Безпека та системи відеоспостереження

Безпека та системи відеоспостереження

 

Для забезпечення безпеки на відповідальних об'єктах можна застосувати систему відеоспостереження. Її ще називають системою замкнутого телебачення. Вона має низку переваг і можливостей. За допомогою технічних пристосувань відеоспостереження можна безперервно контролювати охоронювані території в будь-який час доби, отримувати сигнали від детекторів руху, накопичувати інформацію, фіксувати і архівувати матеріал, відзнятий на камери відеоспостереження. В офісах і на підприємствах встановлені камери відеоспостереження дозволяють зібрати і зафіксувати інформацію про співробітників та відвідувачів.

Системи відеоспостереження являють собою кілька камер, з'єднаних в одну мережу, завдяки яким здійснюється спостереження за контрольованими зонами. А одним з головних достоїнств системи можна назвати її можливість стає більш досконалою і багатофункціональною, залежно від необхідності. І зробити це можна за допомогою додаткових пристроїв, які легко і просто «вживаються» в стандартну систему замкнутого телебачення.

Система відеоспостереження незамінна для охорони супермаркетів, банків, складських приміщень, офісів, підприємств. Встановлюють систему відеоспостереження і на територіях приватних домоволодінь. Сучасні і ретельно розроблені технічні пристосування, що входять в систему відеоспостереження, дозволяють спостерігати і записувати все, що відбувається в зоні роботи відеокамер, програмувати реакцію всієї системи при виникненні підозрілих і становлять загрозу безпеці ситуацій. Залежно від типу обладнання, системи відеоспостереження можуть бути аналоговими або цифровими.

Більш прості й недорогі - аналогові системи, використовують для організації відеоспостереження на невеликих об'єктах. За своєю суттю аналогові камери відеоспостереження - це оптичні пристрої, що формують відеосигнал з світлового потоку за допомогою ПЗС-матриці. Потік світла потрапляє на матрицю через об'єктив і лінзи.

Мінімальна конфігурація аналогової системи включає в себе відеокамери, пристрої обробки відеосигналів (квадратори, мультиплексори), записуючі пристрої (відеомагнітофони, відеореєстратори, відеорекордери) і пристрої відображення інформації (відеомонітори). Відповідно, у цьому випадку використовується невелике число відеокамер, а вся інформація записується на відеомагнітофон. Аналогові відеомагнітофони можуть записувати до 960 годин відео на одну касету стандарту VHS. Варто зазначити, що сьогодні виробники випускають камери з вбудованим блоком перетворення аналогового відеосигналу в цифровий. Тобто, аналогові камери стало можливим інтегрувати в цифрові системи.

Що стосується камер відеоспостереження, то вони можуть бути безкорпусним, розміром не більше сірникової коробки: їх можна монтувати в предмети інтер'єру. Мініатюрні відеокамери виробляються в корпусах, маленький розмір дозволяє встановлювати їх на поворотні пристрої. Приховані відеокамери також невеликого розміру, використовуються для прихованого спостереження за об'єктом. У швидкісних купольних відеокамер (вони, в основному, встановлюються на стелі) є швидкісне поворотний пристрій, за допомогою якого відеокамери можуть розвивати швидкість до 400 градусів горизонтальній площині і повертатися у вертикальній площині до 160 градусів. Купуючи чорно-білі відеокамери необхідно пам'ятати, що вони діляться на моделі для зйомок всередині і зовні приміщення. Такі камери користуються великим попитом, оскільки мають невисоку ціну. Але якщо необхідно проводити зйомку в кольорі, розгледіти дрібні деталі і т.д., то Вам варто розщедритися на кольорову відеокамеру. Для цілодобового спостереження необхідно забезпечити відеокамери інфрачервоним підсвічуванням. В цілях безпеки системи відеоспостереження можна використовувати імітатори відеокамер, встановивши їх на відкритих місцях, а діючі навпаки, сховати.

Цифрові системи ідеально підходять для забезпечення безпеки на великих об'єктах, так як цифрові відеокамери забезпечують більш чітку «картинку». Камери мають блок цифрової обробки сигналу і вбудований веб-браузер, зображення передається по LAN / WAN мереж.

«Цифру» в основному інтегрують в комплексні системи безпеки. Такі комплекси фіксують, записують і обробляють інформацію, що надходить від відеокамер, зчитувачів системи контролю доступу, охоронних і пожежних датчиків.

«Родзинка» комплексних систем безпеки - вміння самостійно реагувати на сигнали тривоги і самопрограмміроваться на захист охоронюваного об'єкта в автономному режимі або за вказівкою оператора системи.

У такі, великі системи відеоспостереження встановлюють матричні комутатори, клавіатури управління відеокамерами, відеопринтери, підсилювачі-розподільники, модулятори, телеметричні приймачі та передавачі та інші охоронні пристрої.

Безопасность и системы видеонаблюдения 2Різні «фішки» систем відеоспостереження дають можливість підвищити гарантію безпеки охоронюваних територій. Наприклад, об'єктиви для камер відеоспостереження збільшують дальність роботи камери, покращують технічні параметри. Поворотні пристрої встановлюються для розширення кута огляду відеокамери і стеження за рухомими об'єктами. Не менш важливими компонентами системи відеоспостереження є пристрої обробки відеосигналів, - квадратори і мультиплексори. Вони обробляють «картинку», зафіксовану декількома відеокамерами, і передають її на монітор відеоспостереження в заданому форматі. Залежно від того, які камери Ви використовуєте, чорно-білі або кольорові, до них застосовують індивідуальні пристрої відеосигналів. Квадратори дозволяють заощадити на моніторах. Тобто, використовуючи ці пристрої Вам не обов'язково виводити зображення кожної камери на окремий монітор. Квадратор «ділить» монітор на кілька частин, і робить можливим одночасний перегляд інформації з двох, трьох або чотирьох відеокамер. Крім цього, квадратори мають ряд додаткових функцій: цифрове збільшення зображення на екрані монітора, автоматична і ручна призупинення кадру, балансування яскравості зображення, вихід реле тривоги, захист від несанкціонованого доступу, можливість дистанційного керування.

Мультиплексор - не тільки виводить на монітор до 32 камер (симплексний мультиплексор), але і записує всі зображення на відеомагнітофон або відеореєстратор (дуплексний мультиплексор). Крім цього, з мультиплексором можна одночасно переглядати на моніторі все, що знімається камерами в даний момент і вже відзняті кадри (триплексний мультиплексор). До мультиплексору можна підключити сигналізацію, що дозволить бачити зображення з відеокамери, встановленої на місці події. Режим динамічного розподілу часу запису подає сигнал на ту камеру, зображення якої змінюється частіше, і вона записує його на камеру.

Відеомагнітофони, відеореєстратори, відеорекордери записують, архівують і відтворюють матеріал, відзнятий відеокамерами і надходить від мультиплексора. Відеореєстратори і відеорекордери записують інформацію в цифровому форматі на жорсткий диск. Відеореєстратори діляться на апаратні або працюють на базі комп'ютера. Їх головна відмінність полягає в тому, що апаратний відеореєстратор за своєю суттю - це одноплатний комп'ютер, а відеореєстратор на базі комп'ютера, це комп'ютер, який складається з декількох плат.

Матричні комутатори застосовуються у великих системах відеоспостереження. Вони підключають камери відеоспостереження на відеомонітори, відеорекордери або мультиплексори. А за допомогою термопринтера можна друкувати відеокадри для архівування пригод. Відбитки термопринтера водоустойчиви і не піддаються впливу ультрафіолетових променів.

Електричні сигнали передаються від телевізійної камери на монітор за допомогою коаксіального кабелю, оптоволоконного, або кабелю «вита пара». Коаксіальні кабелі хорошої якості передають сигнал на відстань до 500 метрів без серйозних втрат якості зображення. Для кожного з відеозвеньев кабелю «вита пара» потрібно передавач і приймач сигналу. Але сигнали по такому кабелю передаються на більш далекі відстані. Оптоволоконний кабель стійкий до впливу зовнішніх електромагнітних випромінювань, ослаблення сигналу незначне. Цей кабель використовують для передачі сигналу на дуже великі відстані, при цьому високу якість відеозображення зберігається.

Найпростішу систему відеоспостереження можна встановити на території приватного домоволодіння, якщо воно не займає величезних територій, звичайно. У цьому випадку Ви розміщуєте камери в найбільш незахищених, на Ваш погляд місцях, біля вхідних дверей, на даху і всередині приміщень. Монітором може служити звичайний телевізор, а кожна з камер займе свій, вільний канал. Відеореєстратор фіксуватиме тривожні події. Керують домашньою системою відеоспостереження за допомогою пульта від телевізора. Якщо замість телевізора Ви впроваджуєте систему відеоспостереження в комп'ютер, керувати ним можна за допомогою комп'ютерної миші і клавіатури.

На великих об'єктах систему відеоспостереження найкраще інтегрувати в комплексну систему безпеки, наприклад, включивши в неї пристрою системи охороною сигналізації. У такому випадку датчики видають тривожний сигнал в систему відеоспостереження, а вона, у свою чергу, включає на моніторі камери, що працюють в зоні тривоги, видає сигнал на автоматичне замикання дверей або воріт. Вбудований детектор руху виявляє рух в поле зображення, визначає розміри і швидкість руху об'єкта. Помилкові спрацьовування зведені в детекторі руху до мінімуму.

За бажанням власника об'єкта, комплексна система безпеки може подавати сигнал тривоги не тільки на центральний пульт спостереження, а й на його мобільний телефон.

Найкраще доручити підібрати і змонтувати обладнання, що входить в систему відеоспостереження фахівцям, що працюють у цій сфері. Вони можуть допомогти Вам спроектувати систему відеоспостереження в залежності від Ваших фінансових можливостей і потреб, і ліквідувати всі «дірки» в системі безпеки.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження на об'єктах будь-якої складності (будинок, квартира, офіс, дача, магазин, склад і т.д.). Залежно від Ваших потреб і технічних умов приміщення, ми можемо запропонувати Вам велику різноманітність обладнання: від бюджетних аналогових камер до дорогих IP-систем. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Монтаж відеоспостереження зі знижкою до 23% *

* за умови заключення договору на технічне обслуговування

Індивідуальний підбір систем з вигідним рішенням під Ваш об'єкт

Віддалена допомога при самостійному монтажі або налаштуванню

Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини

Калькулятор

Розрахуємо за 1 хвилину вартість відеоспостереження

Параметри

Площа об'єкта:

Кількість камер:

Вид об'єкту:

Офіc / магазин
Виробництво / склад
Будинок
Бізнес центр

Контактні дані: