Перехід до хмарної відеоаналітики: проблеми та рішення

Перехід до хмарної відеоаналітики: проблеми та рішення

 

Сьогодні ми вирішили поміркувати про майбутнє відеоаналітікі. Скласти передбачення «по хмарах», так би мовити. Якщо ви чекаєте статтю з технічними описами та прикладами алгоритмів - це трохи не той випадок. Ми ділимося досвідом розробника.

Майбутнє за смартфонами і мобільним інтернетом, це розуміють виробники в кожній області. З іншого боку, використання відеоспостереження також забралося практично в усі сфери нашого життя. У держсекторі це безпечні міста, у великому бізнесі - моніторинг інфраструктури, в торгових мережах і фінансовій сфері - засіб управління продажами, в приватному секторі - охорона майна. Але от інтелектуальне відеоспостереження - відеоаналітіка - нехай і неухильно розвивається, але все ще не є масовим. У кращому випадку, в хмарному сервісі реалізовують детектор руху, і те, без можливості вибору охоронюваних зон або налаштування розкладу. Чим обумовлено це відставання? Що заважає адаптації класичної системи відеоаналітікі до хмарного сервісу? І головне: що з цим робити?

Відсутність коштів динамічного масштабування системи в міру збільшення числа відеопотоків або модулів відеоаналітікі. Звичайні системи, розроблені для виділеного сервера, не мають функціоналу для балансування обчислювального навантаження всередині кластера. У таких системах відеопотоки фізично і логічно прив'язані до одного конкретного сервера. Для перепідключення одного відеопотоку до іншого адміністратор змушений заново налаштовувати як параметри з'єднання з камерою відеоспостереження, так і відеоаналітіка. Крім того, у разі відмови одного з серверів, обчислювальна навантаження не розподіляється між іншими серверами кластера.

Відсутність підтримки віртуалізації

Програмні модулі відеоаналітікі використовують апаратні ключі захисту HASP (особливо, для розпізнавання осіб і номерних знаків) і спеціалізовані графічні прискорювачі. Це істотно обмежує їх застосування в виртуализированной середовищі, абстрагованою від апаратної реалізації. Будь прив'язка ПЗ до фізичного обладнання ускладнює масштабування системи в хмарі.

Відсутність крос-платформного клієнта і медіаплеєра.

Сьогодні практично всі системи відеоаналітікі працюють тільки з «товстим» клієнтом для операційної системи Windows. У кращому випадку, системою надається доступ через браузер Internet Explorer з додаванням нестандартних компонентів, що використовують, наприклад, технологію ActiveX, Java або SilverLight. Це істотно обмежує коло користувачів системи і створює масу проблем службі технічної підтримки. Ідеальний крос-платформний клієнт повинен бути реалізований на базі технології HTML5. На практиці все хмарні сервіси відеоспостереження спираються на flash. При цьому, в існуючих flash-плеєрах не вистачає можливості відображення метаданих відеоаналітікі у вигляді графічної анотації.

Відсутність реалізації веб-орієнтованої архітектури (WOA).

WOA увазі, що будь-які значущі дані (подія відеоаналітікі, який-небудь момент часу в відеоархіву і т. П.) Має унікальну гіперпосилання - як відеоролик в YouTube. Більшість класичних і навіть хмарних систем відеоспостереження, на жаль, не дозволяють формувати такі гіперпосилання, що істотно ускладнює обмін даними між користувачам. Труднощі нагадують бюрократичну систему: замість того щоб просто відправити посилання на виділений момент відео по електронній пошті, користувач повинен спочатку зняти архів, а потім викласти його на файлообмінник. Також не вистачає веб-орієнтованих інтерфейсів програмування для простої інтеграції хмарної відеоаналітікі в бізнес-аналітику та інші інформаційні системи, які вже були на підприємстві до впровадження відеоспостереження.

Тепер трохи докладніше. Ось кілька завдань, які вирішує веб-орієнтована відеоаналітіка в системах відеоспостереження:

c3751f0c5af84fdf962016880b21831eКонтроль якості відеопотоку

Це базова мастхев функція будь-якої системи відеоспостереження - безперервний запис і захист від втручання в роботу системи. Чому це так важливо, думаємо, пояснювати не варто. Веб-інтерфейс для моніторингу контролю якості відео та стану обладнання не дає упустити нічого важливого, дивимося приклад:

Зелений колір - нормальний стан, сірий - оффлайн, жовтий - детектувати подія, червоний - порушення роботи камери. При цьому запис про зміну стану потрапляє в журнал і передається службі есксплуатаціі.

Пошук в архіві для розслідування подій

Здавалося б, таке рішення напрошується само собою. Але на практиці при виникненні НП відеоспостереження нерідко виявляється марним: перегляд декількох годин відео може не дати жодних результатів.

Інтелектуальні ж інструменти пошуку економлять не тільки час, але й нерви. Дані в відеоархіву можна знаходити, наприклад, по типу об'єкта (людина, особа, транспортний засіб, і т. П.) Або типом руху об'єкта (поява / зупинка в заданій області) і, звичайно, за часом. Тут вкрай важливо, щоб можливість пошуку не вимагала апріорної налаштування правил, тобто користувач міг задавати правила пошуку вже після того, як відбулася подія. Наприклад, можна виділити місце на парковці і миттєво знайти моменти, з нею пов'язані (час угону, приїзду, факт підійшли до неї осіб).

Результати пошуку видаються у вигляді фотоальбому укрупнених зображень об'єктів за аналогією з пошуком картинок в інтернеті. Альтернативні способи виведення результатів - у вигляді точок на карті з траєкторіями на карті або у вигляді компактного списку. За клацання починається відтворення відео.

Якщо дозволяє ракурс огляду і технічні можливості камери, то об'єкти можуть бути точно ідентифіковані: людина по обличчю, а авто - по реєстраційному знаку.

Диспетчерський центр

8dfed17be5e040ae8397044c15137b1e

a0bc75e9e8f043a7b738660bb1037742

До цих пір керівництво багатьох великих (і не дуже) організацій уявляє собі диспетчерський центр як просторе приміщення з сотнею моніторів, за якими сидять зіркі охоронці, денно і нощно спостерігають за переданими з камер, насолоджуючись роботою потужних каналів зв'язку. вони навіть не уявляють, як це дорого і ресурсомісткість! І, на жаль, не завжди ефективно. Веб-орієнтована архітектура системи відеоспостереження дозволяє побудувати насправді економічне рішення з розподіленим диспетчерським центром, де оператори можуть працювати в тому числі в різних часових поясах: спостерігач може підключатися з будь-якого комп'ютера вдома. Про виключення людського фактора та оптимізації теж можна не розповсюджуватися зайвий раз - це розуміє кожен, хоч трохи знайомий з відеоаналітікі.

Робоче місце оператора і медіаплеєр для веб-орієнтованої аналітики. Події відображаються на таймлайн різними кольорами в залежності від типу і пріоритету. Укрупнені зображення об'єктів спливають над таймлайн.

Імпорт та експорт даних бізнес-процесу

WOA дозволяє інтегрувати хмарну відеоаналітіка з системами, вже встановленими на підприємстві. Особливо цінним така якість є для складських приміщень або сховищ - кожен об'єкт можна трекать за штрих-кодом і спостерігати всі його переміщення завдяки роботі з архівом. Таким чином нічого не пропаде. Інший приклад - відео розмічається контрольними показниками промислового процесу - видобуток нафти в нашому випадку.

Поєднання результатів роботи відеоналаітікі і даних про бізнес-процесі (виробничому процесі) організації. Співробітники отримують «доповнену реальність».

На закінчення хочеться підкреслити, що адаптація традиційної системи відеоаналітікі до «хмари» ніяк не забезпечує бажаний рівень масштабування системи. Необхідна кардинальна переробка архітектури, інтерфейсів користувача та інтерфейсів програмування. Але витрати того варті, в цьому ми давно встигли переконатися.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» активно впроваджує передові технології в сфери безпеки бізнесу та технічного захисту інформації. Основними напрямками нашої діяльності є: пошук закладних пристроїв (захист від прослуховування, прихованих камер і т.д.); проектування, монтаж і обслуговування систем безпеки бізнесу: відеоспостереження; контроль доступу; облік робочого часу; охоронна і пожежна сигналізаціявимірювання тепловтрат приміщень та рекомендації щодо теплоізоляції; вимірювання радіоактивного фону в приміщеннях і на територіях. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини