Розміщення технічних засобів СКУД на об'єкті

Розміщення технічних засобів СКУД на об'єкті

 

Пристрої центрального управління (персональні комп'ютери), що є "мозком" СКУД рекомендується встановлювати в окремих службових приміщеннях, захищених від доступу сторонніх осіб, наприклад у приміщенні служби безпеки або приміщенні поста охорони об'єкта.

Основні положення, відповідно до яких розробляються режими роботи всієї системи безпеки, визначаються керівним складом служби безпеки, виходячи із загальної концепції забезпечення безпеки об'єкта. Керуючі програми завантажуються в центральний керуючий і допоміжні комп'ютери або контролери і замикаються секретними кодами.

Персонал охорони, а також інших служб, які підключені до загальної комп'ютерної мережі не повинні мати доступу до програмних засобів та можливості впливати на встановлені режими роботи, за винятком осіб відповідальних за дані роботи.

При об'єднанні комп'ютерів в мережу доцільно розділяти функціональні можливості серед користувачів мережі і відповідно з цим розміщувати комп'ютери в приміщеннях об'єкта:

  • Комп'ютер контрольно-пропускного пункту (ідентифікація персональної навпочіпки і фотографії її власника; контроль відкриття / закриття пристроїв загородження).
  • Комп'ютер центрального поста охорони (моніторинг несанкціонованого доступу, аварійних та надзвичайних ситуацій з автоматичним виведенням тривожної графіки на монітор).
  • Комп'ютер відділу кадрів (оформлення, друк пропусків і внесення до бази даних фотографій користувачів; облік робочого часу).
  • Сервер служби безпеки (програмування всієї системи; збір, обробка та реєстрація всієї що надходить.
  • Комп'ютери адміністрації (одержання необхідних для них зведень).

Пристрої контролю й управління

Провідні контролери і контролери, що працюють на декілька пристроїв загородження рекомендується розміщувати в спеціальних металевих шафах або нішах, на висоті зручній для технічного обслуговування. При цьому слід дверцята даних шаф або ніш блокувати охоронною сигналізацією на можливе відкриття або пролом. Щоб уникнути виходу контролерів з ладу або збоїв у роботі не рекомендується підключати їх до джерела живлення, від якого одночасно харчується виконавчий пристрій з великою індуктивністю обмоток, що приводить до кидка напруги по ланцюгу харчування. При роботі пристроїв контролю та управління в мережевому режимі необхідно враховувати можливість появи перешкод і збоїв у роботі через неправильне монтажу з'єднувальних ліній і їх довжини.

Зчитувачі і пристрої виконавчі

Залежно від типу зчитувачів і пристроїв виконавчих, пропускної здатності та організації системи безпеки об'єкта в цілому, вони можуть встановлюватися як поблизу пристроїв загородження, так і безпосередньо на них. При їх розміщенні необхідно враховувати умови експлуатації, зручність монтажу, надійність і вандалостійкість.

Зчитувачі "Proximity" найзручніше розміщувати на стіні, потай в стіні перед пристроями загородження або навіть з внутрішньої сторони пристрою загородження, наприклад, на внутрішній стороні неметалевої двері, якщо її товщина не перевищує 10 см. При монтажі зчитувача на металі рекомендується, щоб між підставою зчитувача і металевою поверхнею відстань була не менше 25 мм. У випадку, коли стіна, за якою встановлений зчитувач, виявляється занадто товстої або виготовлена з металу (містить металеву арматуру), зчитувач допускається встановлювати на відстані, на якому повинна бути забезпечена необхідна захист від можливого несанкціонованого проходу.

Зчитувачі магнітних карток, електронних ключів і клавіатури також рекомендується розміщувати на стіні або безпосередньо на пристрої загородження, на висоті зручній для користування. Зчитувачі магнітних карток (за винятком суміщених з виконавчими пристроями) щоб уникнути перешкод або навіть виходу з ладу не рекомендується встановлювати в безпосередній близькості від потужних виконавчих пристроїв, що створюють сильні електромагнітні поля (соленоїдні, магнітні замки і т.п.).

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування та монтажу системи контролю та управлінням доступом будь-якої складності для Вашого офісу, виробництва, складу, торгового центру і т.д. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять технічне обслуговування встановленої системи, нададуть безкоштовну консультацію та навчання операторів системи. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини