Захист інформації від витоку акустичними каналами

Захист інформації від витоку акустичними каналами

Захист інформації від витоку акустичними каналами - це комплекс заходів, що виключають або зменшують можливість виходу конфіденційної інформації за межі контрольованої зони за рахунок акустичних полів.

Основними заходами в цьому виді захисту виступають організаційні та організаційно-технічні заходи.

Організаційні заходи передбачають проведення архітектурно-планувальних, просторових і режимних заходів, а організаційно-технічні - пасивних (звукоізоляція, звукопоглинання) і активних (звукоподавленіе) заходів. Не виключається проведення і технічних заходів за рахунок застосування спеціальних захищених засобів ведення конфіденційних переговорів.

Архітектурно-планувальні заходи передбачають пред'явлення певних вимог на етапі проектування будівель і приміщень або їх реконструкцію та пристосування з метою виключення або послаблення неконтрольованого поширення звукових полів безпосередньо в повітряному просторі чи в будівельних конструкціях у вигляді структурного звуку. Ці вимоги можуть передбачати як вибір розташування приміщень в просторовому плані, так і їх обладнання необхідними для акустичної безпеки елементами, що виключають пряме або відбите в сторону можливого розташування зловмисника поширення звуку. У цих цілях двері обладнуються тамбурами, вікна орієнтуються в бік охороняється (контрольованої) від присутності сторонніх осіб території тощо.

Режимні заходи передбачають строгий контроль перебування в контрольованій зоні співробітників і відвідувачів.

Організаційно-технічні заходи передбачають використання звукопоглинальних засобів. Пористі і м'які матеріали типу вати, ворсисті килими, пінобетон, пориста суха штукатурка є хорошими звукоізоляційні та звукопоглинальними матеріалами - в них дуже багато поверхонь розділу між повітрям і твердим тілом, що призводить до багаторазовому відбиттю і поглинанню звукових коливань.

Для визначення ефективності захисту звукоізоляції використовуються шумоміри. Шумомір - це вимірювальний прилад, який перетворює коливання звукового тиску в показання, що відповідають рівню звукового тиску. У сфері акустичного захисту мови використовуються аналогові шумоміри. За точності показань шумоміри підрозділяються на чотири класи. Шумоміри нульового класу служать для лабораторних вимірювань, перший - для натурних вимірів, другої - для загальних цілей; шумоміри третього класу використовуються для орієнтованих вимірювань. На практиці для оцінки ступеня захищеності акустичних каналів використовуються шумоміри другого класу, рідше - першого. Вимірювання акустичної захищеності реалізуються методом зразкового джерела звуку. Зразковим називається джерело із заздалегідь відомим рівнем потужності на певній частоті (частотах).

Лицензия-1Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв (пошук «жучків») і технічного захисту інформації. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини