Газопостачання - це складний процес, який складається з комплексу заходів, пов'язаних з видобутком, обробкою, переміщенням газу і наданням його клієнтам. Поділ газу між замовниками відбувається завдяки мережі газопроводів. Споживачі можуть бути найрізноманітнішими - це можуть бути і заводи, що використовують газ, і приватні особи. Систему газопостачання можна розділити на дві окремі системи: газотранспортну і розподільну. Але, вони виконують загальну важливу функцію - забезпечення газом споживача.
Газотранспортна система складається з комплексу устаткування призначеного для транспортування (газотранспортні магістралі, газопроводи), зберігання (різноманітні сховища) і розподілу потоків. Розподільна система включає в себе різноманітні комплекси газопроводів (міських, промислових), газорегуляторних споруд (станції, пункти) і різноманітних комплексів, що відповідають за безпеку. Система газопостачання має тільки один недолік - це відсутність можливості для зберігання протягом тривалого проміжку часу. Це пов'язано з фізичним станом речовини. Для зберігання газу необхідні ємності дуже великого обсягу. Область застосування газу в наш час дуже велика іазнообразна. Це пов'язано з тим, що газ вважають недорогим сировиною, а транспортування його до споживача не складає труднощів. Приватні особи використовують газ для опалення своїх будинків або квартир, для постачання гарячою водою і для приготування їжі. Для транспортування газу до приватних будинків використовують магістральні мережі з низьким тиском. Варто пам'ятати, що газ до замовника доходить не в чистому вигляді, а з використанням додаткових горючих сумішей. При проектуванні системи газопостачання не варто забувати про різноманітність характеристик і функцій різноманітних газопроводів.
Всі системи газопостачання ділять на кільцеві, тупикові і змішані. Кожна з цих систем має свої переваги і недоліки. Від цього залежить і місце їх застосування. Тупикові газові мережі - проблематичні під час ремонту, споживачі отримують різне тиск газу. Використовують при організації газопостачання всередині одного кварталу або одного двору. Кільцеві газові мережі- відрізняються більшою надійністю, в порівнянні з тупиковими мережами. Тиск газу в системі більш постійне. Ремонт і експлуатація не становить великих труднощів. Особливістю є можливість заміщення газорегуляторного пункту, при поломці одного, інший бере на себе навантаження вийшов з ладу. Змішані газові мережі - складаються з кільцевих і тупикових мереж, і володіють всіма перевагами та недоліками кільцевих і тупикових мереж.