Відеодомофон: що це таке?

Відеодомофон: що це таке?

 

 

Відеодомофон - це найпростіша система відеоспостереження з переговорним пристроєм. Він може стати реальним захистом від кримінального або несанкціонованого проникнення в Вашу квартиру, приватний будинок або офіс. У порівнянні з більш примітивними системами безпеки відеодомофон має ряд переваг. І найголовніша з них - можливість не тільки чути, але й бачити відвідувача. Відеодомофон не займає багато місця, - він компактний і складається з двох основних елементів: відеомонітора і панелі виклику.

Ускладнені, але не менш прості у вжитку варіанти відеодомофонів підсилюють ефект захисту за рахунок додаткових викличних панелей, відеокамер і відеомоніторів. Іноді при обладнанні відеодомофоном двері, хвіртки або воріт, застосовують зовнішню панель без телекамери, замість якої використовують окремий відеоочко. Він необхідний у випадках, коли господарі не хочуть викликати підозр про наявність відеоспостереження. Зовні відеоглазок нічим не відрізняється від звичайного дверного вічка.

При виборі панелі виклику фахівці рекомендують віддати перевагу моделям вітчизняного виробництва. Вони краще пристосовані до вуличних умов, і крихкими їх не назвеш. Спеціальні, антивандальні корпусу здатні перенести будь-які погодні умови, витримати сильні удари, підпали, на них не залишається слідів подряпин. Такі панелі являють собою суцільнометалеву конструкцію, в якій немає наскрізних отворів. Повного захисту відеокамери від пошкоджень розробники домоглися, приховавши її всередині за рахунок використання об'єктивів з вхідний апертурою близько одного міліметра. У цьому випадку типове зір відеокамери становить не більше 72х52 кутових градусів, реальна чутливість не перевищує 1-1,6 лк.

Крім відеокамери, в панель виклику вмонтовані динамік, мікрофон та інфрачервоне підсвічування. Враховуючи мінімальну ефективність ІЧ-підсвічування в відеодомофонних системах, фахівці рекомендують використовувати ІЧ-освітлювачі, закамуфльовані у вигляді номера квартири (ІК-пластини) з дальністю не менше трьох-чотирьох метрів по всьому кутку зору відеоглазка (160-180 кутових градусів). На вільному полі пластини можна прикріпити номер квартири, будинку або офісу. А пластина зі спеціальним отвором за світлофільтром, дозволяє забезпечити скритність додаткової телекамери зі звичайним светосильним об'єктивом і полем зору до 120х90 кутових градусів.

Вбудований джерело живлення відеодомофона не розрахований на додаткове навантаження і при використанні освітлювача вимагає окремого джерела живлення. Цю проблему можна вирішити за умови використання електрозамку. Стабілізований вихід його джерела електроживлення може використовуватися для живлення ІЧ-підсвічування. Від нього ж можна здійснювати і харчування камери.

Відеомонітор, що зовні нагадує телефон, встановлюється всередині квартири горизонтально, або кріпиться на стіну. Він складається з плоского, кольорового або чорно-білого екрану, переговорної трубки (у деяких моделях вона замінюється системою гучного зв'язку), кнопки включення екрану і кнопки відкриття замку.

За допомогою відеомонітора можна побачити відвідувача, поговорити з ним і відкрити йому двері. В основному, всі моделі відеодомофонів мають регулювання гучності, яскравості, контрастності і насиченості колірних тонів (в кольорових моделях). З відеомонітора завжди можна переглянути зображення з камери видеопанели, що може виявитися корисним при виході з приміщення або при виникненні підозрілих ситуацій біля вхідних дверей.

Трохи вище ми згадували про користь, яку може принести електромеханічний замок в якості додаткового блоку живлення. Інший вид замку - електромагнітний, більш надійний і довговічний. Однак встановити його можна не на всяку двері.

Електромеханічний замок відкривається зовні ключем, і при відсутності живлення залишається відкритим. Електромагнітний замок при відсутності живлення не працює (для нього варто передбачити резервне живлення), відкривається за допомогою електронних ключів або proxi-карт. Заключним штрихом відеодомофонів системи можна назвати відеодоводчік двері і кнопку виходу, - для відкриття дверей зсередини, при виході з приміщення. Вибираючи дверний доводчик необхідно знати вагу дверей, і її плавне закриття слідом за увійшов гарантовано.

Основні складові відеодомофона. Своєчасне оснащення будинку технічними засобами охорони може дати Вам високу гарантію безпеки. Правильно підібравши і встановивши відеодомофон - найбільш доступне і просте у вживанні пристрій, Ви уникнете неприємних ситуацій. Відеодомофон дає можливість почути і побачити відвідувача. Ви можете без труднощів з'ясувати хто він, навіщо прийшов і зробити висновок, пустити його на свою територію, чи ні. Це особливо важливо, якщо у Вашому будинку є діти.

Існують безліч різних моделей відеодомофонів, розрахованих на сім'ї з низькими і високими доходами, на житлові будинки або офіси. Тому важливо не тільки підібрати конкретний пристрій для вирішення конкретного завдання, а й правильно його розмістити. Один з елементів відеодомофона - блок виклику (видеопанели), розташовується на вхідних дверях, або на стіні біля неї. Існують багатокнопковий видеопанели, які ідеально підходять для установки на сходових майданчиках і дозволяють викликати кожну квартиру натисканням окремої кнопки. За допомогою блоку виклику, тобто з натисканням кнопки, відвідувач подає сигнал про свій прихід. У свою чергу, власник пристрою натискає кнопку включення екрану (кольорового або чорно-білого) на розташованому в його квартирі відеомоніторі, і має можливість побачити і почути гостя. Після цього господар може подати (залежно від ситуації) сигнал на відкриття дверей.

Двері можуть бути з електромагнітним або електромеханічним замком. Вихід здійснюється за допомогою кнопки виходу. Це пристрій подає сигнал на миттєве відкриття дверей. Як кнопка виходу використовують електромагнітні або сенсорні кнопки, безконтактні датчики, які видають сигнал шляхом замикання контактів. Зовні двері відкриваються за допомогою безконтактної, що спрацьовує на відстані, карти або брелока.

Блоки відеодомофона, які знаходяться на вулиці - блок виклику, замок, ідентифікатор, працюють у важких умовах. Тому купувати варто видеопанели тих виробників, які надійно захищені від вандалів спеціальними корпусами. Вони виготовляються з міцних, стійких до корозії металів, здатних витримати навіть найсильніші удари.

До додаткових властивостям відеодомофона можна віднести можливість підключення додаткових відеокамер, панелей виклику. Як правило, і кольорові і чорно-білі монітори видеодомофонов наділені настройками гучності, контрастності, і яскравості. Наявність інфрачервоних освітлювачів робить можливими і якісними нічні зйомки.

ВидеодомофонВідеодомофон може стати по-справжньому надійним охоронцем наших квартир, будинків та офісів. Цей нехитрий пристрій підбирається, як правило, для вирішення конкретного завдання. Комплекти устаткування, необхідні для кожного з варіантів, різняться. Наприклад, найпростіші системи відеоспостереження для організації входу відвідувачів у невелике установа, приватне домоволодіння або великий багатоповерховий будинок не будуть схожі один на одного.

У багатоповерхівках кожен з мешканців може підключитися як до під'їзного викличного пристрою, так і до індивідуального пристрою на загальній двері, об'єднуючою кілька квартир на одному поверсі. У комплект можуть бути включені додаткові приховані відеокамери, які встановлюються перед дверима в квартиру, в коридорі, або біля ліфта. Важливий плюс: відеодомофон може записати все, що твориться в ваших володіннях під час вашої відсутності. Повернувшись додому, ви переглядаєте записи, зберігаєте їх або знищуєте.

Якщо уявити відеодомофон єдиним, живим організмом, то відеомонітор - це його серце. Він складається з невеликого, кольорового або чорно-білого екрану, кнопки перегляду картинки, яка знімається на відеокамери, і кнопки відкриття замку. Найчастіше відеомонітор кріпиться на стіну усередині приміщення, але є моделі і зі виразний конструкцією. Аудіозв'язок здійснюється за допомогою спеціальної трубки, що входить в комплект, або системи гучного зв'язку. Налаштуваннями гучності, яскравості, контрастності наділені в основному всі моделі відеодомофонів. Крім цього, в кольорових відеомоніторах є ще й регулювання насиченості тонів.

Виклична панель, встановлюється на вхідні двері, і також може бути як накладної, так і виразний. Вона забезпечена кольоровий або чорно-білої вбудованої мініатюрною відеокамерою і може працювати з одним або декількома видеомониторами. Відеокамера з інфрачервоним підсвічуванням дозволяє проводити спостереження і зйомку в повній темряві. При виборі викличних панелей варто звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовляються. Пластикові - найбільш ненадійні, оскільки легко зламуються і не розраховані на установку на вулиці. Якісні панелі повинні працювати в будь-яку погоду і бути максимально захищеними від вандалів.

Відеомонітор, плюс виклична панель - це і є найпростіший варіант відеодомофона. Більш складні моделі можуть працювати з декількома викличними панелями, відеокамерами та видеомониторами. Вони допомагають охоплювати великі території, так як припускають одночасне включення декількох відеомоніторів.

Якщо є потреба доступу до відеодомофону з декількох точок, можна вибрати моделі, які допускають одночасну роботу декількох відеомоніторів (максимум чотири), підключення додаткової аудіотрубки (працює паралельно з монітором і виконує всі його функції, крім перегляду відеозображення).

У під'їзних відеодомофонах є такий компонент, як интерфейсная плата. Вона дозволяє приймати виклики від під'їзних панелей відповідно до виставленого номером квартири. В основному, подібні моделі дозволяють підключати та індивідуальні викличні пристрої, одну або дві додаткові відеокамери з вбудованою відеопам'яттю.

Додатковий блок відеопам'яті або вбудована відеопам'ять перетворюють відеодомофон в свого роду Поштова скринька. Зображення відвідувача записується при натисканні на спеціальну кнопку, а коли вас немає вдома, відеодомофон проводить запис самостійно, автоматично. Для відкриття дверей на вхідні двері встановлюється електромагнітний або електромеханічний замки. Електромагнітний замок більш надійний і довговічний, з його допомогою можна організувати систему контролю доступу на електронних ключах або proxi-картах, для рідних або колег. Для такого замку необхідно передбачити можливість резервного живлення при відключенні живлення (з міркувань пожежної безпеки) він не працює. Електромеханічний замок відкривається зовні ключем і при відсутності живлення залишається закритим.

Для того, щоб ваша двері плавно закривалася слідом за гостем, необхідно встановити і доводчик двері. Відсутність різких ударів при закритті допоможе забезпечити довговічність роботи електрозамку. А кнопка виходу легко і швидко відкриє двері зсередини при виході з приміщення.

Отже, змоделюємо роботу відеодомофона:

• відвідувач натискає кнопку виклику на панелі виклику;

• виклик надходить на відеомонітор;

• відеомонітор сповіщає господаря про прихід відвідувача мелодійним звуком, виводить зображення гостя на екран;

• господар знімає трубку або натискає кнопку гучного зв'язку, і говорить з відвідувачем;

• якщо гість бажаний, господар натискає кнопку відкриття дверей, розташовану на відеомоніторі;

• електромагнітний замок і доводчик завершують роботу, плавно і грунтовно закривши двері за відвідувачем.

З усіма питаннями з купівлі, встановлення та налаштування видеодомофонов можете сміливо звертатися до фахівців компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу». Та якщо Ви не є поки нашими клієнтами, набували обладнання не в нас, ми все одно із задоволенням надамо кваліфіковану технічну консультацію по встановленню системи відеоспостереження та системи контролю доступу з відеодомофоном, а також надамо допомогу в ремонті системи відеоспостереження та технічному обслуговуванні. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини