Лазерний зйом акустичної інформації з вікон

Лазерний зйом акустичної інформації з вікон
Електронні стетоскопи застосовують для зйому акустичної інформації через стіни, стеля, підлога, труби опалення, вікна контрольованого приміщення. Інший схожий спосіб розвідки - застосування ефекту відображення тонко сфокусованого променя лазерного випромінювача, наведеного на вікно контрольованого приміщення. У даному випадку віконне скло виступає в ролі мембрани великої площі, на яку діє енергія звукової хвилі і приводить її в рух. Промінь лазера досягає поверхні скла і відбивається. Фотоприймач, що входить до складу приладу для зйому інформації, реєструє відбитий промінь і перетворює світлову енергію в електричний сигнал, підсилює цей сигнал і відтворює за допомогою гучномовця або навушника. Так як скло коливається під впливом звуку, лазерний промінь буде відображатися під різним кутом, відповідно фотоприймач буде реєструвати і перетворювати світлову енергію відбитого променя в електричні коливання з різною амплітудою. У кінцевому рахунку, гучномовець приладу відтворить звукову інформацію контрольованого приміщення. Звичайно, серійні вироби більш складні. У них, як правило, лазерний промінь формується з певною частотою, є системи компенсації «тремтіння», аналог антишоку автомобільного CD програвача і т. д. Застосування таких установок не так часто, як показують у фільмах. По-перше, вони досить дорогі, по-друге, за часів СРСР скло було «кривим» і нормально зафіксувати відбитий промінь було проблематично. Зараз із застосуванням євровікон, скло «готове» до застосування даної апаратури, але конструктивні особливості склопакета сильно послаблюють можливість прослуховування. Однак на якість прийнятої інформації, крім параметрів системи впливають такі чинники:
  • параметри атмосфери (розсіяння, поглинання, турбулентність, рівень фону);
  • якість обробки зондіруемой поверхні (шорсткості і нерівності, зумовлені як технологічними причинами, так і впливом середовища - бруд, подряпини та ін.);
  • рівень фонових акустичних шумів;
  • рівень перехопленого мовного сигналу.
Крім того, застосування подібних засобів вимагає великих витрат не тільки на саму систему, а й на обладнання з обробки отриманої інформації. Застосування такої складної системи вимагає високої кваліфікації і серйозної підготовки операторів. З усього цього можна зробити висновок, що застосування лазерного зйому мовної інформації дороге задоволення і досить складне, тому треба оцінити необхідність захисту інформації від цього виду розвідки. Як захиститися від можливого знімання інформації за допомогою стетоскопа і лазерної установки? Необхідно повідомляти вібраційні коливання елементів будівельної конструкції, труб опалення та повітропроводів, стеклам за допомогою генератора білого шуму і рівномірно розподілити їх по поверхнях зашумляемих елементів. Досягається це жорстким установленням вібровипромінювач на стіни, стелю, підлогу, труби, скла приміщення, що захищається і подачею на них потужного шумового сигналу. Лицензия-1Компанія« Сучасні системи безпеки бізнесу »надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв (пошук «жучків»). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.  Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 


Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини