Об'єктиви камер відеоспостереження: типи, переваги, недоліки

Об'єктиви камер відеоспостереження: типи, переваги, недоліки

 

Основним компонентом систем відеоспостереження є відеокамери, тому їх підбір має проводитися ретельно, відповідно до поставлених завдань. Встановлення камер відеоспостереження припускає використання чорно-білих або кольорових відеокамер, а також пристроїв, що працюють в режимі «день-ніч».

Всі типи об'єктивів камер відеоспостереження підбирається залежно від умов, в яких вона буде працювати. Так, для вуличних пристроїв необхідний термокожух і Вандалостійкі виконання, для камер прихованого спостереження набагато важливіше компактні розміри.

Крім того, при встановленні системи відеоспостереження фахівці звертають увагу на те, щоб не було "сліпих зон", тобто, місць, недоступних для спостереження. При цьому важливий правильний підбір об'єктива відеокамери.

Об'єктив камери відеоспостереження здійснює збір інформації (світла) про оточуючих об'єктах. Ця інформація передається крізь об'єктив до точки фокусу, де відбувається фокусування світла на матриці камери. Матриця перетворює світло в електричний сигнал для електроніки камери, що здійснює формування зображення.

Кут огляду об'єктива безпосередньо пов'язаний з фокусною відстанню об'єктива. Коротке фокусна відстань дає широкий кут огляду. У міру збільшення фокусної відстані кут огляду камери звужується. У науці існує таке поняття як нормальний кут зору. Такий кут складає близько 35 гр., Що відповідає куту огляду людського ока.

Фокусна відстань, яку вимірюється в міліметрах, - це відстань від оптичного центра об'єктива до поверхні матриці.

Класифікація об'єктивів камер відеоспостереження

За типом діафрагми об'єктиви діляться на дві основні групи: з ручною і автоматичною діафрагмою.

Об'єктиви з ручною діафрагмою застосовуються, наприклад, в тому випадку, якщо в приміщенні, в якому встановлено систему відеоспостереження, є постійне освітлення. Це може бути цілодобово працюючий супермаркет. Налаштуванням діафрагми ми регулюємо кількість світла, яке проходить через об'єктив на матрицю відеокамери, і таким чином отримТипы объективов камер видеонаблюденияуємо оптимальну картинку по освітленості.

Автоматична діафрагма об'єктива управляється сигналом, який надходить з камери. Тобто, камера сама обробляє сигнал, що надходить з матриці, оцінює кількість світла і посилає на об'єктив команду, відповідно до якої встановлюється необхідна ступінь відкритості діафрагми.

Об'єктиви з автоматичною діафрагмою, в свою чергу, діляться ще на два види: з прямим приводом (DC drive) і відеопріводом (Video drive). І ті, й інші автоматично налаштовуються на мінливі умови освітленості, тому переважно використовуються поза приміщеннями.

У першому випадку мотором діафрагми управляє безпосередньо напругу, яка йде з камери. Залежно від цього сигналу мотор працює на відкриття або закриття діафрагми. Тобто, управління кількістю світла, переданим через об'єктив, здійснює камера. Саме вона повідомляє об'єктиву, скільки світла їй потрібно. Популярність об'єктивів з прямим приводом автодіафрагми обумовлена тим, що вони майже не вимагають настройки. Деякі виробники поставляють такі об'єктиви з попередньо розпаяним роз'ємом приводу автодіафрагми.

У другому випадку модуль обробки сигналу знаходиться в самому об'єктиві. На об'єктив приходить відеосигнал від камери, а модуль оцінює цей сигнал і приймає рішення на відповідні дії щодо закриття або відкриття діафрагми.

Ще дві великі групи: з фіксованою фокусною відстанню і змінною фокусною відстанню.

Об'єктиви з фіксованою фокусною відстанню дешевше, але при їх використанні потрібно точно розрахувати необхідний кут зору, тобто, той кут, під яким об'єктив буде дивитися. Від цього залежить, який простір буде захоплювати камера, і що оператор буде бачити на моніторі. При цьому наближення об'єкта спостереження неможливо, єдино доступна функція - настройка фокусування. Спектр застосування таких об'єктивів обмежений, - зазвичай їх використовують в камерах, що спостерігають за входами на об'єкти.

Об'єктиви із змінною фокусною відстанню або варіфокальние об'єктиви можна підлаштовувати на місці в залежності від якихось нюансів. Крім того, якщо змінюється напрямок, в якому дивиться камера, можна, не змінюючи сам об'єктив, змінити тільки його налаштування.

Основні види об'єктивів

Об'єктиви можуть бути нормальні, ширококутні, варіофокальним і довгофокусні.

1. Нормальні об'єктиви є найбільш поширеними. Фокусна відстань в них порівнянно з розміром діагоналі кадру. Вони мають кут зору в межах 400-500, і хороші при установці декількох відеокамер, які мають перекриваються поля спостереження. 2. Ширококутні об'єктиви мають більший кут огляду, від 800 і більше. Об'єктив типу "риб'яче око" має кут огляду в 1800, однак має свій недолік: зображення занадто спотворюється. Тому ширококутні об'єктиви доцільні тоді, коли необхідно виявити рухомий об'єкт у полі зору, без його точної ідентифікації. 3. Варіофокальним об'єктиви найчастіше застосовуються в установці відеоспостереження, хоча вартість їх дещо вищий. Такий об'єктив може змінювати фокусну відстань плавно або через ряд певних значень; перший тип носить назву трансфокатора, другий - варіооб'ектів. До їх основних достоїнств відносяться: використання одного і того ж об'єктива для різної відстані; плавну зміну фокусної відстані; висока якість отриманого зображення. 4. Четвертий тип - довгофокусні об'єктиви, з кутом зору менше 390. Як правило, їх застосовують тоді, коли необхідно мати високу точність зображення того, що відбувається на далекій відстані, наприклад, за ігровим столом в казино. Слід мати на увазі, що фокусна відстань - не єдиний параметр вибору оптимального об'єктива. Наприклад, спостереження при яскравому світлі вимагає, щоб отримано зображення не засвічує, а якщо передбачається контролювати територію в умовах повної темряви, може знадобитися спеціальна інфрачервона підсвічування.

Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Монтаж відеоспостереження зі знижкою до 23% *

* за умови заключення договору на технічне обслуговування

Індивідуальний підбір систем з вигідним рішенням під Ваш об'єкт

Віддалена допомога при самостійному монтажі або налаштуванню

Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини

Калькулятор

Розрахуємо за 1 хвилину вартість відеоспостереження

Параметри

Площа об'єкта:

Кількість камер:

Вид об'єкту:

Офіc / магазин
Виробництво / склад
Будинок
Бізнес центр

Контактні дані: