Захист інформації від витоку по візуально-оптичним каналам

Захист інформації від витоку по візуально-оптичним каналам

Захист інформації від витоку по візуально-оптичним каналам - це комплекс заходів, що виключають або зменшують можливість виходу конфіденційної інформації за межі контрольованої зони за рахунок поширення світлової енергії.

Людина бачить навколишній світ і предмети за рахунок відбитого від них світла або за рахунок їх власного випромінювання. Найбільш звичним для людини носієм інформації про об'єкти його інтересів є видиме людським оком випромінювання. За допомогою зорової системи людина отримує найбільший (до 90%) обсяг інформації із зовнішнього світу. Сусідні ділянки видимого спектру - інфрачервоний і ультрафіолетовий - також несуть істотну інформацію про навколишні предмети, але вона не може бути сприйнята людським оком безпосередньо. Для цих цілей використовуються різного роду перетворювачі невидимого зображення у видиме - візуалізація невидимих зображень.

З метою захисту інформації від витоку по візуально-оптичному каналу рекомендується:

  • розташовувати об'єкти захисту так, щоб виключити віддзеркалення світла в сторони можливого розташування зловмисника (просторові огородження);
  • зменшити відбивні властивості об'єкта захисту;
  • зменшити освітленість об'єкта захисту (енергетичні обмеження);
  • використовувати засоби преграждения або значного ослаблення відбитого світла: ширми, екрани, штори, віконниці, темні стекла та інші преграждающие середовища, перешкоди;
  • застосовувати засоби маскування, імітації та інші з метою захисту та введення в оману зловмисника;
  • використовувати засоби пасивного та активного захисту джерела від неконтрольованого розповсюдження отражательного або излученного світла та інших випромінювань;
  • здійснювати маскування об'єктів захисту, варіюючи відбивними властивостями і контрастом фону;
  • застосовувати маскуючі засоби приховування об'єктів можна у вигляді аерозольних завіс і маскувальних сіток, фарб, укриттів.

В якості оперативних засобів приховування знаходять широке застосування аерозольні завіси. Це зважені в газоподібному середовищі дрібні частки різних речовин, які залежно від розмірів і агрегатного поєднання утворюють дим, кіптява, туман. Вони перекривають поширення відбитого від об'єкта захисту світла. Добрими светопоглощающими властивостями володіють димоутворювальну речовини. Аерозольні освіти у вигляді маскирующих завіс забезпечують індивідуальну або групову захист об'єктів і техніки, у тому числі і продукцію, що випускається.

Лицензия-1Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв (пошук «жучків») і технічного захисту інформації. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини