Системи газопостачання.

Системи газопостачання.

Системи газопостачання основні принципи роботи.

Газопостачання - це складний процес, який складається з комплексу заходів, пов'язаних з видобутком, обробкою, переміщенням газу і наданням його клієнтам. Поділ газу між замовниками відбувається завдяки мережі газопроводів. Споживачі можуть бути найрізноманітнішими - це можуть бути і заводи, що використовують газ, і приватні особи. Систему газопостачання можна розділити на дві окремі системи: газотранспортну і розподільну. Але, вони виконують загальну важливу функцію - забезпечення газом споживача.

Газотранспортна система складається з комплексу устаткування призначеного для транспортування (газотранспортні магістралі, газопроводи), зберігання (різноманітні сховища) і розподілу потоків. Розподільна система включає в себе різноманітні комплекси газопроводів (міських, промислових), газорегуляторних споруд (станції, пункти) і різноманітних комплексів, що відповідають за безпеку. Система газопостачання має тільки один недолік - це відсутність можливості для зберігання протягом тривалого проміжку часу. Це пов'язано з фізичним станом речовини. Для зберігання газу необхідні ємності дуже великого обсягу. Область застосування газу в наш час дуже велика іазнообразна. Це пов'язано з тим, що газ вважають недорогим сировиною, а транспортування його до споживача не складає труднощів. Приватні особи використовують газ для опалення своїх будинків або квартир, для постачання гарячою водою і для приготування їжі. Для транспортування газу до приватних будинків використовують магістральні мережі з низьким тиском. Варто пам'ятати, що газ до замовника доходить не в чистому вигляді, а з використанням додаткових горючих сумішей. При проектуванні системи газопостачання не варто забувати про різноманітність характеристик і функцій різноманітних газопроводів.

Для газопостачання використовують сукупність різноманітних споруд:

 • Газові мережі. Їх відмінність полягає в тиску, при якому переміщається газ. Еть мережі високого, середнього та низького тиску.
 • Станції, які займаються газорозподілом.
 • Пункти і установки, які регулюють подачу газу.

В даний час всі системи газопостачання зобов'язані:

 • Забезпечувати безпечне використання;
 • Забезпечувати постійну і справну подачу газу;
 • Чи не повинні викликати труднощів при ремонті і використанні;
 • Давати можливість для припинення подачі газу на певних ділянках газових магістралей або окремих її частин.

Весь комплекс обладнання для системи газопостачання можна поділити:

 • На газопроводи (розподільні), функцією яких є подача газу до групи замовників (окремі райони, окремі будинки) або промисловогокомплексу. Вони можуть бути низького, середнього і великого тиску.
 • На відгалуження, які відповідають за транспортування газу до окремих замовникам.
 • На газопроводи всередині будівлі. За ним подається газ до індивідуальних приладів споживання.
 • На газопроводи, які знаходяться між населеними пунктами, службовці для транспортування газу між ними.

Всі системи газопостачання ділять на кільцеві, тупикові і змішані. Кожна з цих систем має свої переваги і недоліки. Від цього залежить і місце їх застосування. Тупикові газові мережі - проблематичні під час ремонту, споживачі отримують різне тиск газу. Використовують при організації газопостачання всередині одного кварталу або одного двору. Кільцеві газові мережі- відрізняються більшою надійністю, в порівнянні з тупиковими мережами. Тиск газу в системі більш постійне. Ремонт і експлуатація не становить великих труднощів. Особливістю є можливість заміщення газорегуляторного пункту, при поломці одного, інший бере на себе навантаження вийшов з ладу. Змішані газові мережі - складаються з кільцевих і тупикових мереж, і володіють всіма перевагами та недоліками кільцевих і тупикових мереж.

До складу систем газопостачання можна включити:

 • Магістралі систем газопостачання всередині будівлі;
 • Газопроводи з зовні будівлі;
 • Різноманітне газове обладнання (опалювальні котли, водонагрівачі, печі);
 • Всілякі запобіжні пристрої.
 • Вузли та деталі.


Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини