Типи пожежної сигналізації

Типи пожежної сигналізації

Система пожежної сигналізації призначена для своєчасного виявлення вогнища спалаху і моментальної передачі цієї інформації на пульт управління системи або в пожежну частину. Крім цього, пожежна сигналізація повинна припускати цілодобову безперервну роботу. З її допомогою з'являється можливість відображення поточної ситуації в режимі реального часу і усунення пожежі на початковому етапі.

Професійне встановлення пожежної сигналізації - це не тільки прекрасно розроблений проект, що враховує всі особливості об'єкту. Щоб пожежна сигналізація спрацювала на можливо ранньому етапі пожежі, дуже важливо підібрати «правильні» пожежні сповіщувачі, які враховують особливості виникнення пожежі в конкретній обстановці.

Так як загоряння починається по-різному, встановлення пожежної сигналізації використовує різні види датчиків, що реагують на зміну різних параметрів зовнішнього середовища - на появу диму, яскравого полум'я, тепла, на зміну складу повітря і т.п. Існують комбіновані датчики, в яких встановлені кілька детекторів, що працюють за різними принципами.

Типи пожежних датчиків:

  • димові (іонізаційні і оптичні) - реагують на дим, що виділяється в процесі горіння або тління;
  • теплові (абсолютного і диференціального вимірювання температури) - реагують на підвищення температури в захищуваному приміщенні (можуть бути диференціальними - реагувати на швидкість підвищення температури, пороговими - реагувати на заданий поріг температури, а так само комбінованими);
  • датчики полум'я - цей тип скоріше підійде для використання на відкритих площах, ніж в периметрі квартири, так як в основу здійснення його безпосередніх функцій закладено умову прямої видимості вогнища загоряння, адже спрацьовує датчик від електромагнітного випромінювання вихідного безпосередньо від полум'я .;
  • датчики газу.

Всі системи пожежогасіння поділяються на дві великі групи - на системи адресної сигналізації та системи неадресної сигналізації.

У неадресної сигналізації неможливо встановити точне місцезнаходження вогнища загоряння, так як тривожне повідомлення вказує тільки електричний ланцюг (шлейф), в якій знаходиться спрацював датчик-сповіщувач. У цьому випадку для гасіння пожежі включається вся система пожежогасіння, що знаходиться в зоні спрацював шлейфу, і деколи збиток від пожежогасіння може перевершувати збиток від загоряння. Саме тому неадресні системи пожежної сигналізації поступово відходять у минуле, незважаючи на свою невисоку вартість. У зв'язку з цим, неадресні системи пожежної сигналізації поступово замінюються адресними.

Незважаючи на більш високу вартість пожежної сигналізації адресного типу, в процесі роботи вона повністю себе окупає, так як при спрацьовуванні датчика вказується точну адресу, і система пожежогасіння включається тільки в тому приміщенні, де почалася пожежа. Адресна пожежна сигналізація більш надійна і довговічна в експлуатації.

Установка пожежної сигналізації може бути змонтована таким чином: система подає сигнал керування для системи контролю до доступу з метою розблокувати двері на шляху евакуації людей, відкрити евакуаційні виходи з приміщень або перемкнути роботу ескалаторів та ліфтів у будинку. Відкинувши деякі технічні подробиці, можна сказати, що пожежна сигналізація - це система, основна мета якої забезпечити безпеку здоров'я та життя людей.

Будь-які роботи з монтажу та обслуговування пожежних сигналізацій вимагають ліцензії, тому їх проведенням повинні займатися професіонали. Таких досвідчених фахівців може надати компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу». Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(093) 875-77-51

Замовити пожежну сигналізацію


Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини