Як обрати відеодомофон?

Як обрати відеодомофон?

 

У цій статті ми поговоримо про пристрій, що сміливо можна віднести як до систем відеоспостереження, так і до систем управління і контролю доступом (СКУД). Відеодомофон останнім часом набув небувалу популярність і використовується як в приватних володіннях - квартирах, котеджах, так і в офісах і навіть на промислових підприємствах. Список пропонованих відеодомофонів на сучасному ринку дуже широкий, і найчастіше покупець втрачається від такого різноманіття. Як вибрати відеодомофон так, щоб він задовольняв всім необхідним вимогам, був належної якості і в той же час не переплачувати за ті функції, які ви ніколи не будете використовувати?

Відеодомофон: що це таке?

Спочатку злегка торкнемося пристрої відеодомофона. Як правило, він складається з двох блоків - панелі виклику, і монітора домофона. Виклична панель (зазвичай антивандальна) встановлюється на вулиці, в неї вмонтована відеокамера, мікрофон, динамік і кнопка виклику. При натисканні кнопки виклику, на екрані монітора з'являється зображення з відеокамери панелі виклику, а також включається дуплексная (двостороння) голосовий зв'язок. На моніторі є кнопка, за допомогою якої господар може відкрити двері, якщо звичайно на неї встановлений електромеханічний або електромагнітний замок. Ось в принципі і все. А тепер давайте подивимося, чим відрізняються всі ці домофони між собою.

Перш за все, всі відеодомофони діляться на 2 категорії - чорно-білі і кольорові. Якщо в області відеоспостереження чорно-білі відеокамери, не дивлячись на кращі деякі показники, з кожним роком втрачають свої позиції, то в області домофон чорно-біла картинка все ще популярна. І це легко пояснити - чорно-білий домофон (як сам монітор, так і виклична панель) значно дешевше свого кольорового побратима. Тут, відволікаючись від основної теми, хотілося б зупинитися на деякій парадоксі - не дивлячись на те, що кольорові відеокамери сьогодні стали дешевше чорне білих, на викличних панелях домофонів це ніяк не позначилося. Кольорові викличні панелі все ще набагато дорожче чорно-білих і пояснень цьому, окрім як маркетингові виверти виробників, не знайти.

Давайте поміркуємо - а чи потрібен кольоровий домофон? З одного боку для того щоб пізнати людину, що стоїть за півметра від викличної панелі, достатньо і чорно-білої картинки, та й чутливість у чорно-білій камери краще. З іншого боку, інформація про колір може бути корисна для наступного пізнання незнайомій особистості, адже сучасні відеодомофони вміють і записувати зображення в свою пам'ять вашої відсутності вдома. Людини в синій куртці легше відрізнити від людини в червоній, ніж якщо обидва вони відображені сірих тонах. Ну і якщо говорити про естетику - то кольоровий відеодомофон і виглядає солідніше у вашій елегантною передпокою, та й варіантів по дизайну у кольорових моделей сьогодні набагато більше.

Класичним прикладом чорно-білого монітора домофона є апарат корейської компанії Commax. До нього можна підключити 2 викличні панелі, або одну панель виклику і додаткову відеокамеру. Перемикання між зображеннями проводиться натисненням спеціальної кнопки на моніторі. Крім того, таких моніторів можна підключити паралельно 2 шт. Це буває зручно, коли ваш будинок великий, і ви можете контролювати входять відвідувачів з різних місць.

Тут ми торкнулися ще одного відмінності домофонів між собою - кількість підключаються викличних панелей (відеокамер) і моніторів в один ланцюг. Максимальна кількість і того й іншого у сучасних домофонів - 4. Тому перед покупкою даного пристрою, визначитеся - скільки відеокамер б ви хотіли оглядати на вашому моніторі домофона, а також з якої кількості місць ви б хотіли контролювати вхід у ваше приміщення.

Ще одна відмінність сучасних відеодомофонів - розмір екрану. Якщо у ч / б моделей він як правило стандартний - 4 дюйми (10 см), то у кольорових він може варіюватися від 1,5 до 10 і навіть 12 дюймів. Однак негласним стандартом кольоровий домофон є розмір по діагоналі в 7 дюймів (близько 18см). Прикладом такого домофона може служити недорога, але дуже якісна і елегантна модель торгової марки Polyvision, до якої можна підключити 2 відеокамери / панелі і 3 додаткових монітора.

Деякі сучасні відеодомофони мають таку корисну функцію, як пам'ять. І вони записують зображення з відеокамери (як правило, це 1 кадр) при натисканні кнопки виклику у внутрішню пам'ять монітора. Таким чином, ви зможете переглянути, хто приходив до вас у вашу відсутність.

Всі інші відмінності видеодомофонов полягають в їх дизайні, способі управління, кількості мелодій, можливістю встановлювати свою мелодію, записану на карту пам'яті. Ось, напевно, і все, що потрібно знати при виборі відеодомофона. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам правильно визначитися з вибором.

З усіма питаннями з купівлі, встановлення та налаштування видеодомофонов можете сміливо звертатися до фахівців компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу». Та якщо Ви не є поки нашими клієнтами, набували обладнання не в нас, ми все одно із задоволенням надамо кваліфіковану технічну консультацію по встановленню системи відеоспостереження та системи контролю доступу з відеодомофоном, а також надамо допомогу в ремонті системи відеоспостереження та технічному обслуговуванні. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини