У чому полягає технічне обслуговування систем відеоконтролю?

У чому полягає технічне обслуговування систем відеоконтролю?

 

Для забезпечення безпеки промислових підприємств, торговельних та інших організацій сфери обслуговування, а також приватного житла встановлення систем відеоспостереження зазвичай є оптимальним варіантом. За бажанням замовника відеопристрої можуть бути інтегровані в загальну систему безпеки, що включає в себе охоронно-пожежну сигналізацію і систему контролю доступу.

Основні завдання, які вирішує відеоспостереження, це:

• контроль території, прилеглої до об'єкта (периметр будівлі, ділянки, під'їзд, сходова клітка і т.п.);

• ідентифікація на контрольно-пропускному пункті (розпізнавання номерів автомобілів, осіб співробітників);

• контроль зовнішньої території (ділянка, сад, парковка, автостоянка);

• контроль внутрішніх приміщень (офісних, приватних, громадських);

• контроль всередині складських та промислових приміщень.

Крім прямого контролю, встановлення відеоспостереження дає можливість записувати надходять зображення, архівувати їх, і, при необхідності, відтворювати. Часто відеопристрої оснащуються датчиками, які подають сигнал при несанкціонованому порушенні кордону території, що охороняється або виникненні в поле спостереження рухомого об'єкту. Вартість такої системи буде трохи дорожче, однак її надійність зростає в рази.

Система відеоспостереження складається з двох основних компонентів: стежать пристрої (камери відеоспостереження) і приймально-записуючі пристрої (центральний комп'ютер або відеореєстратор). Інформація з камер надходить на ПК або реєстратор, який записує і архівує отримані дані. Записані відеофайли у будь-який момент можуть бути переглянуті і / або відправлені по інтернет-мережі.

На сучасних підприємствах відеоспостереження, як правило, не є автономним, а є частиною загальної системи безпеки, в яку входить охоронно-пожежна сигналізація і система контролю доступу. Камера зазвичай оснащується датчиками руху, які включають зйомку тільки в тому випадку, коли в кут огляду потрапляє рухомий об'єкт.

Для того, щоб система відеоспостереження відповідала вимогам замовника, вона повинна бути ретельно розрахована, а обладнання та комплектуючі пристрої, що входять в неї, правильно підібрані. Наприклад, для установки в казино або інших ігрових закладах слід використовувати аналогові пристрої. Це пов'язано з тим, що всі цифрові формати стискають зображення, і є ймовірність того, що швидке шахрайство може виявитися непоміченим.

Вибір типу відеокамери залежить від того, в яких саме умовах вона буде працювати. Наприклад, якщо має контролювати приміщення з низькою освітленістю, краще буде чорно-біла відеокамера, так як вона має більшу чутливість. Якщо має цілодобовий контроль відкритій місцевості, слід вибирати камеру, яка використовує режим роботи «день-ніч». Коли освітленість висока, вона працює в кольоровому режимі, в темний час - в чорно-білому.

У будь-якому конкретному випадку вибір повинен проводитися індивідуально, тому найкраще, щоб його робили професіонали.

Статистика показує, що найбільш значущим чинником, який впливає на вибір систему відеоконтролю, є надійність в експлуатації, а не економічність або сучасне обладнання. У свою чергу, довгу роботу без ремонту визначає правильний монтаж відеоспостереження, який зроблений особами, що мають відповідну кваліфікацію. А безграмотна інсталяція обладнання високої вартості і всієї системи часто зводить нанівець роботу відеокамер і всієї системи в цілому.

Практика показала, що можна виділити п'ять основних причин ремонту відеосистем. Це:

• вироблений ресурс камери, відеореєстратора та іншого обладнання; • шлюб обладнання, допущений виробником (близько 7% для хорошої фірми); • неякісний монтаж відеоспостереження (найчастіша причина ремонту); • відсутність сервісного обслуговування; • агресивні зовнішні впливи (вандалізм, перепади температури, атмосферні опади тощо). 10.Після того, як монтаж відеоспостереження зроблений, доцільно укласти з організацією договір на технічне обслуговування. Вартість цієї послуги порівняно невисока, проте дозволяє значно продовжити термін служби контролюючого обладнання та всієї системи в цілому.

При відсутності належного технічного обслуговування можуть виникати такі проблеми:

Уцінені і механізми камер спостереження з часом забруднюються, забиваються пилом. Своєчасне очищення усуває забруднення.

Виникають проблеми з блоками живлення камери (через перегрів, вироблення ресурсу, короткого замикання). Проблема усувається ремонтом блоку або його заміною на більш надійну модель.

У термокожухи вуличних відеокамер через недостатню герметичності може проникати волога, яка з плином часу призводить до короткого замикання або корозії. Планова перевірка дозволяє своєчасно виявити проблему, після чого кожух замінюється на герметичний.

Технічне обслуговування систем відеоконтролю зводиться не тільки до виявлення вже існуючих проблем, а й до того, щоб їх не допускати. Так, фахівець, спрямований для планової перевірки системи відеоспостереження, звертає увагу на те, наскільки вироблений ресурс існуючого обладнання (відеокамер, моніторів, реєстратора, жорсткого диска, на якому зберігаються записи), і при необхідності замінює їх на нові, не чекаючи остаточної відмови.

Наприклад, якщо з відеокамер надходить нечітке зображення, то це зазвичай свідчить не стільки про забрудненому об'єктиві, скільки про виробленому ресурсі обладнання та необхідність його заміни на нове.

Поширеною причиною ремонту відеосистем є зовнішні впливи, які (ненавмисно або навмисно) призводять до порушення цілісності кабелю, витої пари, кожуха і т.п. Проблема вирішується шляхом заміни пошкоджених деталей на нові.

У кожному з випадків, що вимагають ремонту, слід звертатися тільки в спеціалізовані організації, що мають всі допуски для проведення подібних робіт.

Обслуговування відеосистем, яке проводять спеціалізовані організації, мають три головні напрями:

• усунення помилок проектування та монтажу відеоспостереження; • профілактичне обслуговування та усунення несправностей, які виникли з плином часу; • удосконалення наявної системи. Найбільш неприємним для замовника є усунення недоліків, що виникають в тому випадку, коли проектування і монтаж відеоспостереження були зроблені непрофесійно. У цьому випадку загальна вартість робіт зростає, оскільки доводиться платити двічі за одне і те ж.

Основним показанням до проведення повторного монтажу є:

1) проблеми із зображенням:

2) перешкоди,

3) періодичне або постійне порушення кольоровості,

4) зникаючий час від часу відеосигнал.

Технічне обслуговування в даному випадку зводиться до усунення проблем і профілактичних роботах, щоб запобігти причини їх появи в майбутньому. Практика показує, що основною причиною є низька якість з'єднання або недоліки, що виникли з часом. Особливості вітчизняного клімату такі, що різниця температури протягом року може досягати майже 1000, що при майже 100% вологості, призводить з часом до корозії в контактній парі і нечіткому сигналу.

Для того, щоб відновити чіткість відеосигналу і не допускати згодом проблем із зображенням, зазвичай застосовується пайка контактів, після чого отримане з'єднання ретельно герметизується.

Другою причиною нечіткого зображення може стати низька якість встановленого відеокабеля, який не повинен бути занадто дешевим. Високоякісний кабель має високий вміст міді і повну екранує оплетку, тому спочатку його вартість висока.

Усунення експлуатаційних несправностей і профілактика. Сюди входять планові та позапланові перевірки стану відеосистеми. Основне, на що звертає увагу фахівець - це чистота справність всього скління відеокамер. У нього входять світлофільтри, ІК підсвічування, об'єктиви. Сильне забруднення призводить до спотворення зображення. Інфрачервоне підсвічування спрямовується не назовні, а відбивається від забрудненої поверхні назад в об'єктив, засвечівая матрицю.

Чистота скління відеокамери дуже важлива для обладнання, що працює в режимі «день-ніч», коли після падіння освітленості нижче певного обладнання йде перемикання на передачу чорно-білого, а не кольорового зображення. Те ж стосується і камер з автофокусом, який не може бути міцно налаштований при наявності бруду або подряпин на склі. Одним з найкращих профілактичних методів захисту скла буде оснащення камер спеціальними козирками.

Профілактичні роботи тісно пов'язані з модернізацією обладнання. Наприклад, при виробленні ресурсу камери відеоспостереження або реєстратора доцільно встановлювати не ту ж модель, а більш пізню, з поліпшеними технічними характеристиками.

Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Монтаж відеоспостереження зі знижкою до 23% *

* за умови заключення договору на технічне обслуговування

Індивідуальний підбір систем з вигідним рішенням під Ваш об'єкт

Віддалена допомога при самостійному монтажі або налаштуванню

Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини

Калькулятор

Розрахуємо за 1 хвилину вартість відеоспостереження

Параметри

Площа об'єкта:

Кількість камер:

Вид об'єкту:

Офіc / магазин
Виробництво / склад
Будинок
Бізнес центр

Контактні дані: