Про охоронну сигналізації

Про охоронну сигналізації

 

Безпека приміщень і території є одним з найважливіших факторів комфортного проживання і роботи. Тому установка охоронної сигналізації є настільки затребуваною, причому не тільки юридичними організаціями, але і приватними особами.

Вартість різних систем охоронної сигналізації може відрізнятися в рази - все залежить від складності загальної схеми і ціни окремих елементів. Перші охоронні сигналізації були дуже дорогими, і володіли мінімальним набором функцій. З розвитком комп'ютерних технологій вони ускладнювалися, ставали більш зручними і ефективними в експлуатації.

Складові частини систем охоронної сигналізації

Установка охоронної сигналізації передбачає наявність трьох елементів:

 • датчики охоронної сигналізації. Залежно від умов спостереження і охорони, використовуються пристрої, що працюють за різними принципами: вібрації, зміни ємності, акустичні, радіохвильові і т.п .;
 • панель управління, що дозволяє встановлювати необхідні настройки. Панель може мати проводове або бездротове підключення (Wi-Fi, мобільний зв'язок);
 • тривожні пристрої, що реагують звуком і світлом при понадходжень відповідного сигналу.

Для забезпечення необхідного рівня безпеки необхідно забезпечити постійне електричне живлення. Так, якщо установка охоронної системи передбачає автономну роботу, то рекомендується, поряд з підключенням до електромережі, забезпечити можливість використовувати паралельного джерела живлення - ДБЖ.

Кількість охоронних датчиків залежить від того, яка площа буде охоронятися. Чим більше кімнат, тим більше буде потрібно датчиків. Найбільше потрібно датчиків для периметральної охорони протяжної території.

Особливості охорони зовнішньої території

При забезпеченні безпеки відкритій території потрібна особлива точність в підборі охоронних датчиків. Це пов'язано з тим, що зовнішні фактори можуть призводити до помилкових спрацьовувань, і включенню тривожного сигналу.

Тому налаштування датчиків повинні проводитися дуже ретельно. Занадто низька чутливість може зробити охорону не дуже ефективною, а датчики високої чутливості можуть спрацьовувати на рух гілок, порив вітру, на переміщенні тварин по території і т.п.

Тому звертатися за послугами слід тільки в ті організації, які мають великий досвід і дають гарантію на свю роботу.

При виборі охоронних датчиків для сигналізації фахівці зупиняються на ІК извещателях, які просто монтуються і налаштовуються, мають гарний вигляд, довгий термін експлуатації. Саме такі пристрої маються на увазі під «датчиками руху».

Робота ІК-датчиків полягає в виявленні несанкціонованого проникнення людини в зону контролю, формування тривожного сповіщення і передачі сигналу на пристрої оповіщення, центральний або місцевий пункт охорони.

Принцип роботи інфрачервоного датчика руху

ІК оптико-електронні сповіщувачі сприймають інфрачервоне випромінювання навколишнього середовища, реагуючи на джерела тепла - людини, тварин, на інші нагріті предмети. Тепло, яке надходить на датчик, в першу чергу потрапляє на лінзу (Френеля), яка фокусує випромінювання на піроелемент, перетворюючої теплову енергію в електричну. Електричний сигнал, в свою чергу, через підсилювач надходить на вхід схеми, яка формує сигнал тривоги.

Таким чином, теплові датчики руху мають три складових:

 • оптична система;
 • піропріемніка (перетворює теплову енергію в електричний сигнал);
 • система обробки електричних сигналів, що надходять з піроелемента, яка диференціює їх від поех штучного або природного походження.

Робота блоку, який займається обробкою електричні сигнали, дозволяє надійно відрізняти сигнал від рухомого людини і сигнали перешкод. Основними джерелами перешкод в інфрачервоних датчиках руху можуть бути:

 • системи кондиціонування, джерела тепла, холодильні агрегати;
 • штучне освітлення;
 • дрібні тварини, зграї комах;
 • електричні та радіоперешкоди від діючого обладнання;
 • вібрація, тряска.

Слід пам'ятати, що не всяка установка охоронної сигналізації вимагає датчиків руху інфрачервоного типу. Для того, щоб вони виконували охоронні завдання, необхідне дотримання ряду вимог.

Умови спрацьовування ІК датчика руху такі:

 1. перетин контрольованої зони порушником має відбуватися в поперечному напрямку;
 2. датчик повинен мати такий рівень чутливості, який дозволяє реєструвати різницю між температурою рухається порушника і навколишнього фону;
 3. швидкість, з якою рухається порушник, повинна вписуватися в певний інтервал.

Як оптичної системи в датчиках найчастіше встановлюється лінза Френеля - пластикова пластина, на якій отштамповани призматичні сегменти. Вона маєізкую вартість, тому установка охоронної сигналізації з такими датчиками обійдеться дешевше. У деяких моделях застосовується дзеркальна оптика, яка фокусує теплові промені на піроелемент, або комбінація лінз Френеля з дзеркалами.

Професійний підбір інфрачервоних датчиків руху, їх вірне розташування забезпечують надійну охорону приміщень, будівель і прилеглих територій.

Система охоронної сигналізації призначена для контролю охороняється площі від несанкціонованого проникнення зловмисників і оповіщення про це власників або осіб відповідальних за безпеку на даній території. Для забезпечення цієї основної задачі, необхідно щоб всі елементи системи відповідали вимогам і виконували покладені на них функції. Отже, просто необхідно, щоб використовуване обладнання підбиралося до питання визначення митної території. Тому як, на деяких площах, в силу їх розташування, будуть ефективні тільки провідні системи, на деяких можлива установка тільки бездротової охоронної сигналізації , на третє ж можлива установка дротових систем з інтеграцією в них елементів бездротового обладнання.

Однак, не будемо забувати, що у будь-якої системи є свої плюси і мінуси. Область застосування їх довільно широка - офіси, магазини, склади, квартири та заміські будинки і т.п. В основному дана система буде складатися з:

 • датчиків (сповіщувачів) різних видів;
 • сирена або гучномовець;
 • пульт контролю і управління системою;
 • брелоки;
 • блок живлення;

Це стандартний набір - не дорогий за вартістю, який може собі дозволити майже кожен. Однак в цьому твердженні багато помилок. Чи не дорогим за вартістю він буде в тому випадку, якщо при установці в системи не виникне перешкод для передачі радіосигналу від датчиків до контролюючого приладу. А такі проблеми можуть виникнути, якщо в оточенні об'єкту, що охороняється є екранують предмети, які перешкоджають передачі радіосигналу. Тоді до стандартного набору додається вартість спеціального обладнання поліпшує сигнал.

Тому порівнюючи системи в даних площинах, провідні залишаються і більш дешевими, де ціна буде варіюватися в залежності від довжини кабельних трас, і надійнішими.

Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини