Охоронна сигналізація: принцип роботи

Охоронна сигналізація: принцип роботи

Охоронна сигналізація - це система, орієнтована на захист офісу, будинку, квартири, складу або виробничого приміщення від несанкціонованого проникнення.

Завдання виконується за допомогою спільної роботи великої кількості обладнання:

• периферії (всіляких датчиків, групи яких контролюють ту чи іншу ділянку приміщення, периметра, а також входи і вікна); • пульт (є органом управління системи, дозволяє програмувати її дії, регулювати пороги чутливості датчиків і т.д.); • виконуючі пристрої (системи блокування дверей, системи освітлення, акустика, радіопередавачі); • мобільний пульт, який знаходиться завжди під рукою у власника квартири, адміністратора або охоронця офісу, магазину або складу). Незважаючи на різноманітність приймально-передавальних пристроїв та виконавчих, безпека приміщення та будівлі визначається, насамперед, якістю і кількістю датчиків, а також місцями їх розташування.

Перелік видів датчиків може зайняти кілька сторінок дрібним шрифтом. Часто використовуються такі види:

• датчики руху; • віконні та дверні датчики, які реєструють факт розбивання скла або злому дверного замка; • інфрачервоні датчики; • ультразвукові та вібраційні. Їх завдання - зафіксувати факт несанкціонованого проникнення, відправити сигнал на пульт (пульти) та ініціювати, таким чином, сигналізацію:

• пасивна сигналізація спрацьовує у вигляді включення освітлення і шумових ефектів, відлякуючи зловмисників; • активна сигналізація відправляє сигнал на пульт служби безпеки або чергового позавідомчої охорони. Охоронна сигналізація для дачі має цілий ряд особливостей, які відрізняють її від сигналізації квартири або офісного приміщення. Так, перелік видів датчиків не дуже різноманітний - цілком достатньо датчиків руху, датчиків розбиття скла і пристроїв, що реагують на відмикання дверей або злом. Пульт управління зазвичай розташовується на вході, причому - всередині будинку, що практично виключає можливість підбору пароля для нього (при включеній сигналізації у власника є час, щоб, відкривши двері будинку, набрати код відключення сигнальних пристроїв та радіопередавача, але досить невелике).

Дуже корисною може виявитися і светозвуковая сигналізація, елементи якої повинні бути рівномірно розташовані в приміщеннях будинку. Їх завдання - не тільки злякати грабіжника або злодія, але і оповістити про факт несанкціонованого проникнення сусідів, продублировав, таким чином, сигнал передавального пристрою.

Крім датчиків, орієнтованих на виявлення факту проникнення в будинок, для будь-яких заміських житлових будівель актуальні і датчики витоку газу, а також сповіщувачі, які використовуються в охоронної та пожежної сигналізації.

Види сигналізації для заміського будинку:

• автономна система під час спрацьовування активує світлозвукові пристрої, що не відправляючи сигналу на пульт охорони; • пультова сигналізація може включати в себе, як складову частину, автономну, але в обов'язковому порядку відправляє сигнал на куль охоронного підприємства або позавідомчої охорони. Другий варіант краще, оскільки сам по собі факт включення в будинку коштів світлошумової сигналізації може і не відлякати зловмисників або не приведе до появи поруч з будинком стривожених сусідів.

Що стосується охоронної сигналізації для квартири, то вона в загальних рисах схожа з такою в заміському будинку. Відмінності, втім, є - в квартирі доречно використовувати не тільки пультову сигналізацію, а й автономну - вона сповістить власника квартири - якщо він удома, про факт проникнення і дасть час набрати номер поліції. Зрозуміло, пультова сигналізація виявляється ефективніше і, в цілому, істотно знижує ризик власника квартири постраждати від дій зловмисників. Однак у ситуаціях брак коштів на встановлення та обслуговування пультової сигналізації, можна обійтися і автономною.alarm-300x251

При наявності в квартирі локальної домашньої комп'ютерної мережі має сенс забезпечити роботу елементів сигналізації з використанням Ethernet: з провідним і бездротовим виконанням. Проте куди надійніше - провідна самостійна система, яка не залежить від стану локальної мережі будинку і відправляє оповіщення про проникнення в квартиру на пульт позавідомчої охорони або на мобільний телефон (або пульт) власника будинку.

Варіант виконання контрольної панелі (пульта управління) схожий з таким у системах сигналізації заміських будинків або офісів. Для квартири, хіба що, кількість шлейфів (а значить і датчиків) буде значно меншим - обійдеться така сигналізація дешевше, ніж сигналізація для заміського будинку або великого, з безліччю кімнат і вікон, офісу.

Передача сигналу з контрольно-передавального пристрою може здійснюватися як по телефонній лінії, так і по каналу GSM. Перший варіант видається більш надійним - в силу того, що покриття в зоні, де розташовується квартира, може бути не надто стабільним.

Основа для проведення робіт по встановленню охоронної сигналізації - проект. Насамперед, він передбачає вибір виду системи: дротова, бездротова (інтегрована в локальну мережу охоронюваного приміщення) здатна володарю або охорони, GSM-сигналізація - кожна має свої переваги.

Провідний варіант вимагає проведення значного обсягу монтажних робіт з укладання кабелів, їх маскуванню і захисту, а GSM, наприклад, залежить від стійкості сигналу передавача.

Крім того, необхідно враховувати, на кого буде «зав'язана» система сигналізації - на власника будівлі або споруди або на службу охорони, що відповідає за безпеку об'єкта - і, відповідно, кому буде надходити сигнал про проникнення на об'єкт.

У ході роботи над проектом визначаються, таким чином:

• тип системи; • кількість елементів (датчиків, контролерів, систем зберігання і обробки інформації і т.д.); • місця розташування всіх елементів. Монтажні роботи проводяться в точній відповідності з проектом і можуть припускати інтеграцію системи сигналізації в загальну систему безпеки.

Монтаж системи охоронної сигналізації:

• передпроектне обстеження об'єкта, підготовка проектно-кошторисної документації; • встановлення охоронної сигналізації, а також монтаж інших систем безпеки; • пуско-налагоджувальні заходи, навчання; • гарантійне технічне обслуговування систем після того, як був здійснений монтаж охоронної сигналізації та встановлення обладнання. Встановлення охоронної сигналізації та встановлення інших систем безпеки - це гарантія захищеності як державного, так і приватного об'єкта.

Охоронна сигналізація, встановлена в квартирі, в приватному будинку, в офісі, на підприємстві - це запорука спокою і впевненості в особистій безпеці, безпеці близьких людей і збереження свого майна. Довіривши установку сигналізації фахівцям компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу», Ви можете бути впевненими в надійності і практичності обраної системи. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини