аерозольне пожежогасіння

аерозольне пожежогасіння

 

Аерозольне пожежогасіння є досить ефективним методом серед технологій, які застосовуються для гасіння пожеж. Головним елементом системи аерозольного пожежегасіння є генератори вогнегасного аерозолю, що складаються з твердого аерозолеутворюючого заряду, укладеного в металевий корпус, забезпечений системою охолодження і вузлом запуску. У результаті горіння заряду, ініційованого піротехнічним імпульсом від вузла запуску генератора, утворюється хмара вогнегасної аерозолю, яке заповнює об'єм і гасить пожежу. Частинки аерозолю, що утворюються при згорянні заряду, за рахунок свого малого розміру (5-10 мкм), здатні перебувати в підвішеному стані 30-40 хвилин.

Пристрої аерозольного пожежегасіння можуть застосовуватися в складних умовах експлуатації. Зокрема, деякі генератори демонструють хорошу функціональність при використанні в широкому діапазоні температур (від - 50 ° С до + 125 ° С), високої відносної вологості повітря і навіть в умовах вібрації.

Засоби аерозольного пожежегасіння застосовуються головним чином при об'ємному способі пожежогасіння. Показниками ефективності аерозольного пожежогасіння є:

  • вогнегасна здатність аерозолеутворюючого вогнегасних складів (АОС), генератора вогнегасної аерозолю;
  • інтенсивність подачі аерозолю АОС, при якій створюється вогнегасна аерозольна середу під час гасіння пожежі.

Серед переваг використання АОС - екологічна нешкідливість. В силу своєї нетоксичности аерозольне пожежогасіння не завдає шкоди навколишньому середовищу. Крім того, установка генератора подібного типу не є надто витратною.

Однак слід пам'ятати, що для гасіння деяких матеріалів АОС непридатний. Зокрема волокнисті або пористі матеріали, хімічні речовини і суміші, тліючі при обмеженні доступу кисню, порошки деяких металів не можуть зазнати впливу аерозольного пожежегасіння.

Системи аерозольного пожежегасіння вельми популярні з причини своєї невисокої вартості, зручності застосування, нетоксичности і тривалого терміну експлуатації. Особливо зручні при гасінні твердих і рідких горючих речовин, електроізоляційних матеріалів, а також працюючого електроустаткування.

Будь-які роботи з монтажу та обслуговування пожежних сигналізацій вимагають ліцензії, тому їх проведенням повинні займатися професіонали. Таких досвідчених фахівців може надати компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу». Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини