Як захистити телефон від прослуховування

Як захистити телефон від прослуховування

 

 Завжди слід пам'ятати, що абсолютно будь-який мобільний телефон можна прослухати. Організувати «прослуховування», тобто прослуховувати переговори можна навіть при "покладеній" трубці мобільного телефону. Мікрофон мобільного телефону може бути включений зацікавленими особами примусово, що дозволить прослуховувати всі розмови поблизу мобільного телефону.

При веденні прослуховування мобільного телефону ніяких ознак на дисплеї свого стільникового або порушень якості мобільного зв'язку Ви не зможете виявити, тобто не здогадаєтеся, що Ваші розмови по мобільному прослуховують.

Пам'ятайте, що на відміну від аналогових телефонних ліній, де встановити втручання прослуховування досить легко, визначити прослуховування мобільних телефонів, тобто встановити факт прослуховування стільникового без спеціальної апаратури неможливо, так як стільникові мережі, що забезпечують розмови по мобільних телефонах працюю по іншим технічним принципам і виключають подібну можливість.

Природно, організувати тотальне прослуховування мобільних, тобто прослуховувати телефонні розмови всіх абонентів стільникового зв'язку неможливо, оскільки для цього просто немає ні технічних, ні людських ресурсів.

Отримання легальної санкції суду на прослуховування мобільного досить проблематично, але разом з цим, для отримання оперативної інформації може проводитися прослуховування мобільного і без правової санкції, оскільки результати таких дій по прослуховуванню ніколи і ніде не будуть використані в офіційному порядку, що не применшує небезпеку таких відомостей при певних обставинах.

Як знизити ймовірність прослуховування мобільного телефону, забезпечити захист від прослуховування?

Більшість користувачів стільникового зв'язку довіряють своєму мобільному телефону найпотаємніше, не замислюючись про небезпеку прослуховування. Фахівці рекомендують обговорювати по мобільнику тільки ті питання, про які, наприклад, безпечно говорити і в набитому вагоні метро. Стандарт GSM не забезпечує належної секретності телефонних переговорів, а самостійно захиститися від прослушки непросто, практично неможливо.

Питання безпеки стільникового зв'язку стандарту GSM виникають з моменту появи.

"Ніхто в світі не продемонстрував можливість перехоплення дзвінків у мережі GSM. Наскільки нам відомо, апаратури, здатної здійснювати такий перехоплення, не існує", - так стверджував ще в 1999 році директор з безпеки консорціуму GSM Джеймс Моран.

"Цілий ряд компаній продає обладнання для прослушки GSM. І цей директор з безпеки або бреше, або некомпетентний, або те й інше разом", - вторив йому новозеландський експерт в галузі зв'язку Пітер Гутман (Оклендський університет).

Фахівці в галузі безпеки визнають, що мобільний телефон - це потенційний шпигунський "жучок", що володіє можливістю видати секрети навіть у вимкненому стані. Повністю убезпечити себе від «прослуховування» можна лише витягнувши з корпусу мобільного телефону батарейку.

Організація прослушки мобільного телефону приватними особами, а також приватними детективними агентствами незаконна, прослушка - прерогатива спецслужб. Крім того, для організації прослуховування потрібно дуже дорога апаратура.

Як же захиститися від прослуховування?

Как защитить телефон от прослушкиДля захисту телефону від прослуховування існує кілька способів. Перший варіант - використання спеціального кріптотелефона з вбудованими засобами шифрування розмови.

Другий варіант захисту від прослуховування телефонів - використання спеціальних програм.

Зведіть до мінімуму, а краще виключіть зовсім передачу конфіденційної інформації по мобільному телефону, в першу чергу такий, як номери кредитних карток, фінансові питання, паролі.

Чи не застосовуйте стільникові (мобільні) телефони для ведення важливих ділових розмов. При необхідності користуйтеся спеціально підготовленими мобільними телефонами або системами просторового зашумлення.

Важливо: телефонна розмова, який ведеться з рухомого автомобіля набагато важче перехопити, оскільки відстань між ним і перехоплює апаратурою (якщо та знаходиться не в автомобілі) збільшується і сигнал слабшає.

Використовуйте системи мобільного зв'язку, в яких дані передаються при частій автоматичній зміні частот протягом розмови (наприклад, GPRS).

Повністю вимкніть свій мобільний телефон (зніміть батарею), якщо хочете зберегти в таємниці ваше місцезнаходження. Відчувши стеження, іноді корисно залишити включений телефон в машині або кабінеті, переслідував на важливу зустріч без нього.

Ніколи не ремонтуйте телефон в неперевірених майстерень.

Якщо Ви підозрюєте, що Вас прослуховують, і хочете запобігти витоку інформації, звертайтеся за консультацією в компанію «Сучасні системи безпеки бізнесу». Ми перевіримо Ваш телефон на наявність прослуховуючої апаратури і вживемо заходів, спрямовані на боротьбу зі спостереженням.

Якщо Ваша компанія страждає від втрати прибутку через витік інформації, компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу» готова Вам допомогти і зробити Вашу інформаційну безпеку дійсно надійної!

Лицензия-1Надаючи висококваліфіковані послуги з виявлення та захисту від прослуховування, компанія «Сучасні системи безпеки» гарантує повну конфіденційність, оперативність і надійність. Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Телефонуйте нам:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини