Пінні системи пожежогасіння

Пінні системи пожежогасіння

 

Пінні системи пожежогасіння являють собою спринклерні мережі, змонтовані під перекриттями будівель. Спринклери в цих трубах відкриваються за сигналом тривоги за допомогою контрольно-сигнального клапана, після чого в них починає подаватися хімічна піна.

За принципом дії і конструкції пінні системи пожежогасіння схожі з пристроями водяного типу. Головна відмінність полягає в тому, що в пристроях для ліквідації пожежі за допомогою піни є додаткові елементи - це апарат генерації піни і системи дозування і зберігання речовини. Джерело водопроводу пінних систем може бути не питних, а головна особливість установки в тому, що кількості поставляється рідини повинно вистачати для того, щоб піна могла утворитися в повній мірі.

Принцип дії пінної установки пожежогасіння базується на генерації суміші, яка складається з води і спеціальної речовини для утворення густої піни. Вода прекрасно охолоджує поверхню спалаху, а піна утворює густий шар і перекриває доступ кисню. Саме тому гасіння посредствам піни актуально не тільки при локалізації загоряння твердих поверхонь, а й при поширенні вогню по площі верхнього шару нафтопродуктів.

Пінні системи пожежогасіння застосовуються для захисту від поширення загоряння в:

 • грузоналівних приміщеннях, які призначені для транспортування паливно-мастильних рідин;
 • машинному відділенні для ліквідації пожежі на двигунах внутрішнього згоряння, генераторах, компресорах та інше технологічному обладнанні;
 • приміщеннях, призначених для установки нафтоперекачувальних насосів;
 • коморах, які служать для зберігання легкозаймистих матеріалів - фарб, розчинників, грунтовки та ін .;
 • місцях, призначених для перевезення сухих вантажів, автотранспорту, техніки та іншої апаратури, оснащеної паливним баком;
 • приміщеннях, в яких встановлюються аварійні та основні джерела енергії, пожежні насоси і різна допоміжна апаратура;
 • на судах різних класів і призначення, особливо актуально пенотушения на нафтоналивних аналогах.

Піна для пожежогасіння має декілька видів. Це важка піна, у неї низька кратність, її показники 4-2. Піна середня важка - її кратність від 2 до 200. І легка піна з високою кратністю 200-1500. Варто сказати, що пінне пожежогасіння, тобто пінні концентрати, - екологічно чистий продукт, не здатний завдавати шкоди навколишньому середовищу.

Пінні системи пожежогасіння не застосовуються в приміщеннях, де знаходяться:

 • хімічні речовини, які виділяють кисень або інші окислювачі, в іншому випадку, піна не погасив пожежу, а лише погіршить становище;
 • зріджені гази з дуже низькою точкою кипіння (бутадієн, пропан та ін.);
 • інші гази в нормальному стані;
 • речовини, які легко вступають у реакцію з водою;
 • електрообладнання, яке знаходиться під напругою, тому що великий ризик виникнення короткого замикання.

Якщо Вами прийнято рішення встановити саме систему пінного пожежогасіння на своєму підприємстві, то все не так просто, як здається на перший погляд. Спочатку потрібно створити проект, по якому згодом і буде встановлена система пінного пожежогасіння. Проектування замовляють фахівцям, які працюють в даній сфері і добре розбираються у всіх тонкощах. Замовник надає креслення будівлі і комунальних систем. Фахівці можуть виїжджати на об'єкт, щоб краще ознайомитися з уже наявною інформацією. Далі вони аналізують всю інформацію і на основі всіх даних, а також враховуючи нормативні документи, створюють сам проект. Створення проекту займає різну кількість часу. Іноді воно виконується швидше, іноді довше. Багато що залежить від території, яку займає об'єкт.

Після того, як проект готовий і замовник не має жодних претензій до нього, приходить черга установки обладнання, з якого і складається система пінного пожежогасіння. Після установки всіх компонентів системи пінного пожежогасіння залишається тільки регулярно проводити технічне обслуговування всього устаткування. Це слід робити для того, щоб система працювала як можна ефективніше і безвідмовно. Технічне обслуговування проводять тільки фахівці з досвідом роботи у цій сфері.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає своїм клієнтам широкий вибір систем і комплектуючих пожежної сигналізації - від локальних систем безпеки на основі аналогових датчиків до централізованих систем з цифровими датчиками, що дозволяють з високою точністю визначити місце загоряння. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини