Види охоронних датчиків

Види охоронних датчиків

 

Основним елементом будь-якої охоронної системи є датчик. Охоронний датчик - це пристрій, що реагує на відхилення контрольованого параметра від допустимої норми і сповіщає про це відхиленні (тривожному подію).

В охоронній сигналізації застосовуються наступні види датчиків:

  1. інфрачервоні датчики (іноді називаються датчиками обсягу, реагують на рух об'єкта). Цей тип датчиків реагує на тепло, випромінюване людиною, а точніше на його рух, тому їх ще називають датчиками руху. Вони реєструють рух в охоронюваному обсязі і передають тривожний сигнал при реєстрації такого руху. Перевага даних датчиків в тому, що вони недорогі за вартістю і використовуються повсюдно: на входах приміщень, в приміщеннях з вікнами. А тривожний сигнал надходить саме тоді, коли вже точно хтось проник в охоронювану зону.
  2. ультразвукові датчики - це датчики, що випромінюють ультразвукові коливання і приймаючі сигнал, відбитий від навколишніх предметів. Принцип роботи даного виду охоронного датчика полягає в наступному: одна частина датчика посилає ультразвукову хвилю, а інша частина її приймає. При зміні довжини цієї самої хвилі (якщо хтось увійшов до приміщення і змінив довжину передачі ультразвукової хвилі своєю присутністю) датчик спрацьовує.
  3. радіохвильові датчики - це датчики, що випромінюють в діапазоні ультракоротких радіохвиль. Їх принцип роботи аналогічний принципу ультразвукових сповіщувачів.
  4. магнітоконтактні датчики - це датчики, що формують сигнал тривоги при розмиканні геркона внаслідок видалення від нього магнітного елемента. Встановлюються вони, як правило, на вікна та вхідні двері. Працюють вони слудующим чином: коли двері або вікно знаходиться в закритому положенні, то магніти на обох частинах геркона знаходяться впритул один до одного, в замкнутому стані. При відкриванні дверей або вікна магніти розмикаються і магнітоконтактний датчик спрацьовує і посилає тривожний сигнал.
  5. акустичні датчики - це датчики, призначені для вікон, які відразу реагують, коли розбивається скло (їх ще називають звуковими). Тобто, якщо скло розіб'ють а вікно не відкриють - замість геркона зреагує акустичний датчик.
  6. вібраційні датчики - це датчики, які добре захищають стіни від руйнувань. Такі види часто використовуються для авіаційної безпеки і автомобільних сигналізацій, так як вони найефективніші. Їх монтаж займає дуже мало часу. І встановлюються вони прямо на полотно загородження. В основі датчиків вібрації лежить п'єзоефект (ефект електромагнітної індукції). Датчики цього реагують на вібрацію, удари і т.д.
  7. ємнісні датчики використовуються для охорони цінних предметів, наприклад сейфів. Вони утворюють ЕМ поле певної емності в районі, що охороняється. При потраплянні людини або будь-якого іншого предмета в це поле, ємність змінюється, і ємнісний датчик подає сигнал тривоги.
  8. комбіновані датчики - це датчики, які поєднують у собі два або більше фізичних принципу дії (інфрачервоний і ультразвуковий, інфрачервоний і радіохвильової, акустичний і магнітоконтактний та ін.). Використання двох фізичних принципів дії часто дозволяє підвищити перешкодозахищеність датчика, виключити помилкові спрацьовування.

У випадку роботи комплексної системи, всі сигнали передаються на центральний пульт охорони. Щоб повністю створити в приміщенні безпеку, встановлюють спеціальні датчики сповіщення, найрізноманітніших видів. Як правило, система охоронної сигналізації встановлюється в комплексі з системою відеоспостереження.

Поряд з іншими системами охорони, охоронні сигналізації забезпечують Вашу особисту безпеку та безпеку Вашого бізнесу, оберігаючи від крадіжки і псування майна. Тому встановлення охоронних систем потрібно довіряти тільки професіоналам, яких може надати компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу». Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини