Як грамотно розподілити пожежні сповіщувачі?

Як грамотно розподілити пожежні сповіщувачі?

Щоб не допустити виникнення пожежі в тому чи іншому приміщенні, самим вірним рішенням буде встановлення пожежних сповіщувачів. Але як це зробити з максимальною користю для безпеки? Це питання вимагає ретельної розробки.

Особливо важко вирішити завдання правильної розстановки пожежних сповіщувачів у випадках нестандартного планування, розмірів приміщення, специфіки роботи самих сповіщувачів.

Функціонування теплових і димових датчиків залежить від конвекції, що переносить гарячий газ і дим від вогнища до датчика. Розстановка пожежних сповіщувачів з датчиками такого типу повинна ґрунтуватися на необхідності обмеження часу, витраченого на цей рух і за умови достатньої концентрації продуктів згорання в місці встановлення датчика. Гарячий газ і дим, у загальному випадку, будуть концентруватися в найвищих частинах приміщення, тому саме там повинні бути розташовані теплові та димові датчики. Так як дим і гарячі гази від вогнища піднімаються вгору, вони розбавляються чистим і холодним повітрям, що надходить в конвективну струмінь. Отже, зі збільшенням висоти приміщення швидко зростає розмір вогнища, достатній для активізації теплових або димових датчиків. До деякої міри, цей ефект можна компенсувати при використанні більш чутливих датчиків. Лінійні димові датчики з оптичним променем менш чутливі до ефекту високої стелі, ніж датчики точкового типу, оскільки зі збільшенням задимленого простору пропорційно збільшується довжина променя, на яку впливає дим.

До того ж, при захопленні конвекційної струменем навколишнього повітря відбувається охолодження газів. Якщо стеля досить високий і навколишня температура у верхній частині приміщення висока, температура газодимових суміші може знизитися до температури навколишнього середовища на рівні нижче стелі. Це можливо, якщо температура повітря в приміщенні збільшується з висотою, наприклад в результаті нагрівання сонцем повітря на вищих рівнях може бути вищим, ніж температура диму. Тоді шар диму сформується на цьому рівні перш, ніж досягне стелі, як якби в приміщенні був "невидимий стелю" на певній висоті. Якщо встановлення пожежних сповіщувачів здійснена на передбачуваному рівні стратифікації, а стратифікації не відбувається або вона відбувається на більш високому рівні, виявлення може бути небезпечно запізнілим, оскільки відносно вузька конвекційна струмінь може «обійти» датчики. Зрештою, так як вогнище збільшується й виділяється більше тепла, конвекційна струмінь подолає теплової бар'єр і встановлені на стелі датчики будуть працездатні, хоча і в більш пізній стадії пожежі, ніж якщо б ніяка стратифікація не відбулася.

Розстановка пожежних сповіщувачів, теплових і димових датчиків, повинна здійснюватися з урахуванням структури передбачуваних повітряних потоків в приміщенні. Кондиціювання повітря та вентиляційні системи з високим рівнем повітрообміну можуть несприятливо впливати на здатності датчиків, створюючи приплив до них свіжого повітря, і відтік нагрітого повітря, диму і газів від горіння, або розріджуючи дим і гарячі гази від вогнища. Датчик диму може бути встановлений, для контролю диму у вентиляційних каналах. В основному, такі датчики повинні сприяти запобіганню поширення диму вентиляційною системою, будь-яка рециркуляція повинна бути припинена у випадку пожежі. Датчик диму може бути підключений до системи пожежної тривоги, але, якщо датчики диму мають нормальну чутливість, вони не можуть бути задовільним засобом виявлення пожежі в зоні, з якої надходить повітря, так як дим розбавляється витягнутим чистим повітрям.

Схема розміщення пожежних сповіщувачів9. при різних типах перекриттів. При відсутності можливості встановлення лінійних димових детекторів під перекриттям, допускається їх розміщення на рівні нижче 600 мм від стелі. Однак при такому розміщенні детекторів площа, що захищається значно скорочується і становить до 12,5% від висоти установки в кожну сторону від оптичної осі (рис. 6. Дим із збільшенням висоти розходиться на велику площу, отже, економічніше встановлювати лінійні оптичні детектори на максимально можливій висоті . Так, наприклад, при установці на висоті 4 м для надійного виявлення вогнища відстань між оптичними осями має бути не більше 1 м, при встановленні на висоті 20 м відповідно не більше 5 м. Схема розміщення пожежних сповіщувачів у великих виробничих приміщеннях характеризується тим, що зазвичай на перекритті є балки значної висоти.

Розстановка сповіщувачів в цьому випадку повинна проводитися відповідно до п. 12.20. НПБ 88-2001 *: "точкові димові та теплові пожежні сповіщувачі слід встановлювати в кожному відсіку стелі шириною 0,75 м і більше, обмеженому будівельними конструкціями (балками, прогонами, ребрами плит і т. п.), які виступають від стелі на відстань більше 0,4 м. Якщо будівельні конструкції виступають від стелі на відстань більше 0,4 м, а утворені ними відсіки по ширині менше 0, 75 м, контрольована пожежним сповіщувачем площа, зазначена в таблицях 5, 8, зменшується на 40%. При наявності на стелі виступаючих частин від 0,08 до 0,4 м контрольована пожежними сповіщувачами площа, зазначена в таблицях 5, 8, зменшується на 25%. Для стелі у вигляді сот установка пожежних сповіщувачів на балці допускається при відносно невеликій ширині комірки, менше учетверенной висоти балки, або на стелі при ширині вічка більше учетверенной висоти балки. Тут фігурує межа висоти балки 600 мм (на відміну від наших 400 мм), але і враховується відносна висота балки - додаткова межа, 10% від висоти приміщення.

Компанія "Сучасні системи безпеки бізнесу" надає своїм клієнтам широкий вибір систем і комплектуючих пожежної сигналізації - від локальних систем безпеки на основі аналогових датчиків до централізованих систем з цифровими датчиками, що дозволяють з високою точністю визначити місце загоряння. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини