Захист інформації від витоку по електромагнітним каналам

Захист інформації від витоку по електромагнітним каналам

Захист інформації від витоку по електромагнітним каналам - це комплекс заходів, що виключають або послаблюють можливість неконтрольованого виходу конфіденційної інформації за межі контрольованої зони за рахунок електромагнітних полів побічного характеру і наведень.

Відомі такі електромагнітні канали витоку інформації:

  • мікрофонний ефект елементів електронних схем;
  • електромагнітне випромінювання низької і високої частоти;
  • виникнення паразитної генерації підсилювачів різного призначення;
  • ланцюги живлення і ланцюги заземлення електронних схем;
  • взаємний вплив проводів і ліній зв'язку;
  • високочастотне нав'язування;
  • волоконно-оптичні системи.

Для захисту інформації від витоку електромагнітним каналах застосовуються як загальні методи захисту від витоку, так і специфічні - саме для цього виду каналів. Крім того, захисні дії можна класифікувати на конструкторсько-технологічні рішення, орієнтовані на іключеніем можливості виникнення таких каналів, і експлуатаційні, пов'язані із забезпеченням умов використання тих чи інших технічних засобів в умовах виробничої та трудової діяльності.

Конструкторсько-технологічні заходи щодо локалізації можливості утворення умов виникнення каналів витоку інформації за рахунок побічних електромагнітних випромінювань і наведень у технічних засобах обробки і передачі інформації зводяться до раціональним конструкторсько-технологічним рішенням, до числа яких відносяться:

  • екранування елементів і вузлів апаратури;
  • ослаблення електромагнітної, ємнісний, індуктивного зв'язку між елементами і струмопровідних проводів.

Екранування дозволяє захистити їх від небажаних впливів акустичних і електромагнітних сигналів і випромінювань власних електромагнітних полів, а також послабити (або виключити) паразитное вплив зовнішніх випромінювань. Екранування буває електростатичне, магнитостатическое і електромагнітне.

Електростатичне екранування полягає в замиканні силових ліній електростатичного поля джерела на поверхню екрану і відвід наведених зарядів на масу і на землю. Таке екранування ефективно для усунення ємнісних паразитних зв'язків. Екрануючий ефект максимальний на постійному струмі і з підвищенням частоти знижується.

Магнитостатическое екранування засноване на замиканні силових ліній магнітного поля джерела в товщі екрану, що володіє малим магнітним опором для постійного струму і в області низьких частот. З підвищенням частоти сигналу застосовується виключно електромагнітне екранування. Дія електромагнітного екрана засноване на тому, що високочастотне електромагнітне поле послаблюється ним же створеним (завдяки утворюється в товщі екрану вихровим струмам) полем зворотного напрямку. Якщо відстань між екрануючими ланцюгами, проводами, приладами становить 10% від чверті довжини хвилі, то можна вважати, що електромагнітні зв'язку цих ланцюгів здійснюються за рахунок звичайних електричних і магнітних полів, а не в результаті перенесення енергії в просторі за допомогою електромагнітних хвиль. Це дає можливість окремо розглядати екранування електричних і магнітних полів, що дуже важливо, так як на практиці переважає якесь одне з полів і пригнічувати інше немає необхідності.

Заземлення й металізація апаратури та її елементів служать надійним засобом відведення наведених сигналів на землю, ослаблення паразитних зв'язків і наводок між окремими ланцюгами. Фільтри різного призначення служать для придушення або ослаблення сигналів при їх виникненні або поширенні, а також для захисту систем живлення апаратури обробки інформації. Для цих же цілей можуть застосовуватися й інші технологічні рішення.

Експлуатаційні заходи спрямовані на вибір місць установки технічних засобів з урахуванням особливостей їх електромагнітних полів з таким розрахунком, щоб виключити їх вихід за межі контрольованої зони. У цих цілях можливо здійснювати екранування приміщень, в яких знаходяться кошти з великим рівнем побічних електромагнітних випромінювань.

Лицензия-1Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв (пошук «жучків»). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини