будь-які перешкоди у вигляді перегородок, стін, вікон, дверей, стель і т. П., Звукові хвилі надають на них відповідний тиск, приводячи їх також в коливальний режим. Ці дії звукових хвиль і є однією з основних причин утворення акустичного каналу витоку інформації.

Розрізняють певні особливості поширення звукових хвиль в залежності від середовища. це прямеаспространеніе звуку в повітряному просторі, поширення звуку в твердих середовищах ( структурний звук ). Крім того, вплив звукового тиску на елементи конструкції будівель і приміщень викликає їх вібрацію.

У вільному повітряному просторі акустичні канали утворюються в приміщеннях при веденні переговорів у разі відкритих дверей, вікон, кватирок. Крім того, такі канали утворюються системою повітряної вентиляції приміщень. У цьому випадку утворення каналів істотно залежить від геометричних рзмери і форми повітропроводів, акустичних характеристик фасонних елементів засувок, розподільників повітря і подібних елементів.

Під структурним звуком розуміють механічні коливання в твердих середовищах. Механічні коливання стін, перекриттів або трубопроводів, що виникають в одному місці, передаються на значні відстані майже не затухаючи. Небезпека такого каналу витоку полягає в неконтрольованій дальності поширення звуку.

Перетворювальний, а точніше, акустопреобразовательний канал - це зміна тих чи інших сигналів електронних схем під впливом акустічесїх полів. На практиці таке явище прийнято називати мікрофонним ефектом.

Захист інформації від витоку акустичним каналам - це комплекс заходів, що виключають або зменшують можливість виходу конфіденційної інформації за межі контрольованої зони за рахунок акустичних полів.

Ліцензія-1 Компанія «Сучасніе системи безпеки бізнесу »надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв ( пошук« жучків » ) і технічного захисту інформації. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші питання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини