Датчики для охоронної сигналізації

Датчики для охоронної сигналізації

Професійне встановлення охоронної сигналізації включає в себе також і правильний підбір датчиків для охоронної сигналізації. Це означає, що датчик потрібно вибирати за таким принципом роботи, щоб контрольний рівень заданого параметра був набагато вищим можливих перешкод - акустичних, теплових, інфрачервоних.

Принципи роботи датчиків для охоронної сигналізації різноманітні. Одним з найпопулярніших сигнальних датчиків є інфрачервоний датчик. Він використовується, щоб виявити рухомий об'єкт, що випромінює тепло. У цьому випадку датчик реєструє і аналізує інфрачервоне (теплове) випромінювання, що потрапляє на його чутливі зони.

Класифікація датчиків руху відбувається за двома основними параметрами - за конструкцією і за принципом дії. По конструкції датчики поділяються на:

• однопозиційні (прийом і передача зосереджені в одному блоці); • двохпозиційні (один блок виробляє прийом, інший - передачу); • багатопозиційні (вони мають більше число блоків).

Хоча всі датчики руху призначені на те, щоб фіксувати появу рухомого об'єкту в зоні спостереження, вони можуть працювати за різними принципами. Так, за принципом руху датчик може бути:

• інфрачервоним; • радіохвильовим; • ультразвуковим.

Робота ультразвукового і радіохвильового датчиків майже не відрізняється один від одного, і подібна дії ехолота: випромінюються радіохвилі або ультразвукові хвилі, які, відбившись від об'єкта, уловлюються приймачем. На підставі величини зсуву частот визначається відстань до об'єкта, і чи змінюється воно.

Робота ІЧ-датчиків полягає у виявленні несанкціонованого проникнення людини в зону контролю, формуванні тривожного сповіщення та передачі сигналу на пристрої оповіщення, центральний або місцевий пункт охорони.

Інфрачервоні сповіщувачі сприймають інфрачервоне випромінювання навколишнього середовища, реагуючи на джерела тепла - людини, тварин, на інші нагріті предмети. Тепло, що надходить на датчик, в першу чергу потрапляє на лінзу, яка фокусує випромінювання на піроелемент, перетворюючої теплову енергію в електричну. Електричний сигнал, у свою чергу, через підсилювач надходить на вхід схеми, яка формує сигнал тривоги.

Таким чином, теплові датчики руху мають три складових:

• оптична система; • піропріемніка (перетворить теплову енергію в електричний сигнал); • система обробки електричних сигналів, що надходять з піроелемента, яка диференціює їх від перешкод штучного або природного походження.

Робота блоку, обробного електричні сигнали, дозволяє надійно відрізняти сигнал від рухомого людини і сигнали перешкод. Основними джерелами перешкод в інфрачервоних датчиках руху можуть бути:

- Системи кондиціонування, джерела тепла, холодильні агрегати;

- Штучне освітлення;

- Дрібні тварини, зграї комах;

- Електричні та радіоперешкоди від діючого обладнання;

- Вібрація, тряска.

Слід пам'ятати, що не всяке встановлення охоронної сигналізації вимагає датчиків руху інфрачервоного типу. Для того, щоб вони виконували охоронні завдання, необхідно дотримання ряду вимог.

Умови спрацьовування ІК датчика руху такі:

• перетин контрольованої зони порушником має відбуватися в поперечному напрямку; • датчик повинен мати такий рівень чутливості, який дозволяє реєструвати різницю між температурою рухається порушника і навколишнього фону; • швидкість, з якою рухається порушник, повинна вписуватися в певний інтервал.

Як оптичної системи в датчиках найчастіше встановлюється лінза Френеля - пластикова пластина, на якій отштамповани призматичні сегменти. Вона має низьку вартість, тому встановлення охоронної сигналізації з такими датчиками обійдеться дешевше. У деяких моделях застосовується дзеркальна оптика, яка фокусує теплові промені на піроелемент, або комбінація лінз Френеля з дзеркалами.

Професійний підбір інфрачервоних датчиків руху, їх вірне розташування забезпечують надійну охорону приміщень, будівель і прилеглих територій.

Існують і більш дешеві аналогові теплові датчики для охоронної сигналізації, і більш складні і дорогі, що мають вбудований процесор. Якщо прості датчики можуть дати помилковий сигнал через виниклий теплового потоку або кондиціонера, то дорожчі датчики захищені від цього. Однак інфрачервоні датчики не рекомендується ставити поблизу від пристроїв, що створюють теплові конвекційні потоки - поруч з лампами розжарювання, радіаторами, з вікнами, поруч з поверхнями, на які потрапляє пряме сонячне світло. Для того щоб виявляти пошкодження скла (вікно, вітрина та ін.) На охоронюваному об'єкті, використовуються датчики розбиття скла. Такі датчики поділяються на кілька видів, залежно від принципу дії.

Так, п'єзоелектричні і ударно-контактні датчики реагують на вібрації скла і його коливання. Базовим пристроєм є п'єзоелектричний елемент, здатний преобразоавть вібрацію і коливання в електричний сигнал. Через занадто високої чутливості такі датчики для охоронної сигналізації майже не використовується в даний час, оскільки здатний зреагувати навіть у тому випадку, якщо сильно постукати по склу, не розбиваючи його.

Для забезпечення безпеки магазинів, складів, офісів і приватного житла встановлення охоронної сигналізації, часто в сукупності з системою відеоспостереження, є надзвичайно важливою. І хоча вартість гарної охоронної системи досить висока, вона себе виправдовує, оскільки дозволяє вчасно зафіксувати несанкціоноване проникнення на територію, що охороняється.

Схеми встановлення охоронної системи можуть бути різними, від найбільш простих, що захищають вхід в квартиру, до найбільших, що захищають територію по всьому периметру. До складу охоронної сигналізації входять датчики, що відстежують територію, центральний пункт, куди надходять оповіщають сигнали, кабелі, що сполучають датчики з центральним пунктом. Датчики для охоронної сигналізації можуть реагувати на різні зовнішні чинники, але найпоширенішими є датчики руху.

Можна зробити висновок, що охоронна сигналізація - це гарантія безпеки приміщення. Охоронна сигналізація, встановлена в квартирі, в приватному будинку, в офісі, на підприємстві - це запорука спокою і впевненості в особистій безпеці, безпеці близьких людей і збереження свого майна. Довіривши встановлення сигналізації фахівцям компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу», Ви можете бути впевненими в надійності і практичності обраної системи. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини