Бездротова система відеоспостереження

Бездротова система відеоспостереження

Проектування системи відеоспостереження, як і більшості систем безпеки і життєзабезпечення, найкраще планувати під час будівництва або проведення капітального ремонту. Це робиться для того, що б прокласти всі кабельні лінії (передачі відео, електроживлення, управління PTZ-камерами) під фінішну обробку, тобто сховати. Дана умова не так критично в офісних приміщеннях з підвісними стелями або складських, виробничих приміщеннях. А ось в заміському будинку або представницькому оригінальному офісі після фінішної обробки «під здачу» прокладку кабельних ліній здійснити практично неможливо, або вартість такої прокладки істотно зростає.

Що ж робити, якщо під час будівництва питання проектування системи відеоспостереження був упущений?

На допомогу приходить бездротова система відеоспостереження. На початку своєї появи, бездротова система відеоспостереження представляла собою звичайну аналогову відеокамеру з радіопередавачем і блоком живлення з одного боку і радіоприймачем і відеореєстратором з іншого боку. Поділ каналів було частотним, радіус дії в приміщенні близько 20 м. Працювали такі системи на частоті WiFi мереж, але аналоговим сигналом. Недоліків було маса. Це і малий радіус дії, і мала завадостійкість, і несприятливий вплив на мережі WiFi, і умова наявності електроживлення великий (відносно) потужності. Картинка сигналу при цьому залишала бажати кращого, але іншого виходу не було. Потім з'явилися радіопередавачі та приймачі з вбудованими аналогоцифрового і цифроаналогові перетворювачі, це істотно підвищило завадостійкість системи і, відповідно, дальність роботи. Надійність роботи системи при цьому знизилася. Проривом у розвитку бездротових систем відеоспостереження стало стрімкий розвиток систем IP-відеоспостереження. З'явилися перші IP-відеокамери з вбудованим WiFi-адаптером. При установці WiFi-роутера і підключення його до IP-відеореєстратора, якраз і вийшла сучасна бездротова система відеоспостереження. Зупинимося окремо на недоліках системи, так як гідність одне - це відсутність кабелів передачі відеосигналу. І так недоліки системи:

  1. Все-таки, з електроживленням камер треба щось вирішувати, від батарейок або акумуляторів довго не попрацюєш, та й регулярно заряджати їх потрібно. Тому не така вона вже й бездротова виходить система. А це призводить до того, що джерела живлення різні у різних камер, відповідно не виключено випадкове відключення камер, які «висять» на різних автоматах (лініях).
  2. Швидкість передачі сигналу по WiFi до 100 Мбіт / с, відповідно при побудові системи на камерах відеоспостереження високого дозволу (понад 1,3 Мр) можуть виникнути проблеми зі швидкістю запису (понад 10 камер в системі). Але ця проблема вирішується комбінуванням системи (по можливості парочку дротових камер поставити), та й на ринку вже з'являються роутери зі швидкістю 300Мбіт/с.
  3. Як наслідок істотного ускладнення системи відбувається і відчутне зниження надійності її роботи. Всі неодноразово мали справу з «зависанням» WiFi, при роботі в інтернеті це приносить незручність і невелике роздратування, але для роботи системи відеоспостереження - це катастрофа. При цьому зростає ймовірність несанкціонованого доступу при підключенню до мережі WiFi. І це тільки з програмної точки зору, а є ще й апаратна. Як би не хвалили Cisco, Linksys, Samsung та ін. Бренди, надійність їх все одно нижче, ніж у звичайних провідних систем. Навіть із загальної теорії ймовірності - чим більше обладнання в системі, тим вище ймовірність виходу системи з ладу.
  4. Дорожнеча систем, на сьогоднішній день цифрові системи відеоспостереження хоч і стали ближче, але все ще не дуже доступні звичайному користувачеві.

І все ж, незважаючи на всі недоліки, бувають такі випадки, коли встановлення бездротової системи відеоспостереження це єдиний вихід зі сформованої ситуації. Компанія "Сучасні системи безпеки бізнесу" надає якісні послуги з проектування , встановлення та обслуговування систем відеоспостереження на об'єктах будь-якої складності (будинок , квартира, офіс, дача, магазин, склад і т.д.). Залежно від Ваших потреб і технічних умов приміщення, ми можемо запропонувати Вам велику різноманітність обладнання: від бюджетних аналогових камер до дорогих IP-систем. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83



Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини