протипожежні конструкції

протипожежні конструкції

Головним завданням будівельників і пожежників завжди було і залишається забезпечення пожежної безпеки. Зараз виникнення пожеж у громадських місцях перестало бути рідкістю, і в більшості випадків причиною загоряння стає використання піротехніки або стара електропроводка. Тому установка пожежної сигналізації стає все більш актуальним для багатьох будівель і приміщень.

Багато бари, магазини і кафе розташовуються в старих будівлях, які мають дерев'яні перекриття, а сучасні матеріали, що приховують старі стіни, часто сприяють швидкому поширенню вогню. І для того, щоб монтаж пожежної сигналізації дав позитивні результати, слід забезпечити належний захист інженерних мереж і систем. Адже при виникненні пожежі повітроводи та вентиляційні шахти просто ідеальні для поширення вогню.

Щоб вирішити проблеми, пов'язані з розповсюдженням пожежі в місцях, де перебуває багато людей, слід передбачити такі протипожежні конструкції будівель, щоб забезпечити безпечну і оперативну евакуацію людей, безперешкодне проникнення пожежників і передбачити наявність протипожежних засобів. Також необхідні протипожежні перешкоди, які перешкоджають поширенню вогню в сусідні приміщення або на сусідні будівлі. До протипожежних перешкод відносять стіни, люки, двері, перегородки, вікна, завіси, тамбур-шлюзи.

Протипожежні перегородки встановлюють у тих місцях, де вогонь може поширитися швидше за все - в шахтах ліфтів, комунікаційних нішах, в складських і підвальних приміщеннях.

Основна вимога, яка в даний час пред'являється до протипожежної перегородці - це межа вогнестійкості, тобто те максимальний час, протягом якого перегородка може протистояти вогню. Всі перегородки діляться на два типи - на ті, які мають межу вогнестійкості не менше 15 хвилин і не менше 45 хвилин. Якщо перегородка має менший межа вогнестійкості, її необхідно використовувати тільки в поєднанні зі спринклерним пожежогасінням, яке автоматично розбризкує воду і огнегасящім піну при підвищенні температури. Крім цього, перегородки повинні мати високий ступінь теплоізоляції і герметичності.FIRE-DOORS-5 Тому для виготовлення протипожежних перегородок застосовується сталевий або алюмінієвий профіль, що має спеціальне термоізолююча заповнення. Завдяки такому заповненню час прогріву каркаса значно збільшується, температурні деформації зменшуються. Облицювання протипожежних перегородок може бути самою різною, однак скляна облицювання є найпоширенішою завдяки високій декоративності і можливості використовувати вогнестійкі протипожежні скла. Такі скла можуть бути або вогнестійкими, або ізолюючими від вогню. Роль вогнестійких стекол полягає в захисті від проникнення диму і вогню. Ізолюючі скла не дозволяють проникати вогню і диму, і в той же час значно знижують зростання навколишньої температури. Однак самі по собі протипожежні конструкції не дадуть нічого, якщо вони не укомплектовані протипожежними дверима.

Основним параметром, за яким вибирають двері, також є межа вогнестійкості. Однак при цьому слід перевіряти і замковий механізм. За існуючим вимогам всі замки повинні перевірятися на справну роботу при дії високих температур. Також, в пожежних дверях встановлюється функція «антипаніка», яка дозволяє персоналу швидко залишити приміщення. Ця функція особливо необхідна на шляху евакуації - на сходових клітках, у коридорах, на сходах. Тому перш ніж віддати перевагу одній або іншій системі пожежогасіння потрібно дізнатися більше про пожежної сигналізації, в цьому допоможуть фахівці.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає своїм клієнтам широкий вибір систем і комплектуючих пожежної сигналізації - від локальних систем безпеки на основі аналогових датчиків до централізованих систем з цифровими датчиками, що дозволяють з високою точністю визначити місце загоряння. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини