Види силових кабелів, їх маркування

Види силових кабелів, їх маркування

Силові кабелі - це провідники електричного струму, які роблять можливим роботу обладнання і техніки, живлять не лише окремі споруди і будівлі, а також цілі міста, області, країни. Існує кілька видів кабелів. Кожен з них відрізняється характеристиками і підходить для різних цілей: для побутових приладів, проводки в квартирі, для харчування трансформаторних будок і так далі.


Характеристики

Силові кабелі мають кілька характеристик, які і відрізняють їх:

  • Число проводять жив (від 1 до 5);
  • Вид матеріалу жив (алюміній або мідь);
  • Вид ізоляції кожнй жили і всього кабелю;
  • Площа поперечного перерізу (товщина) кабелю.

Залежно від цих характеристик, у силового кабелю змінюється робоче середовище, допустимі температури навколишнього середовища, максимально проведене напруга, а також термін експлуатації. Найнадійнішою і популярної ізоляцією є зшитий поліетилен. Його можна використовувати в роботі обладнання з напругою до 330 кіловат, в різних температурних режимах (від 50 градусів морозу до 50 градусів тепла). При цьому, такий кабель може прослужити 30 і більше років. Також популярна ізоляція з ПВХ (полівінілхлориду).

маркуютьсяка

Всі типи силових кабелів маркуються за допомогою великих і малих літер. Кожна з них позначає певну характеристику.

  • Якщо на початку маркування присутній буква А, це означає, що використовуються алюмінієві дроти. Якщо дана буква відсутня, це говорить про використання мідних проводів.
  • Друга (або перша, якщо немає А) буква говорить про використання того чи іншого ізоляційного матеріалу. Р - гума, В - вініл (ПВХ).
  • Третя (або друга) буква позначає матеріал ізоляції кожного проводу. Розшифровка точно така ж, як і в другій букві.
  • Четверта (мулі третя) говорить про характеристики зовнішнього захисту. А - оболонка для асфальту, Б - броньований кабель, Г - голий провідник, нічим не захищений.
  • Після цього можуть зустрічатися малі літери. Наприклад, «нг» говорить про те, що кабель не горить (не горючий).

Знаючи ці прості позначення, можна дуже легко визначити потрібний силовий кабель. Наприклад, ВВГнг - це негорючий кабель, без особливого захисту, всі дроти окремо і кабель в цілому мають оболонку з полівінілхлориду (вінілу).
Кожен кабель має своє призначення: для прокладки під штукатуркою, для подовжувачів і битових приладів і так далі. Для підземної прокладки необхідно використовувати броньовані силові кабелі, які не схильні до ніякому впливу, в тому числі захищені і від комах, гризунів.

Де купити?

Хороший вибір силових кабелів будь-якого призначення в компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу». Тут пропонують широкий спектр послуг, а також великий вибір продукції. Якщо Вам потрібні силові кабелі, тут Ви можете їх придбати за вигідними цінами в будь-якому обсязі.

Компанія співпрацює з перевіреними надійними виробниками, які пропонують тільки якісну пропродукцію. Її використання дозволить зробити безпечний і довговічний монтаж будь-яких систем: провести світло в прибудову, поміняти проводку в будинку, налагодити охоронну систему в офісі і так далі.

Якщо буде потрібна допомога у виборі або монтажних роботах, співробітники компанії, які є досвідченими фахівцями, завжди допоможуть і дадуть відповідь на будь-які питання, що стосуються продукції, пропонованої ними.
Доставка здійснюється по всій території України. Оплатити замовлення можна кількома способами: на банківську карту, що дозволить додатково заощадити, при отриманні кур'єру або післяплатою.Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини