Блокування технічних каналів витоку інформації

Блокування технічних каналів витоку інформації

Методи і засоби блокування каналів витоку інформації

№ п/п Канали витоку інформації Методи і засоби блокування каналів витоку інформації
1. Витік інформації за рахунок структурного звуку в стінах і перекриттях Використання вібродатчиків типу «ВІ-3,4», «TRN2000» спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС»
2. Витік інформації по мережі опалення Використання вібродатчиків типу «ВІ-3,4», «TRN2000» спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС»
3. Витік інформації по системі вентиляції Використання акусто датчиків типу «АК», «OMS 2000» спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС»
4. Передача інформації по дротах мережі електроживлення Використання фільтрів типу «М»
5. Передача інформації через лінії зв'язку Використання фільтрів типу «М», розмикачі ліній
6. Передача інформації по дротах охоронно-пожежної сигналізації Використання фільтрів типу «М»
7. Передача інформації з телевізійним кабелям Розмикачі ліній
8. Передача інформації за допомогою радіозакладок в стінах і меблів Організаційні заходи - перевірка приміщення на наявність випромінюючих в радіоефір технічних засобів (радіозакладок) - періодично або постійно. Постановка перешкод.
9. Знімання акустичної інформації з використанням мобільних телефонів Використання заглушувачів мобільних телефонів. Шифрування каналів зв'язку.
10. Знімання акустичної інформації з використанням диктофонів Частково використанням заглушувачів диктофонів проти старих типів диктофонів, частково - організаційно (шляхом вилученням диктофонів) і постановкою адаптивної акустичної перешкоди.
11. Лазерний зйом акустичної інформації з вікон Використання вібродатчиків типу «ВІ-3,4», спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС», організаційно - закриття вікон металевими жалюзями і т.д.
12. Знімання інформації спрямованим мікрофоном Організаційно - закриття вікон металевими жалюзями і т.д. (усунення прямого акустичного каналу)
13. Дистанційний зйом відеоінформації (оптика) Організаційно - закриття вікон жалюзями і т.д. (усунення прямого візуального каналу)
14. Побічні електромагнітні випромінювання Використання генераторів перешкод
15. Внутрішні канали витоку інформації (через обслуговуючий персонал) Організаційно - робота з обслуговуючим персоналом, контроль його поведінки і дій.

Для гарантованого блокування двох і більше дротяних каналів витоку інформації (220В, ТЛФ, радіо, охранка, пожарка, телебачення і т.д останнім часом застосовують комплекти розмикачів лінії. Ці пристрої забезпечують по команді їх фізичний розмикання. Показники можливостей перехоплення мовної інформації

Канал витоку мовної Технічні засоби перехоплення Дальність перехоплення
Віброакустичний (огороджувальні конструкції в залізобетонному будинку) Електронні стетоскопи і закладні пристрої з контактними датчиками 1 - 2 поверхи
Віброакустичний (трубопроводи: газ, вода, сміттєпровід і т.д) Те ж саме 2 - 3 поверхи
Акустичний (вентиляція) Те ж саме 20 - 30 м
Акустичний (повітряне середовище) Диктофони та закладні пристрої з мікрофонними датчиками 15 - 20 м від джерела мовлення
Акустичний (відкрите вікно) Спрямовані мікрофони У місті 50 м, за містом - 100м вдень і 200м вночі
Акустооптичний (закрите вікно) Лазерні системи 200 - 300м

  Компанія« Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв (пошук «жучків»). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини