Різновиди і переваги систем опалення

Різновиди і переваги систем опалення


У нашій країні питання опалення протягом століть був дуже актуальним. Адже кліматичні умови не балують нас надлишкової спекою.
Системи теплопостачання та опалення видозмінювалися протягом усього існування людства. На даний момент є дві основні різновиди теплопостачання: індивідуальне і централізоване опалення. Власники квартир нерідко користуються першим різновидом. А ось власникам приватних житлових будівництв доводиться турбуватися про обігрів свого житла самостійно. Саме тому цякатегорія населення використовує індивідуальні системи опалення.

Сучасність подарувала людству кілька видів індивідуального або автономного опалення. На даний момент їх можна розділити на традиційні і повітряні опалювальні системи, а також електричне опалення. Найбільш популярним різновидом в даний час є традиційна система опалення. Її основу становить рідкий теплоносій, обігрівати в котлі. Саме він за допомогою циркуляції згодом поширюється по трубах і батареям. Конструкція традиційної системи стандартно складається з трубопроводов, приладів для нагрівання, а також арматури запірного типу.

Головним компонентом будь-якої традиційної системи опалення є котел. Це обладнання може працювати на найрізноманітніших видах паливних ресурсів. Саме в котлі відбувається розігрів теплоносія. Даним теплоносієм найчастіше виступає звичайна вода. Вона проходить через радіатор опалення і надходить в труби. Особливу увагу при створенні традиційної системи варто звернути на котел. Від його характеристик і потужності безпосередньо залежить ефективність обігріву. Для цих цілей необхідно враховувати такі фактори, кадо загальна площа опалювального приміщення, герметичність вікон і стін, а також рівень теплозахисту.

Повітряні системи опалення - це конструкції, що працюють за принципом повітряної проточною вентиляції. За допомогою таких конструкцій можна опалювати приватні будинки. В основі подібних систем закладений принцип прогону повітря через теплообмінники і калорифери. Нагріті повітряні маси за допомогою вентиляторів далі нагнітаються в приміщення, на території яких є спеціально відведені канали.

На даний момент повітряними опалювальними системами користуються не більше 30% населенийия нашої країни. Скромність показників обумовлена значними витратами на установку і обслуговування подібних конструкцій. Однак на захист повітряних систем хочеться озвучити їх плюси. Подібне опалення забезпечує своєму власникові до 90% ККД, а також високу швидкість нагрівання навколишнього повітря.

Електричне автономне опалення являє собою обігрів приміщень за допомогою основних і допоміжних видів обладнання. На даний момент цей різновид теплопостачання користується певним попитом в нашій країні. Однак вона поступається в популярності традиційним системам опалення. Особливо затребуваний електричний обігрів в будинках, що не мають підведення природного газу. При створенні подібної системи фахівці рекомендують ретельно вибирати прилади для експлуатації, а також враховувати якість споруди і матеріали, з яких виконано житлове будівництво.

Електричне опалення має цілий ряд певних переваг. Воно екологічно. Має просту конструкцію і нескладний монтаж. Мобільність приладів опалення дозволяє їх переміщувати в різні частини будинку. Значним мінусом подібної системи вважається дорожнеча електроенергії.

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини