Водяні системи пожежогасіння

Водяні системи пожежогасіння

 

Одним з найбільш ефективних методів ліквідації пожеж залишається гасіння водою. У порівнянні з іншими методами: порошковим, аерозольним або газовим пожежогасінням, - вода є найбільш безпечним, надійним і дешевим огнетушащим складом. Зараз їй тушатся до 90% всіх пожеж. Водяні системи пожежогасіння є найстарішими і встановлюються там, де потоки води не можуть завдати значної шкоди - в школах, поліклініках і т.п.

Водяні установки пожежогасіння ділять на спринклерні, призначені для локального гасіння пожеж, і дренчерні - для гасіння по всій території або її частини.

Спринклер являє собою клапан, закритий за допомогою термочутливого запірного пристрою. У більшості випадків це скляна колба з рідиною, яка лопається при заданій температурі. Спринклери встановлюються на трубопроводі, усередині якого підтримується тиск води або повітря. При виникненні пожежі запірний пристрій спринклера руйнується і клапан відкривається, це призводить до витрат води або повітря з трубопроводу, падінню тиску в ньому. Сигнал з датчика тиску запускає насос для подачі води в трубопровід і забезпечує подачу необхідної кількості води до місця загоряння. Спринклерні системи обмежуються подачею води тільки до осередку пожежі. Це дозволяє зменшити збитки від впливу води.

У дренчерних системах, на відміну від спринклерних систем, застосовуються відкриті насадки (дренчери). Вода для гасіння пожежі подається в трубопровід тільки у випадку виникнення пожара.Такіе системи при пожежі подають велику кількість води одночасно на всю площу, яка захищається. Дренчерні системи використовуються для створення водяних завіс, для охолодження особливо чутливих до нагрівання і легкозаймистих об'єктів, там де можливо швидке поширення вогню. Подача води в дренчерних систем забезпечується дренчерного вузлом керування FSX, який може активуватися електричним, пневматичним або гідравлічним способом. Незалежно від способу запуску сигнал на запуск дренчерній системи пожежогасіння подається від системи пожежної сигналізації або вручну.

В останні роки з'явилися нові конструкції водяних установок пожежогасіння, які використовують тонкорозпилену воду. Водно-повітряна суспензія діє подібно туману - має високу проникаючу і дмоосаждающую способнсть. Загальний недолік водяних установок полягає в тому, що при гасінні в осередок загоряння (а в дренчерних установках - і в сусідні приміщення) подається стільки води, що нанесений нею збиток буває зіставимо з наслідками пожежі.

Конкретний вибір водяної системи пожежогасіння необхідно робити виключно після консультації з фахівцем, який підкаже, яка саме система найбільш оптимальна для Вашої будівлі.

Будь-які роботи з монтажу та обслуговування пожежних сигналізацій вимагають ліцензії, тому їх проведенням повинні займатися професіонали. Таких досвідчених фахівців може надати компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу». Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання: 

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Монтаж пожежної сигналізації зі знижкою до 30% *

* за умови заключення договору на технічне обслуговування

Гарантія виконання всіх пунктів припісів від ДСНС України

Проходження державної експертизи проектно-кошторисної документації

Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини

Калькулятор

Розрахуємо за 1 хвилину вартість установки пожежної сигналізації

Параметри

Площа об'єкта:

Кількість кімнат:

Вид об'єкту:

Офіc / магазин
Виробництво / склад
Будинок
Бізнес центр

Контактні дані: